@ jonavoszinios.lt

Jonavietis Saulius (vardas pakeistas – red. past.) šią savaitę viename didžiausių naujienų portalų pamatęs savo nuotrauką ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos policijos prašymą visuomenei padėti atpažinti jo tapatybę, buvo priblokštas.

Jokio nusikaltimo nepadaręs vyras bandė ir skambinti nurodytais policijos telefonais, ir rašyti elektroniniu paštu, tačiau jokio atsakymo nesulaukė, niekas neatsiliepė ir nurodytu Klaipėdos apskrities policijos numeriu.

„Man ėmė skambinti draugai ir pažįstami, klausdami, kas nutiko. Žinutėje, kuri buvo paskelbta, visuomenės buvo prašoma padėti nustatyti mano asmenybę. Nieko nebuvau padaręs, tik Palangoje tapau incidento liudytoju, kai vienas poilsiautojas kavinėje išsitraukė ginklą“, - sakė Saulius.

Iš karto po įvykio Saulius kartu su kitais kavinės lankytojais davė parodymus pareigūnams. Tačiau netrukus jo nuotrauka buvo paskelbta žiniasklaidoje.

Nors pranešime nebuvo nurodyta, ar ieškomas žmogus – įtariamasis, ar liudytojas, tačiau, pasak Sauliaus, visuomenė dažnai į tokius pranešimus reaguoja vienareikšmiškai: „Manęs ieško policija“, - tokia žinutė su mano atvaizdu buvo ištransliuota visuomenei".

Jonavietis su pareigūnais susiekė kitą dieną, ir jo nuo nuotrauka buvo išimta.  Dėl šios situacijos vyras parašė skundus Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui bei Palangos policijos komisariatui.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Andromeda Grauslienė: „Rugpjūčio 12 d. Palangoje, pajūrio kavinėje įvyko incidentas. Įvykio liudininku tapo į Jus kreipęsis asmuo.

Tyrėja turėjo apklausti įvykio liudininkus ir per žmogišką klaidą nepastebėjo žymos, jog šis pilietis jau buvo apklaustas, todėl kreiptasi į visuomenę pagalbos nustatant jo ir kito asmens tapatybę įvykio detalėms patikslinti.

Mūsų išsiųstoje žinutėje buvo nurodyta tik tai, kad reikalinga identifikuoti šių asmenų tapatybes, jų statusas nurodytas nebuvo.

Nuoširdžiai apgailestaujame dėl įvykusio nesusipratimo, telefonu vaikino dėl įvykusio nesusipratimo jau atsiprašėme, klaidą pripažinome ir ją nedelsiant ištaisėme - nuotraukos buvo pašalintos“.

lrytas.lt nuotr.