@ jonavoszinios.lt

Šiandien vykusiame teismo posėdyje avarijos metu sunkiai nukentėjęs V. Krajauskas siūlo merginai baigti teismo procesus susitaikymo būdu, atlyginti jam padarytą žalą ir taip išvengti teistumo.

„Bendra šios avarijos man padaryta žala siekia 10 000 eurų, tačiau po tiek laiko avarija šiek tiek pasimiršo, gal būt jai ir atleidau, todėl siūlysiu šiandien baigti teismo procesus susitaikant. Prašysiu atlyginti tik materialinę žalą, kuri siekia 7000 eurų, jei ji sutiks taikytis, tuomet išvengs teistumo“, - dar prieš teismo posėdį pasakojo V. Krajauskas.

Teismo posėdis ilgai netruko. Vos po pusvalandžio paaiškėjo, kad V. Krajauską automobiliu partrenkusi mergina savo kaltės nepripažįsta, dar kartą kviečia ekspertus patikslinti įvykio aplinkybes, taikytis nenori, kaltina šmeižtu.

Šios dienos teismo posėdyje nutarta situaciją analizuoti 2018 metų sausio 5 dieną.

Ikiteisminio tyrimo metu tyrėjai nustatė, kad šis įvykis nebuvo eismo įvykis, nes eismo įvykio vieta yra kelias, vieša ar privati teritorija, kuri skirta transporto judėjimui, o Gaižiūnų poligono ir senojo lėktuvo pakilimo tako tokiu laikyti negalima. Anot tyrėjų, tai nėra vieta, skirta transporto judėjimui, todėl ir įvykio negali traktuoti kaip avarijos.

Už tai, kad vairavo neturėdama teisės, o automobilis buvo neregistruotas ir be techninės apžiūros V.Krajauską sužalojusi mergina turės atsakyti tik administracine, tačiau ne baudžiamąja atsakomybe.

V.Krajauskui pasiūlyta kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. BMW automobiliu partrenktas V.Krajauskas iki šios dienos ieško teisybės ir lankosi  teismuose.

2015 metų spalio mėnesį  vairuotojo pažymėjimo neturinti  mergina Ruklos aerodrome sužeidė vieną iš greituminio slalomo varžybų organizatorių Valdemarą Krajauską, kuomet galingu automobiliu, nepaisydama perspėjimų ir raginimų sustoti, lenktynių trasoje partrenkė V. Krajauską. Ligoninės priėmimo skyriuje medikai vyrui siuvo koją, keliose vietose teko siūti veidą, sumušimai buvo ant viso kūno.   

Avarijos nuotrakos iš archyvo