@ jonavoszinios.lt

Sodų gatvės 43 namo pirmosios laiptinės gyventojai jau kelis metus turi kęsti, matyt, vieno netvarkingo gyventojo kaimynystę.

„Jau keli metai kovoju su vėjo malūnais. Prie laiptinės nuolat statomos šiukšlės. Kas tai daro – nežinau, ir jei žinočiau, į žiniasklaidą nesikreipčiau“, - rašė viena šios laiptinės gyventoja.

Pasak moters, po ilgo stovėjimo prie laiptinės šiukšlės atsidūrė pirmame aukšte, ir ne su maišu, tačiau išpiltos.

„Ir valytoja tikrai ne šventoji. Visas šiukšles, kurias randa valydama teritoriją, ramia sąžine pati atneša ir pastato prie laiptinės.

Paklausiau, kodėl ji taip elgiasi, tai atsakė, kad tai - mano laiptinės gyventojų šiukšlės ir patarė išsiaiškinti patiems.

Nebežinau, ką daryti. Gal viešinimas padės, gal gyventojas bent susigės.

Kreipiausi į „Jonavos paslaugas“, ir į Viešosios tvarkos skyrių. Atsakymas – vienodas: raskit, kas šiukšlina, mes nubausim.

Sodų g. 43 namo gyventoja 

Savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistė Aušra Jakimavičienė: „Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėse, kurias patvirtino Jonavos rajono savivaldybės taryba, nurodyta, jog draudžiama išmesti atliekas bendro naudojimo teritorijose ir kitose tam neskirtose vietose. Gyventojai privalo naudotis įrengtomis konteinerinėmis atliekų aikštelėmis. Tad dėti maišelius su atliekomis laiptinėse ar šalia lauko durų negalima ir tai gali būti traktuojama kaip administracinis teisės pažeidimas“.

***

Bendrovės „Jonavos paslaugos“ specialistai antradienio vakarą šios laiptinės gyventojus pakvietė į susirinkimą.

Pasak įmonės specialistų, jau maždaug ketverius metus gyventojai nežino, kas jų laiptinėje mėto šiukšles ar palieka maišelius su šiukšlėmis.

„Valytojos darbu žmonės yra patenkinti ir didelių priekaištų neišsakė. Susirinkime taip pat dalyvavo ir šio daugiabučio valytoja. Panašu, jog tas šiukšles kažkas mėto tyčia. Tai vyksta jau maždaug ketverius metus, tačiau per tą laiką nė vienas iš gyventojų nėra pastebėjęs, kas taip elgiasi. Tiesa, įtarimų – yra, tačiau jie nepatvirtinti. Jei taip kažkas iš gyventojų reiškia nepasitenkinimą valytoja, mes pabandysime ją pakeisti kita, o šio daugiabučio valytoja valys kitą namą“, - sakė įmonės atstovai.

Pagal šiukšlių turinį panašu, jog tai – moteris. Taip pat panašu, kad šiukšlintojas namuose augina katiną.

„Bandysim šią problemą spręsti bendrom jėgom“, - sakė įmonės atstovai.