@ jonavoszinios.lt

Tarybos narys ir verslininkas, įmonės „Egreda“ vadovas Dainius Paulauskas finansinės paramos dukters studijoms pranešė atsisakąs po to, kai kilo visuomenės susidomėjimas.

Kaip pranešė rajono savivaldybė, šiais metais finansinė parama – 300 eurų vienam semestrui - gerai besimokantiems rajono studentams iš sunkiau besiverčiančių šeimų skirta dešimčiai studentų, tarp kurių – ir tarybos nario Dainiaus Paulausko dukra.

Pagal pristatytus dokumentus, pajamos vienam šeimos nariui neviršijo 306 eurų.

Kaip „Jonavos žinioms“ sakė Tikslinio studijų rėmimo fondo komisijos pirmininkė Birutė Gailienė, šiemet buvo sulaukta 21 paraiškos.

„Pagal nuostatus, stipendijas galime skirti 10-čiai kriterijus atitinkančių studentų. Komisija stengiasi atidžiai patikrinti pretendentų pateiktus duomenis, ypatingai tuos, kurie atspindi finansinę padėtį. 

Viena iš studenčių, kuriai buvo skirta stipendija, remiantis pateiktais dokumentais, yra Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario dukra.

Pateikti duomenys apie šeimos pajamas sako, kad per paskutinius tris mėnesius šeimos pajamos vienam asmeniui nesiekė 306 e per mėnesį. Mums žinoma, kad asmuo vadovauja 50-ies žmonių kolektyvui, kiek pamenu, žmona taip pat dirbanti.

Atvirai pasakius, tikrai diskutavome, ar išties minėta šeima materialiai verčiasi sunkiai. Juk tuomet, kai galime patenkinti tik pusę paraiškų, tikrai norisi, kad pinigai pasiektų tuos, kam jų labiausiai reik. Nuomonių buvo įvairių.

Tačiau fondo nuostatai nurodo vadovautis ne nuomone, o objektyviais kriterijais. Kitaip tariant,  duomenys, kurie buvo pateikti fondo komisijai, byloja, kad stipendiją turime skirti, nes pažymiai geri, o nurodomos pajamos – ganėtinai mažos. Jei paaiškėtų, kad buvo pateikti netikslūs ar suklastoti duomenys, stipendiją gavėjas privalėtų grąžinti“, - sakė B.Gailienė.

Kaip teigė pats D.Paulauskas,  paramos reikėjo pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

„Taip, dėl finansinės paramos studijoms kreipėmės į savivaldybę. Tuo metu, kai buvo rašomas prašymas, rugsėjo mėnesį, mūsų šeimos finansinė situacija iš tiesų buvo nestabili.

Dar nuo praėjusių metų rudens mūsų šeimą kamavo finansiniai sunkumai, aš net atsisakiau kandidatuoti į mero postą.

Dabar, kai spalio mėnesį pranešė, kad bus skirtas studijų rėmimas, paramos sutarties nepasirašysime, pinigai nebus pervesti, jie atiteks kitam eilėje esančiam studentui. Finansinei paramai poreikio nebėra, nes šeimos situacija stabilizavosi“, - sakė D.Paulauskas.

Jonavos rajono savivaldybėje jau prieš keletą metų yra įsteigtas Tikslinis studijų rėmimo fondas, kurio tikslas – skiriant stipendiją finansiškai pagelbėti gerai besimokantiems mūsų rajono studentams iš sunkiau besiverčiančių šeimų. Stipendijos dydis – 300 Eur per semestrą.

Skiriant stipendiją svarbu, kad besikreipiančio studento praėjusio semestro arba mokyklos baigimo atestato pažymių vidurkis būtų ne mažesnis kaip 8 balai, o vienam šeimos nariui tektų ne daugiau kaip trys valstybės remiamų pajamų dydžiai per mėnesį (t.y., vienam šeimos nariui ne daugiau kaip 306 eurai per mėnesį).

Prioritetas skiriant stipendiją skiriamas pažangumui.