Retai pasitaikanti vagystė

@ jonavoszinios.lt

Kaip pranešė Kauno AVPK Jonavos rajono policijos komisariatas, spalio 26 dieną, apie 17.25 val. Jonavos r., Žeimių sen., laukuose iš transformatorinės pavogtas transformatorius. 

Pasak bendrovės „ESO“ atstovės ryšiams su visuomene Akvilės Adomaitytės, dažniausiai iš transformatorinių vagiama alyva, tačiau šį kartą, išties Jonavos rajone praėjusią savaitę pavogtas transformatorius. 

„Elektros įrenginių grobstytojams iš tokios vagystės nauda pakankamai maža – metalas, išardžius transformatorių, tikriausiai bus priduotas į metalo supirktuvę, o alyva panaudota kaip kuras. Transporto priemonės tokiu kuru važiuoja itin trumpai, todėl „nauda“ – labai trumpalaikė. 

Dėl vagystės gyventojai patyrė elektros tiekimo sutrikimų. Po panašių vagysčių kartais reikia ne tik naujo įrenginio, bet ir keisti visą transformatorinę“, – teigia A. Adomatytė. 

Didžiausias tokių grobstytojų laukiantis pavojus – grėsmė gyvybei. Liesti, ar, juo labiau, ardyti tokius prietaisus yra itin pavojinga. Transformatoriai visuomet būna pažymėti įspėjamaisiais ženklais, taip pat dėl saugumo būna užrakinti.