@ jonavoszinios.lt

Ilgai nešylant orams šeštadienį jonaviečiai kviečiami į karštą popietę – zumbos vakarėlį. “Tai bus ne tik smagus laikas sau, tačiau ir nauda – ir toms, kurios nėra susipažinusios su Zumba, ir šios sporto šakos mėgėjoms. Juolab, kad į Jonavą atvažiuoja ir kvalifikuotos zumbos trenerės. Treniruotėje gali dalyvauti ir vyrai, ir moterys”, - sakė renginį organizuojačios šokių studijos “Šok ir Tu” treneris Augustinas Kazlauskas.

- Jonavoje Zumbos užsiėmimus kartu su jumis ves dvi kvalifikuotos trenerės. Tuo tarpu Jonavoje jūs esate vienintelis, turintis Zumbos trenerio licenciją?

- Renkantis Zumbos užsiėmimus svarbu įsitikinti, ar jie yra legalūs. Zumbos užsiėmimų pasiūla yra labai didelė, tačiau labai dažnai instruktoriai nebūna apmokyti ir neturi Zumba licencijos. Instruktoriaus licencijos tinkamumą galite patikrinti oficialioje zumba.com svetainėje.

Šiuo metu esu vienintelis oficialus Zumbos instruktorius, kuris veda užsiėmimus Jonavoje. Šiais metais pirmą kartą Lietuvoje, Alytuje, buvo organizuojami oficialūs Zumba fitness mokymai trenerio licencijai gauti, kuriuos vedė kvalifikuota specialistė iš Lenkijos Izabela Kin-Janda.

Jų metu susipažinau su psichologiniais treniruočių vedimo momentais, baziniais pratimais, apšilimo ir atvėsimo technika, gestais. Taip pat tapau ir Zumba ZIN nariu, o tai reiškia, kad kiekvieną mėnesį gaunu naujausią ir aktualiausią informaciją apie Zumbos užsiėmimus, muziką, choreografijas.

- Kas yra Zumba – kaip būtų galima populiariai apibūdinti tą šokio-sporto „kryptį“, tai labiau sportas, ar šokis?

- Pirmiausia reiktų susipažinti su Zumba Fitness apibrėžimu. Zumba Fitness – tai pasaulinis prekinis ženklas, jungiantis sportą, laisvalaikį ir kultūrą į linksmą šokių-fitneso industriją. Šiuo metu Zumba pasiekusį tokį lygmenį, kad drąsiai varžosi su tokiais pasaulyje garsiais prekiniais ženklais kaip Nike, Adidas ir t.t. Zumba turi savo drabužių ir avalinės liniją, specialiai treniruotėms yra kuriama muziką, o didžiausia naujiena - ir sporto papildų linija.

Zumba treniruotės – tai sporto užsiėmimai, kurių metu kombinuojami šokių ir fitneso judesiai. Įkvėpta Lotynų Amerikos muzikos Zumba išsiskiria stilių įvairove, kurių pagrindą sudaro merengue, salsa, cumbia, reggeaton ir dar daug kitų širdį kaitinančių ritmų. Trumpai tariant, Zumba yra žaismingos choreografijos kombinacijos, daug geros nuotaikos ir daug sudegintų kalorijų.

- Kuo ji skiriasi nuo aerobikos?

- Galbūt tai iš pirmo žvilgsnio kiek panašūs užsiėmimai, tačiau lankantieji aerobiką pripažįsta, kad neretai jaučiasi nepatogiai, kai instruktoriai šaukią į mikrafoną, ką tam tikru momentu reikia daryti, o treniruotė susideda iš dažnai besikartojančiu pratimų.

Zumbos treniruotėje retai išgirsite trenerį. Kokį pratimą atlikti, jis sufleruoja rankų ženklais, kurių jau po kelių treniruočių nebeprireikia, nes choreografijos nesudetingos ir greitai įsimenamos. Dar vienas svarbus skirtumas, kad žmonėms nereikia jaustis įspraustiems į rėmus. Čia nėra pradedančiųjų, pažengusiųjų grupių, čia žmonės neklysta, nejaučia įtampos ir streso.

Zumbos treniruotės metu dirba visas kūnas, įskaitant rankas ir kojas. Ypač treniruojami preso ir nugaros raumenys.

Pilvo raumenys greitai sustangrėja, taip sumažindami nugaros apkrovą ir skausmą. Efektyviai deginamos kalorijos, mažėja kūno svoris bei pagreitinamas širdies ritmas. Zumba padeda atsikratyti streso, nes treniruotės metu dėl aktyvaus judėjimo išsiskiria geros nuotaikos hormonai - endorfinai. Taip pat terapiškai veikia ir ritminga muzika bei šokis. Treniruotės intervalinės - kaitoma greita ir lėta muzika, todėl nepervargstama, neapkraunama širdis.

- Kada ji išpopuliarėjo Lietuvoje?

Zumba gyvuoja jau nuo 1990 m., kilo iš Pietų Amerikos, Kolumbijos. Jos įkūrėjas Beto Perez  vykdamas į eilinę aerobikos treniruotę, pamiršo pasiimti muzikos įrašus, tad teko spontaniškai suktis iš padėties ir naudoti įrašus, kuriuos pats dievino - Lotynų Amerikos ritmus. Rezultatas apstulbino net patį Beto. Buvo nuspręsta šiek tiek pabodusią aerobiką išlaisvinti iš rėmų, standartų ir pridėti Lotynų Amerikos muzikos charakterio. Taip gimė Zumba. Lietuvoje Zumbos pradžia - tik nuo 2008 metų.

-Ar kiekvienas žmogus gali tuo užsiimti, ar reikia minimalaus fizinio pasiruošimo?

-Ši treniruotė tinka visiems. Visiškai nesvarbus amžius ir fizinis pasirengimas. Kitose treniruotėse, pavydžiui, jėgos treniruotėse, reikalinga ypatinga technika, tikslus judesių atkartojimas. Taigi, nepasirengusiems žmonėms gali atsirasti traumų rizika.

Zumba šiuo atžvilgiu yra labai saugi treniruotė, todėl puikiai tinka pirmą kartą aktyvų laisvalaikį pasirinkusiems žmonėms. Tai alternatyva žmonėms, kurie pavargo nuo kardio ar treniruočių sporto salėje, nes Zumba - tai judesių ir muzikos žaismas, kuris išjudina rutiną.

 - Kaip apsirengus ateiti į treniruotę?

- Drabužiai, kuriuos pasirenkate treniruotės metu neturi varžyti judesių ir priversti nepatogiai jaustis. Geriausia tam tinka sportinė apranga ir avalynė.

Todėl labia kviečiu visus šeštadienį nuo 13 valandos prisijungti prie mūsų. Mūsų idėja - populiarinti Zumba pasaulinę šokių programą, suburti kuo daugiau Zumba gerbėjų, puikiai praleisti laiką ir pasisemti geros energijos bei nuotaikos.

Norime, kad kuo daugiau žmonių prisiliestų prie kokybiškų ir visame pasaulyje taip pamėgtų Zumba Fitness treniruočių.

Jonavoje toks renginys vyks pirmą kartą, tikimes, taps tradiciniu. Dviejų valandų trukmės programoje, liūdėti neleis net trys profesionalūs instruktoriai: aš, Ligita Lisauskaitė ir Viktorija Juknevičienė, petraukos metu šoks studijos ,,Šok ir Tu” gatvės šokėjai, taip pat visi norintys galės įsigyti oficialių Zumba drabužių, nes atvyksta oficialus platintojas Lietuvoje, taip pat laukia prizai ir siurprizai.

Net jei dar neteko išmėginti Zumbos, šis renginys - puiki proga, nes Zumba gali šokti visi.

Renginio pradžia" balandžio 30 d., šeštadienį, 13 val., Vasario 16-osios g. 1 (III a.). Daugiau informacijos tel. +370 689 81893.