@ jonavoszinios.lt

Seimo valstiečių plano „išblaivinti tautą“ paranojiškomis ir nelogiškomis priemonėmis, panašu, kad užsikrėtė ir Jonavos valdžia.

Gegužės 25 d. taryboje bus svarstomas klausimas - uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais (iki 7,5 proc.) savivaldybės institucijų ir įstaigų organizuojamų švenčių, masinių renginių, parodų, koncertų, teatro spektaklių metu renginio teritorijoje.

Jei tikslas buvo blaivios Joninės, tai ir reikėjo pakartoti praėjusių metų priemones – neleisti atsinešti savo alkoholinių gėrimų, neleisti dalyvauti šventėje girtiems, sustiprinti apsaugą. O dabar, priėmus šį sprendimą, Rudens mugėje negalėsime paragauti Biržų aludario alaus, dalyvaujant kaimo bendruomenės šventėje, neišgersime taurės vyno ar alaus bokalo, po naujametinio spektaklio ar koncerto, šampano taurės irgi nepakelsime. 

Pasikartosiu - priemonės, kovojant su alkoholizmu, turėtų būti nukreiptos prieš vartojančius alkoholį "kibirais", o ne prieš sugebančius kultūringai ir saikingai gerti. Tai mažumai – nuo alkoholio priklausantiems, geriančiai daug, geriančiai namuose, neturinčiai darbo, turinčiai mažas pajamas, nusivylusiai ir pan., reklamos draudimai, draudimai šventėse, amžiaus didinimas visai nepadės.

Kaip sako Žilvinas Šilėnas (LLRI prezidentas) padėkime jiems, o normalius žmones palikime ramybėje.

Nesuprantu, kodėl valdžia suaugusiam žmogui turi nurodinėti kada pirkti alaus?

Remigijus Osauskas, Jonavos r. savivaldybės tarybos narys