@ jonavoszinios.lt

Jonavietis Matas Ažukas – vienas iš tų jaunų žmonių, kurie galbūt liks dirbti ir gyventi Jonavoje. Aktyviai politika besidomintis ir visuomeninės veiklos nestokojantis aštuoniolikmetis jau dalyvavo ne viename tarptautiniame projekte.

Netrukus Senamiesčio gimnazijos auklėtinio laukia ir dar viena įdomi patirtis – kelionė į Jungtines Amerikos Valstijas ir dalyvavimas Jungtinių Tautų modulyje, Jungtinių Tautų būstinėje.

„Šis modulis – tai Jungtinių Tautų organizacijos darbo simuliacija, kuri vykdoma jos būstinėje Niujorke. Jos metu moksleiviai ir studentai klausosi paskaitų ir mokomi apie diplomatiją, tarptautinius santykius, rašo rezoliucijas globalinėmis problemomis komitetuose, debatuoja ir padeda suvokti Jungtinių Tautų organizacijos veiklą, principus. Patekau į šią konferenciją dalyvaudamas šiais metais, spalio mėnesį, Varšuvos Jungtinių Tautų modulyje“, - pasakojo M.Ažukas.

Tiesa, bendra kelionės ir apgyvendinimo suma siekia 900 dolerių, todėl aštuoniolikmetis prašė ir Jonavos verslininkų paramos.  M.Ažukas sako, kad kol kas neturi nė pusės kelionei reikalingos sumos.

„Niujorkas ne veltui vadinimas vienu brangiausių miestų pasaulyje. Konferencija vyks kitų metų vasario 1-4 dienomis, bet dėl laiko juostų skirtumų vykčiau sausio 30 dieną, grįžčiau  vasario 7 dieną. Išsiunčiau kreipimąsi septyniems Jonavos verslininkams, teigiamą atsakymą gavau iš Kęstučio Macionio. Be jo, parėmė meras Mindaugas Sinevičius ir jo pavaduotojas Eugenijus Sabutis“, - sakė M.Ažukas.

Pasak M.Ažuko, jis jau senokai supratęs, kad jaunam žmogui labai svarbu ne tik mokymasis, bet ir neformalusis švietimas. Matas priklauso nevyriausybinėms organizacijoms „European Youth Parliament Lietuva“ (Lietuvos Europos jaunimo parlamentas), „Atlanto sutarties Lietuvos bendrija“, VJO „Jaunimo mainai ir bendradrabiavimas“, „Sporto savanorių sąjunga“.

Jonavietis dalyvavęs ir daugelyje projektų - Mokomojo Europos parlamento nacionalinėse ir regioninėse sesijose,  Varšuvos Jungtinių Tautų modelyje, „Moksleiviai į Vyriausybę“ 2016,  Erasmus+ Lenkijoje, Turkijoje, Kroatijoje ir Slovakijoje, moksleivių praktikos savaitėje „Seimas gyvai“.

M.Ažukas sako, kad sunku nesidomėti politika bei tuo, kas vyksta aplinkui. „Sunku nesidomėti politika, kai tiek įvykių aplinkui, tačiau savo ateitį norėčiau sieti labiau su tarptautine politika, nei su nacionaline.

Po bakalauro studijų rinksiuosi diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantūros studijas Vilniaus universitete. Vis dėlto viskas gali susiklostyti taip, kad po po mokslų liksiu dirbti Jonavoje ir ateitį siesiu su regionine politika“, - sakė M.Ažukas.

Įvairios „popamokinės“ veiklos pradžia M.Ažukas vadina apsisprendimą dar gimnazijos antroje klasėje  įsijungti į Jonavos rajono savivaldybės moksleivių savivaldą. Tais pačiais metais jis buvo išrinktas ir Jonavos moksleivių atstovu į Lietuvos mokinių parlamentą.

„Būdamas šiose organizacijose tarp motyvuotų jaunų žmonių supratau, kad mokyklos suteikia tik teorinių žinių, mažai dėmesio skiriama socialinių įgūdžių, kūrybiškumui, kritiniam mąstymui ugdyti, visapusiškam tobulėjimui. Tad ėmiau ieškoti įvairių nacionalinių ir tarptautinių galimybių. Visuomeninė veikla – tai tokia terpė, kurios pagalba galima pasiekti savo troškimų ir svajonių išsipildymą, tai padeda susiformuoti gyvenimo tikslus, ambicijas.

Visuomeninė veikla man tapo kaip treti namai. Šiuo metu galimybes stengiuosi perteikti moksleiviams, nes net neįsivaizduojate, kiek yra galimybių tobulėti, tačiau jaunas žmogus iš mažo miestelio to tiesiog nežino“, - sakė M.Ažukas.