@ jonavoszinios.lt

„Aš nemaniau, kad tai – taip sunku“, - prie Jonavos senojo vandens bokšto dirbančiam instruktoriui Svajūnui Paukštaičiui ne kartą sakė į bokštą bandantys įlipti žmonės.

Tačiau išbandyti šią pramogą S.Paukštaitis rekomenduoja visiems, net ir tiems, kurie iki šiol yra lipę nebent tik laiptais į penktąjį daugiabučio aukštą.

Tiesa, tai nėra pats lengviausias sportas. Tačiau išbandyti savo jėgas, sako instruktorius, gali kiekvienas, o lipantieji nepaliekami vieni – jų saugumu rūpinasi ir padeda instruktoriai.

„Be abejo, lipimui reikia ir tinkamų oro sąlygų, ir tai – labiau šiltuoju metų laiku tinkantis sportas. Arba lipti galima tomis dienomis, kai nėra šalta ir slidu. Lipti šaltuoju metų laiku nerekomenduojama dėl nušalimų galimybės“, - sakė S.Paukštaitis.

Jonavos vandens bokštas, esantis Vilties gatvejė, laipiojimo siena paverstas bendra savivaldybės ir lipimo entuziastų iniciatyva, o jo įrengimu, finansavimu ir priežiūra taip pat rūpinosi ir miesto seniūnija, savivaldybė, bendrovės „Jonavos vandenys“ ir „Jonavos paslaugos“.

Rudenį pradėjęs veikti bokštas daugiau norinčiųjų lipti sulauks pavasarį ir vasarą, tačiau jau iki šiol pramogas išbandė ne viena dešimtis tiek jonaviečių, tiek svečių iš kitų miestų.

Pasak VšĮ „Lipam aukštyn“ vadovo S. Paukštaičio, ant bokšto sukabinta apie 500 kybių, čia paruoštos penkios skirtingos trasos, viena iš jų skirta lipti naudojant ledo įrankius.

„Senasis vandens bokštas jau tampa traukos centru šios sporto šakos entuziastams. Praėjusią savaitę Jonavos vandens bokštą filmavo ir LNK televizijos laida „Keliauk ir ragauk“ su Beata Nicholson“, - pasakojo S. Paukšaitis.

Jonavos vandens bokšto įrengimas ir pramogos – nuotraukų galerijoje

VšĮ „Lipam aukštyn“ nuotr.

Dėl pramogų vandens bokšte kreiptis VšĮ „Lipam aukštyn“, tel. +370 683 94 365.