Žuža, kuri taip ir nenumirė...

Labai daug norėtųsi parašyti šioje istorijoje. Tik kaip nupasakoti tą kraupią parą, kurią ši katytė išgyveno. Ir kaip ji iš viso tą parą išgyveno... Kaip nupasakoti neviltį, skausmą ir jos – smulkutės katytės – pergyventus visus devynerius katės gyvenimus per tą vieną parą.

Žužą greičiausiai partrenkė automobilis. Ji taip ir gulėjo, kažkas nunešė ją nuo gatvės ant pievos, kur ji ir pragulėjo tą parą. Gulėjo pievoje priešais daugiabučio langus. Negalėdama pajudėti, alkana, ištroškusi, negalėdama apsiginti nuo morčiaujančių katinų, negalėdama apsiginti nuo šunų... Pragulėjo nakties lietų, pragulėjo ir žvarbų rytą, pragulėjo ir dieną. Ir tik tuomet Žuža sulaukė pagalbos – ramaus ir saugaus kampelio.

Gydyklos „Kabarga“ veterinarai tiki, kad lūžęs žandikaulis susitvarkys ir netrukdys Žužai gyventi toliau. O štai mažutėliai kūdikėliai, buvę jos pilvelyje, šio pasaulio nebepamatys, smūgio paveiktas katytės organizmas atmetė vaikelius... Para šaltyje lietuje, skausme ir baimėje prišaukė dar ir rinotracheitą.

Žuža atsisako maisto, tad veterinarai stato murkaliukei lašelines. Ir liūdna ji labai, tikrai labai liūdna, ir pasidavusi, visą savo laiką leidžia miegodama.

Neverta, tikrai nėra prasmės spėlioti kaip būtų, jeigu ją – purviną mažą katytę – būtų pastebėję anksčiau, ar partrenkęs žmogus būtų paėmęs ir pavėžėjęs iki vet.gydyklos. Tos spėlionės nieko nebepakeis, lieka tik tikėtis, kad Žuža atgaus norą gyventi ir ims maitintis. Kiek tai truks ir kiek mums tai kainuos dar nežinia.

Tuo pačiu noriu parašyti ir kelis žodelius apie mūsų veterinarus, kurie ne „darbą dirba“, o padeda iš širdies skirdami savo laiką po ir prieš darbą, paaukodami savo išeigines. Dėkui Dievui, kad jie visada yra šalia, visada ištiesia pagalbos ranką purviniems ir labai ligotiems benamiams keturkojams.

Palaikykite ir padėkite Žužai, veterinarams ir mums.

Ačiū kiekvienam pastebėjusiam Žužos skausmą.

Jonava, 8 349 62029, 8 642 92870, dokumentas@super.lt

VŠĮ „Penkta koja“

LT 984010042503006212 DnB bankas

Paskirtis: Jonavos Žužai

Užsieniečiai taip pat gali prisidėti PayPal sistemoje (info@penktakoja.lt)