@ jonavoszinios.lt

Šį sekmadienį Lietuvoje vyks antrasis rinkimų į Seimą turas. Jonavoje dėl mandato varžysis du kandidatai – socialdemokratas Rimantas Sinkevičius bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Gintaras Stašionis.

Po pirmojo rinkimų turo bemaž didžiausia staigmena tapo tai, jog Darbo partijos atstovas dabartinis Seimo narys Saulius Jakimavičius surinko labai mažai jonaviečių balsų, nors tarp politikų buvo kalbama, jog jis – vienas iš tų, kuriam buvo galima prognozuoti net antrąją vietą. Tiesa, žemyn krito ir visa Darbo partija, neperžengusi 5 proc. barjero.

- Kiek laiko buvote Seimo nariu? Matyt, galima teigti, jog tam tikra prasme Jūs – vienas  iš tų, kurie galėtų pretenduoti į „trumpiausią“ Seimo nario kadenciją? Ar pats darbas Seime Jums buvo įdomus - tiek, kiek spėjote jo "paragauti"? 

- Partiečiui Vytautui Gapšiui atsisakius Seimo nario mandato, pagal galiojančius įstatymus, mandatas suteikiamas sekančiam tame sąraše esančiam kandidatui. Šios kadencijos Seimo nario pareigas pradėjau eiti rugsėjo 20 d. Be abejo, galėčiau pretenduoti į trumpiausiai Seimo nariu dirbusiojo titulą... Bet, man atsisakius Seimo nario mandato, į šią vietą pretenduotų kitas kandidatas. Tad, bet kuriuo atveju, kažkas būtų turėjęs užimti Seimo nario vietą.

Nors šiose pareigos padirbėjau gan trumpai, tačiau su Seimo "virtuve" susipažinau dar dirbdamas Žemės ūkio ministerijoje. Ne vieną kartą teko pristatyti su žemės ūkiu susijusius klausimus Seimo komitetuose, komisijose, darbo grupėse.

Darbas Seime yra sudėtingas ir atsakingas. Ne kiekvieną dieną vyksta Seimo posėdžiai, tačiau esu dar ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys, todėl veiklos yra kiekvieną dieną.

- Pernai pasitraukėte iš Jonavos rajono tarybos, dirbote Žemės ūkio ministerijoje. Esate tarsi nutolęs nuo Jonavos. Kodėl? Ar labiau patiko Vilnius, galimybės ir perspektyvos sostinėje?

- Lietuvių liaudies išmintis sako, kad blogas tas kareivis, kuris nenori būti generolu. Iš Jonavos rajono tarybos pasitraukiau ne todėl, kad nutolčiau nuo Jonavos, o, atvirkščiai, kad galėčiau jai daugiau duoti. Į Tarybą atėjo jauna, energinga, puikiai Jonavos bėdas žinanti Alina Batulevičienė, kuri, mano manymu, efektyviau atstovaus mūsų partijos rinkėjams.

Dirbdamas Žemės ūkio ministerijoje turėjau galimybę plačiau įvertinti šios srities reiškinius bei vykdomą politiką, egzistuojančias problemas. Teko nemažai bendrauti su kaimo žmonėmis, padėti spręsti jų keliamas problemas. Dirbdamas ministro patarėju kuravau žuvininkystės sritį, tad šiemet rugsėjį tiesiogiai dalyvavau projekte - aštriašnipių erškėtų populiacijos atstatymas Jonavoje, Neries upėje.

- Jūsų šių metų rinkiminė agitacija, palyginus su ankstesniais metais, buvo gana kukli ir net „plika akimi“ buvo matoma, kad suvilioti rinkėjų pernelyg nesistengėte. Kodėl?

- Aš taip pat savęs to paties klausiu... Atėjo laikas sustoti ir apsvarstyti žengtus žingsnius. Supratau, kad, deja, ne visi žingsniai buvo teisingi. Tai atsispindėjo ir rinkimų rezultatuose Jonavoje. Kaip skyriaus pirmininkas turiu prisiimti atsakomybę už tai, kad neturėjome aiškios rinkimų strategijos. Išanalizuosime klaidas ir susiplanuosime ateities viziją bei darbus.  

- Kokios nuotaikos po rinkimų? Ką veiksite toliau?

- Pralaimėjimo kartėlis – ne pats geriausias jausmas. Atėjo laikas, kuris neišvengiamai ateina visiems, - laikas stabtelėti, įvertinti klaidas, pasimokyti iš jų ir drąsiai eiti į priekį. Planų turiu įvairių, o, kurie iš jų bus įgyvendinti, parodys laikas.

- Galbūt ne visi žino, kad Jūs - buvęs policijos pareigūnas. Kokios buvo Jūsų pareigos? Kokios bylos buvo Jūsų žinioje. Jūsų biografijoje rašoma, kad dirbote Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnyboje vyresniuoju inspektoriumi. Tyrėte, matyt, ne vištų vagystes.

- Pirmus metus dirbdamas policijos sistemoje iš tikrųjų narpliojau vištų vagystes. Vėliau, įgijus patirties, vadovai patikėdavo tirti vis sunkesnius ir sudėtingesnius nusikaltimus. Esu išaiškinęs ne vieną sunkų plėšimo, turto prievartavimo atvejį ir kitus nusikaltimus.

Vienas įdomesnių išaiškintų nusikaltimų - su įkalčiais sulaikyta gauja, kuri vykdė vagystes, plėšimus, turto prievartavimus.

Iš viso įrodyta daugiau nei 100 nusikalstamos veikos epizodų. Apmaudu, bet minėtos gaujos vykdomuose nusikaltimuose dalyvavo ir keli policijos pareigūnai. Man buvo patikėta koordinuoti 80-ies policijos pareigūnų veiksmus bei pačią  sulaikymo operacijos eigą. Apie tai galėčiau net pasakoti atskirai – tikrai būtų apie ką.

- Ar nesigailite, kad pasitraukėte iš policijos? Kodėl išėjote? Dėl politikos? Kodėl iš pat karto pasirinkote Darbo partiją?

- Policijos sistemą palikau, nes siekiau įvairiapusiškesnės veiklos. Taip pat norėjosi ir šiek tiek daugiau uždirbti. Policijoje, kad ir kiek bedirbtum, gauni ribotą atlyginimą, arba kaip mes juokaudavome – dar ir medalį (beje, juos turiu net kelis).

Todėl pasukau į verslą. Dirbau savo tėvo įkurtoje įmonėje, vėliau sukūriau savo. Tiesa, didelių aukštumų versle nepasiekiau, bet uždirbau namus vaikams ir džiaugiuosi, kad neturiu įsipareigojimų bankui.

Darbo partiją pasirinkau ne iškarto. Visuomet traukė politika, tačiau, dirbdamas statutinėje organizacijoje, politikuoti negali. Įstojau į šios partijos gretas, nes maniau ir dabar manau, kad, būtent Darbo partija geriausiai atstovauja smulkaus verslo ir darbuotojų interesus.

- Ar neketinate trauktis iš politiko? Kokios mintys po partijos nesėkmės rinkimuose?

- Trauktis iš politikos neketinu. Kiek aktyviai galėsiu dalyvauti politikoje Jonavoje, spręsiu priėmęs tam tikrus sprendimus dėl tolimesnės veiklos. Darbo partijos veikloje aktyviai dalyvausiu ir toliau.

Kiek laiko gyvuos pati partija, tiek joje būsiu ir aš. Gruodžio mėnesį planuojamas Darbo partijos suvažiavimas, kur bus priimami svarbūs sprendimai pačiai partijai bei jos skyriams. Tuomet ir išryškės bei išsigrynins ateities politiniai planai. 

- Minėjote, kad pralaimėjimo kartėlis – ne pats geriausias jausmas. Tačiau ar pats dalyvausite antrajame rinkimų ture – jau kaip rinkėjas? 

- Būtinai dalyvausiu. Iš prigimties esu optimistas ir tikiu, kad kiekvienas rytojus yra naujos dienos, idėjų, minčių pradžia. Gerbiu jonaviečių pasirinkimą ir savo balsą antrajame ture atiduosiu vienam iš kandidatų. Beje, prieš savaitę vyko mūsų skyriaus tarybos posėdis, kuriame buvo apsispręsta viešai neremti nei vieno kandidato. Aš pats kurį laiką svarsčiau, kuriam kandidatui atiduoti savo balsą. Priėmiau sprendimą balsuoti už labiau patyrusį bei išmanantį Seimo ir Vyriausybės darbą.