@ jonavoszinios.lt

Panevėžio teismui perduota byla, kurioje Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas kaltinamas kyšininkavimu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, turto iššvaistymu, dokumentų suklastojimu ir piktnaudžiavimu.I. Dorošas anksčiau yra dirbęs Jonavos ligoninės vadovu. 

Kaip pranešė Prokuratūra, kaltinimai pareikšti keturių bendrovių vadovams: S.A. – dėl papirkimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų suklastojimo, J.Ž. – dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų suklastojimo, G.O. – dėl papirkimo.  Ikiteisminiame tyrime figūruoja trys Kauno ir viena Jonavos įmonė.

Dvi iš jų verčiasi statybomis, viena – medicininės įrangos platinimu, dar viena – pervežimu. Vienas iš įtariamų asmenų yra susijęs su dviem iš šių bendrovių. 

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto tyrimo duomenimis, I.Dorošas, kaip įtariama, neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas kai kurioms bendrovėms dalyvauti Panevėžio ligoninės kardiologijos skyrių kapitalinio remonto, Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetės (statinio, iš kurio imamas mineralinis vanduo) remonto ir įrengimo darbų, medicinos įrangos viešųjų pirkimų konkursuose ir tuos konkursus laimėti. Konkursai vyko, kaip manoma, diskriminuojant kitus rangovus ir tiekėjus, o už laimėtus konkursus ligoninės vadovas tiesiogiai pareikalavo kyšių ir juos gavo darbais, paslaugomis, prekėmis, daiktais ir pinigais maždaug už 42 tūkst. 463 eurus.

Be to, atliekant biuvetės remonto darbus Likėnuose, Likėnų reabilitacijos ligoninės patalpose bendrovių darbuotojai, dirbę pagal rangos sutartį, Panevėžio ligoninės direktoriaus nurodymu gyveno ir buvo maitinami nemokamai. Skaičiuojama, kad dėl to ligoninei galėjo būti padaryta 6 tūkst. 670 eurų turtinė žala.

Tai ne pirma byla, kurioje teisiamas Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas. Teismuose nagrinėjami ir kitų ligoninės darbuotojų, įtariama, padaryti nusikaltimai. Panevėžio miesto apylinkės teisme nagrinėjamoje byloje I.Dorošas kaltinamas dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus, papirkimo.

Bylos duomenimis, kita įtariamoji šioje byloje, Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus buvusi vedėja Vilma Janišienė, I.Dorošui pagelbėjo gauti atgaline data surašytas jam reikalingas pažymas dėl medžių prie jo sodybos iškirtimo, kad išvengtų administracinės atsakomybės už savavališkus veiksmus. 

I.Dorošas Respublikinei Panevėžio ligoninei vadovauti pradėjo 2013 metais, kai Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė konkursus į ligoninių, kurių steigėja yra, vadovus. Iki tol I.Dorošas buvo Jonavos ligoninės vyriausiasis gydytojas.

15min.lt nuotr.