@ jonavoszinios.lt

Į “Jonavos žinias” kreipėsi Jurgita, kuri sako negalinti suprasti, už ką kaimo daugiabutyje gyvenančiai jos mamai bendrovė “Jonavos paslaugos” skaičiuoja mokesčius.

“Sulaukusi pensinio amžiaus mano mama nusprendė išsikelti iš Kauno į Didžiojo Raisto kaimą Užusalių seniūnijoje. Ji nusipirko dviejų kambarių butą sename vieno aukšto daugiabutyje, kažkada buvusiame bendrabutyje.  Už savo lėšas pasikeitė stogą, pasidarė kambariuose remontą. Kanalizacijos ir vandentiekio niekada nebuvo ir nėra įvesta.

Tačiau balandžio mėnesį mama gavo sąskaitą iš bendrovės “Jonavos paslaugos“, kad turi sumokėti 15,91 Eur už komunalines paslaugas.

Iš bendrovės nei mama, nei kaimynai jokių paslaugų negauna, jokia sutartis nėra pasirašyta. Kai kurie žmonės čia taip sunkiai gyvena, kad neturi už ką “susilopyti” prakiurusių stogų, neturi vandentiekio, tualetų ir vonios. Vandenį žmonės semiasi iš šulinių, kuriuose yra tiek nitratų, kad sveiku protu nesuvokiama kaip galima tokį vandenį vartoti maistui.

Kad tos gyvenvietės žmonės nusipirktų duonos, jie turi eiti tris kilometrus pėsčiomis žvyrkeliu iki artimiausios parduotuvės, nes ten nevažiuoja jokie autobusai. Dauguma ten gyvenančių yra pensininkai ir sunkiai gyvenančios šeimos.

Tad nesutikdami su pateikta sąskaita, parašėme laišką “Jonavos paslaugoms” dėl nepagrįstų mokesčių, kurie yra tikras apiplėšimas. Laišką išsiuntėme registruotu paštu, tačiau nieks neatrašė.

Mano mama  nuvyko gegužės mėnesį (praėjus mėnesiui po išsiųsto laiško) į Jonavą sąskaitoje nurodytu adresu. Jai buvo pasakyta, kad jokio laiško jie negavo, o mokesčius vis tiek turi mokėti. Tačiau patikrinus www.post.lt matyti, kad laiškas buvo pristatytas 2017-04-19.

Gavus tokias nepagrįstas sąskaitas kyla tik viena mintis, kad bandoma sunkiai gyvenančius žmones įklampinti į skolų liūną, siekiant atimti iš jo varganą būstą, o patį žmogų padaryti benamiu", - rašo Jurgita.

Bendrovės „Jonavos paslaugos“ specialistai „Jonavos žinioms“ atsiuntė patvirtinimą, jog moters laišką gavo, registruotu paštu išsiuntė jai atsakymą, tačiau ji laiško nepasiėmė – jis grįžo atgal į bendrovę.

Mokesčiai, kurie buvo paskaičiuoti – administravimo (1,82 Eur), kaupiamoji įmoka (2,67 Eur) ir techninės priežiūros (11,42 Eur) mokesčiai. Juos privalo mokėti visų daugiabučių gyventojai, o tokią tvarką yra patvirtinusi ne bendrovė „Jonavos paslaugos“ ar rajono savivaldybė, tačiau Vyriausybė.

Dėl šios priežasties (visi daugiabučiai privalo turėti administratorius arba būti įsteigę bendriją ar pasirašę jungtinės veiklos sutartį) Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu administruoti daugiabučius paskirta bendrovė „Jonavos paslaugos“.

„Mes patys kaimų daugiabučius raginame pasirašyti jungtinės veiklos sutartį - tuo atveju „Jonavos paslaugos“ nebebus daugiabučio administratorius, ir šių mokesčių mokėti iš viso nereikės“, - sakė bendrovės vadovas Edmundas Mulokas.

E.Muloko teigimu, kaupiamosios įmokos ir techninės priežiūros pinigai nėra išleidžiami niekur kitur – jie kaupiasi paties daugiabučio sąskaitoje, o vėliau už juos tuose pačiuose daugiabučiuose atliekami įvairūs darbai. Šiuo atveju pinigai jokiems darbams nėra  panaudoti, ir jei gyventojai sudarys jungtinės veiklos sutartį, lėšos jiems bus grąžintos, pervedant į asmenines gyventojų sąskaitas.

„Visi mokesčiai, kuriuos moka daugiabučių gyventojai, yra skaičiuojami pagal patvirtintus tarifus bei galiojančius teisės aktus. Visi jie yra skelbiami viešai. Tuo tarpu šio daugiabučio gyventojus, o taip pat kitus kaimiškų seniūnijų daugiabučių gyventojus kviečiame kreiptis į mūsų bendrovę, 4 kabinetą – suteiksime informaciją, kaip pasirašyti jungtinės veiklos sutartį, ir tada jokių mokesčių mokėti nereikės“, - sakė E.Mulokas.