@ jonavoszinios.lt

Pastaruoju metu savo rezultatais itin nudžiugino Jonavos sportininkai, kurių ne vienas lipo ant apdovanojimų pakylos. Ketvirtadienio vakarą tiek sportininkai, tiek sveikintojai rinkosi savivaldybėje, J. Ralio salėje, kur kartą per mėnesį posėdžiauja Tarybos nariai. Įvairių prizinių vietų laimėtojus ne tik sveikino Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė ir jos pavaduotojas Laurynas Gailius, bet ir laikinasis meras Eugenijus Sabutis. Būtent renginio pradžioje meras ir pasidžiaugė pasiektais rezultatais, už kuriuos visiems buvo atsilyginta dovanomis.

„Ačiū už tai, ką darote. Viską, ką mes darome Jonavoje, darome ne sau. Politikai čia ne sau pasidaro - gražias erdves, aikštes, arenas. Mes darome dėl jūsų, - sveikindamas sportininkus kalbėjo meras. – Jeigu jūs vis dėlto norėsite likti Jonavoje, tai žinokite, kad čia yra visko, ko jums reikia. Jei galvosite, kad nereikia likti, ieškokite laimės kitur. Mes esame laisvi žmonės, niekas mums netrukdo to daryti. Bet žinokite, kad yra namai, kurie jūsų lauks ir čia būsime pasiruošę čia sutikti su kultūros, sporto erdvėmis“.

„Pirmiausia didžiausią pagarbą noriu išreikšti treneriams, kurie su jumis dirba. Pagarba jums visiems tiems, kurie kovojate bokso ringe, kovojate krepšinio ar tinklinio aikštelėse bei garsinate mūsų  miesto vardą, - sporto centro auklėtinių bei klubų sportininkų pasiekimais pasidžiaugė šios įstaigos direktorė R. Stupurienė, visiems pristačiusi prizininkų nuveiktus darbus.

„Sveikinuosi ir noriu pasakyti žodį kaip Tarybos narys ir kaip, klubo „Aušrinė“ prezidentas. Tai trys mano reikšmingiausi žodžiai prasideda iš „p“ raidės – pasveikinti, padėkoti ir pasidžiaugti, - sportininkams ir treneriams sveikinimus siuntė Bronislovas Liutkus. – Nuoširdžiai dėkoju treneriams, kurie negaili savo laisvalaikio, negaili savo darbo, kad jūs keltumėte savo meistriškumą. Na ir žinomas, noriu padėkoti ir jums patiems, kad jūs irgi pasirinkote kitokį, sportuojančio žmogaus, laisvalaikį. Dėkingi už Jonavos vardo garsinimą, užimdami prizines vietas. Pasidžiaugti galima būtų ir tuo, kad jūs dauguma esate jonaviečiai ir pradėjote treniruotis šiame mieste“.

Jonavos „Achema-KKSC“ komanda Baltijos moterų tinklinio lygoje iškovojo šeštąją vietą. Šalies čempionate, po puikios pusfinalinės dvikovos su alytiškėmis, tinklininkės nukeliavo iki finalo. Visgi, šiemet joms buvo neįkandamos Kauno „Kaunas-ASU“ tinklininkės ir finale teko pripažinti Baltijos moterų tinklinio lygos nugalėtojų pranašumą bei tapo antrosios vietos taurės ir medalių laimėtojomis.

Šiemet komandos garbę ginė ir prie pergalių prisidėjo žaidžianti trenerės asistentė Raimonda Strelkauskaitė, naudingiausia finale tapusi Inga Lisauskienė, Rosita Nevulytė, Raminta Petrauskaitė, Agnė Daunytė, Gabija Kasperavičiūtė, Vaiva Valionytė, Urtė Neimantaitė, Valerija Sobol, Liepa Šiūšaitė, Oksana Ovčinikova, Eglė Gutauskaitė, Ugnė Ugonauskaitė, Agnė Vaičiulytė.

Kaip renginio metu pasakė sporto centro direktorė R. Stupurienė, labai retai sportininkai ir treneriai gali kartu pabūti. Taip atsitiko ir šį kartą, nes pagerbime dėl išvyko į varžybas negalėjo dalyvauti Kūno kultūros ir sporto centro bokso skyriaus treneris Ramūnas Kulbis. Būtent jo auklėtiniai šalies čempionatuose pasiekė prizinių rezultatų.

Vasario pabaigoje džiugino Jonavos jaunieji boksininkai, kurie Palangoje vykusiame Lietuvos jaunimo čempionate iškovojo trys medalius. Visi trys Jonavą atstovavę sportininkai, Tomas Kungurcevas, Dainoras Paukštis ir Žygimantas Kalinauskas tapo bronzos medalių laimėtojais. Bokse pusfinalio kovas pralaimėję sportininkai iš karto laimi trečiosios vietos medalius. Taip atsitiko ir jonaviečiams.

Pamėgę trečiąsias vietas, tai Jonavos boksininkai pratęsė ir Lietuvos suaugusiųjų čempionate, kuris vyko Kėdainiuose. Alanas Plavko svorio kategorijoje iki 60 kg užtikrintai pradėjo varžybas, bet perkopti pusfinalio barjero nepavyko, nes ten jo laukė šios kategorijos nugalėtojas Gilvinas Lukošiūnas iš Kauno. Jonavietis pasidabino trečiosios vietos medalį.

Po keturių bronzos medalių, pagaliau vienas sportininkas palypėjo viena pakopa aukštyn. Šiame suaugusiųjų čempionate puikiai pasirodė Tomas Klevinskas. Svorio kategorijoje iki 64 kg šis boksininkas nukeliavo net iki finalo, bet čia neprilygo laikinosios sostinės atstovui Deividui Kliučiakui, bet tai nesutrukdė iškovoti sidabro medalį.

Net penkerių metų prireikė, kad Edvino Zinio treniruojami jaunieji krepšininkai pasiektų aukščiausių apdovanojimų. 2000 metų gimimo Kūno kultūros ir sporto centro komanda „KKSC-„Ramidonas“ dalyvavo moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ jaunių U-17 čempionato B divizione. Jonavos komanda jau penktus metus iš eilės žais B diviziono finalo ketverte. Zinio auklėtiniai buvo iškovoję visas vietas, išskyrus pirmąją.

Pagal varžybų nuostatus, B diviziono pirmosios vietos laimėtojai jonaviečiai pateko į V etapą ir dabar dalyvaus peržaidime su A diviziono 8-ąją vietą po reguliaraus sezono užėmusia komanda dėl teisės žaisti čempionato ketvirtfinalio varžybose ir kitame sezone dalyvauja A diviziono varžybose. Jonavos KKSC-„Ramidonas“ krepšininkų peržaidime laukia Sabonio KC I-„Liūtukas“ atstovai.

„Kiek žadžiam toje lygoje, visada patekdavome tarp keturių stipriausių, - komandos pasiekimais pasidžiaugė E. Zinys. – Pirmus du metus pralaimėta finaluose, vėliau užimta ketvirtoji vieta, o pernai likome treti. Šita komanda nusipelnė šiemet tapti stipriausiais – savo darbu, savo kantrybe ir dėl to esu visiems labai dėkingas bei labai džiaugiuosi. Kartais gal tai neparodau, bet vidumi trykštu tuo“.

Komandą į pergalę vedė Matas Baniulis, Aroldas Bičiužas, Šarūnas Dambrauskas, Rokas Kubilius, Rokas Leonavičius, Tadas Maksimavičius, Edvardas Matulevič, Titas Spūdys, Eligijus Znatavičius, komandos kapitonas Matas Zvicevičius bei Nojus Pankratjevas, kviečiamas ir atstovaujantis šalies jaunių krepšinio rinktinę. Šis krepšininkas su rinktine rugpjūčio mėnesį vyks į Juodkalniją, kur kausis dėl Europos čempionato medalių.