@ jonavoszinios.lt

Kandidatų į Jonavos rajono merus siūlymai skiriasi kaip diena ir naktis: vieni - labai kuklūs, o kiti – optimistiniai. Vieniems atrodo, kad per likusius 2 kadencijos metus galima tik ramiai tęsti jau anksčiau suplanuotus darbus, kuriuos, tiesą sakant, gali užbaigti bet kas, nes tam lėšos jau yra paskirtos. Tai miesto gatvių apšvietimo su LED technologijomis modernizavimas, miesto vaikų darželių renovacija, Kultūros centro salės atnaujinimas, automobilių stovėjimo aikštelių prie daugiabučių namų atnaujinimas bei praplėtimas, Chemikų g. rekonstrukcijos užbaigimas, gausūs kultūros, sporto, pramoginiai renginiai Sporto arenoje bei Joninių slėnyje. Kitiems – tai galimybė padėti savo miestui išsiskirti iš kitų.

Manau, mes galime per gana trumpą laiką pasiekti, kad mūsų Jonava taptų Lietuvos supermiestu.

Dar per šiuos metus turime parengti naujo miesto baseino projektą sklype tarp Sporto arenos ir miesto stadiono ir per ateinančius dvejus metus baseino statybos gali būti užbaigtos. Turėsime baseiną, kuriam pritaria dauguma rajono gyventojų. Baseinas veiktų visus metus, būtų šiuolaikiškas ir saugus, turėtų ne tik kelis plaukiojimo takelius, pirčių zoną, sukūrinę vonią, baseinėlį vaikams su čiuožykla, bet ir būtų pritaikytas kūdikiams. Tuomet  mamoms nereiktų važinėti į Kauną. Baseine galėtų vykti senjorų mankštos, nėščiųjų užsiėmimai, plaukimo pamokos, moksleivių su stuburo ligomis sveikatinimas, vandens aerobika bei kitos programos. Labai svarbu, kad šiais užsiėmimais galėtų pasinaudoti ir neįgalieji.

Per šiuos metus ėmęsi realių veiksmų galime ir turime suvaldyti nelegalią prekybą cigaretėmis miesto turguje bei vykdyti efektyvią narkotikų, alkoholio prevenciją mokyklose. Žingsnių yra įvairių, reikia tik valios šių darbų imtis. Mūsų vaikai turi augti saugioje aplinkoje.

Visada siekiu, kad valdžia tarnautų gyventojams, o ne atvirkščiai. Todėl dar šiais metais inicijuosiu naujos paslaugos savivaldybėje startą. Paslauga „Vienas skambutis“ – gyventojui užtektų vieno skambučio užregistruoti problemą, kad ji būtų išspręsta be klaidžiojimų ir laiko gaišaties.

Taip pat inicijuosiu, kad būtų įdiegta mobilioji programėlė „JONAVIETIS“ – tai savivaldybės paslaugų užsakymo, pažymų gavimo, eismo organizavimo, gatvių tvarkymo, pažeidimų ir kitų problemų pranešimas savivaldybei ir efektyvus jos reagavimas. Technologijos modernėja, todėl ir savivaldybė turi žengti koja kojon su visuomene.

Sieksiu, kad per ateinančius kelis metus Jonavoje būtų pradėtas steigti Verslo ir technologijų parkas. Jonava – pramonės traukos centras. Taip pat turime išnaudoti savo geografinę padėtį. Įmonėms kurtis bus lengviau, jeigu nuolat bus viešinami laisvi sklypai, pastatai, trumpinamos planavimo, projektų derinimo procedūros. Įsikūrus naujoms įmonėms - atsiras daugiau galimybių rinktis gyventojams patinkantį darbą bei užsidirbti.

Jau kitais metais įmanoma pastebimai pagerinti sodų bendrijų kelių būklę bei jų priežiūrą, juos įtraukus į savivaldybės tvarkomų kelių sąrašą. Priėmus sodininkų rėmimo tvarką, atsiras galimybė sodininkams įsirengti vandentiekio bei nuotekų sistemas, apšvietimą. Ilgės ne tik dviračių takai, bet bus sugrįžta prie jų apšvietimo įrengimo.

Noriu paminėti ir kitus darbus, kuriuos galima padaryti per kelis ateinančius metus. Taip svajonės gali tapti realybe:

Vasaros pramogų centras Taurostos parke;
Mažųjų laivų bei baidarių prieplauka Neries pakrantėje ties miesto tiltu;
Nemokamo interneto taškai mieste ir kaimiškose vietovėse;
Kavinė Joninių slėnyje;
Rimkų parkas su vaikų žaidimo aikštelėmis bei didele automobilių parkavimo aikštele šio mikrorajono gyventojams (sklype tarp Chemikų ir P.Vaičiūno gatvių) ;
Neries krantinės patrauklumo didinimas, numatant riedučių, dviračių, kamuolių nuomos vietas.

Darbų ir planų turiu daug. Didžiuojuosi, kad jonavietis. Myliu savo kraštą ir jo žmones, su kuriais tik turėdamas galimybę bendrauju, klausiu jų nuomonės ir padedu spręsti konkrečiam asmeniui kylančias painias biurokratines problemas.

Imuosi naujo iššūkio ir prašau Jūsų palaikymo. Mano tikslas – klestinti Jonava stiprioje Lietuvoje. Mūsų kraštas gali tapti dar didesniu traukos centru. Mes galime visi kartu patys nuspręsti, kaip gyvensime toliau. Tai ir padarykime jau šį sekmadienį !

Remigijus Osauskas - kandidatas Jonavos rajono savivaldybės mero rinkimuose

Užs.nr. 299. Politinė reklama. Bus apmokėta iš LRLS rinkiminės sąskaitos.