@ jonavoszinios.lt

2016-2017 metų Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) baigėsi antrojo rato kovos. Paskutiniąsias šio rato rungtynes Jonavos Sporto klubas (treneris Nerijus Zabarauskas) žaidė Šakiuose su „Vytis“ klubu. Po ilgos septynių iš eilės nesėkmių serijos, Jonavos komanda pagaliau nudžiugino savo sirgalius ir pasiekė taip lauktą pergalę rezultatu 72:67 ((20:14, 13:16, 17:20, 22:17).

Pirmojo kėlinio pradžia priklausė Jonavos krepšininkams, kurie iš karto pasistūmėjo į priekį. Tokio spurto iniciatoriumi tapo K. Šarukas, įmetęs 9 taškus ir leidęs jonaviečiams būti priekyje 15:4. Pirmojo ketvirčio pabaigoje aikštelės šeimininkai šiek tiek sumažino atsilikimą (20:14).

Visą antrą kėlinį Sporto klubas išsaugojo pirmaujančias pozicijas, tačiau besibaigiant ketvirčiui šakiečiams dar kartą pavyko priartėti, tačiau šįkart Jonavos komandos pranašumas sumažėjo dar labiau. Jonavos komanda pirmavo jau tik 33:30.

Tuoj po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkams pavyko jau ir persverti rezultatą. Visgi, kurį laiką vyko gan lygus žaidimas. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus trim minutėms iš toli taiklų metimą atliko Raimundas Žuklevičius ir Sporto klubas vėl susigrąžino tuos turėtus tris taškus (46:43), tačiau po trečiosios mačo dalies švieslentėje prie komandų pavadinimų buvo du penkiasdešimtukai (50:50).

Savo gerą žaidimą,  prasidėjus ketvirtajam kėliniui, tritaškiu įtvirtino K. Šarukas, bet įpusėjus ketvirčiui, „Vyčio“ ekipoje tolimą šūvį paleido Tadas Sebežiovas (visai neseniai šis jonavietis atstovavo Sporto klubą). Šakių klubas tuo metu buvo priekyje 57:55. Visgi, paskutiniąsias antrojo rato rungtynes jonaviečiai pabaigė itin sėkmingai, nutraukdami septynių pralaimėtų rungtynių seriją. Svarbiu momentu tritaškį pataikė Ričardas Verbickas, eilinius taškus pridėjo K. Šarukas, o prasidėjus paskutinei mačo minutei, dar taiklų metimą pataikė Mykolas Dieninis. Tuo metu Sporto klubas pirmavo 68:62. Paskutinėmis susitikimo sekundėmis aikštelės šeimininkai T. Sebežiovo tritaškio dėka dar mėgino grąžinti intrigą, bet Luko Grabausko ir R. Verbicko taiklios baudos garantavo pergalei Jonavos klubui.

„Vytis“ – Gytis Radzevičius (tritaškiai 2/6) ir T. Sebežiovas (baudos 3/6, tritaškiai 2/4) – po 13, Paulius Beliavičius (6 kl., tritaškiai 1/9, baudos 5/6) ir Edvinas Jezukevičius (baudos 4/4) – po 10.

Sporto klubas – K. Šarukas – 21 (7 atk. kam., 4 per. kam., baudos 4/5, metimai 8/14), L. Grabauskas – 15 (4 rez. perd., baudos 5/6, metimai 5/12), R. Verbickas – 9.

Kiti rezultatai: „Palanga“ – „Telšiai“ 76:71, „Šilutė“ – Molėtų „Ežerūnas“ 100:83, Kauno „KTU“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 58:106, „Mažeikiai“ – Vilniaus „Perlas“ 68:79, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ – Raseinių „Rasai“ 94:74, Joniškio „Delikatesas“ – Kauno „Žalgiris-2“ 79:63.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai, pelnyti taškai):

1.“Sūduva-Mantinga“                26        22        4          2366-1845       48

2.“Nafta-Uni-Akvaservis“           26        19        7          2083-1942       45

3.“Telšiai“                                26        18        8          1999-1796       44

4.“Rasai“                                 26        17        9          2210-2023       43

5.“Perlas“                                26        16        10        2017-1999       42

6.“Vytis“                                 26        14        12        2058-2046       40

7.“Šilutė“                                 23        13        13        2143-2120       39

8.“Žalgiris-2“                           26        13        13        2035-2024       39

9.“Palanga“                             26        11        15        1999-2165       37

10.“Delikatesas“                      26        10        16        1966-2068       36

11.“KTU“                                26        9          17        1830-1985       35

12.“Mažeikiai“                        26        9          17        1934-2116       35

13.Sporto klubas“                    26        6          20        1789-2027       32

14.“Ežerūnas“                         26        5          21        1862-2135       31

Pasibaigus pirmojo rato kovoms, NKL ekipos tuoj startuos ir antrajame rate, kur klubai pagal pajėgumą pasidalina į dvi grupes. Sporto klubas rungtyniaus 8-14 vietų grupėje. Tarpusavyje ekipos sužais dar po 12 mačų (namuose ir išvykoje). Paskutinę (14) vietą užėmusi komanda iškrenta į Regionų krepšinio lygą (RKL). 1-4 vietas užėmusios komandos iš karto pateks į ketvirtfinalį, o 5-12 vietas užėmusios ekipos tarpusavyje varžysis atkrintamosiose rungtynėse dėl patekimo į ketvirtfinalį.

Tikslus grupių tvarkaraštis bus paskelbtas pirmadienį.