@ jonavoszinios.lt

Taurės turnyro varžybos vykdomos nuo 2008 metų. Pasibaigus rajono futbolo pirmenybėms, vyksta jau tradicinis pereinamosios ,,Taurių taurės“ turnyras. Šios varžybos vyksta nuo 2008 metų, kurių iniciatoriumi yra rajono futbolo pirmenybių vyr. teisėjas ir varžybų organizatorius Algimantas Sakavičius.

Turnyre dalyvauja komandos, kurios rajono pirmenybėse iškovojo pirmąsias keturias vietas.

Per šį laikotarpį nugalėtojais tapo: FKK „Šveicarija“ (2008 m.), „Jonvalda“ (2010 m.), „Viltis“ (2011 ir 2012 m.), „Transachema“ (2016 m.) bei „Gaschema“ (2009, 2013, 2014 ir 2015 m.).

Būtent „Gaschema“ yra šios taurės rekordininkais ir per devynis turnyrus net keturis kartus kėlė šią taurę. Visgi, to pastarajai ekipai neužtenka ir jubiliejiniame, dešimtajame, turnyre vėl buvo pajėgiausi ir penktą kartą savo vardą įsirašė taurėje.

Šių metų rajono mažojo (7x7) futbolo pirmenybėse pirmąsias keturias vietas užėmė „Vikingai“, „Transachema“, „Gaschema“ bei „Lukšos partizanai“. Į „Taurės turnyrą“ visos jos ir susirinko, o burtai lėmė, kokios poros bus pusfinaliuose.

Pirmajame A. Janovskio teisėjautame pusfinalyje susitiko pirmenybių nugalėtojai „Vikingai“ ir „Transachema“. Buvo žaidžiami du kėliniai po 20 min. Pirmoje rungtynių pusėje nei vienai ekipai nepavyko pasižymėti. 31 min. Modesto Gabulo tikslus smūgis išvedė „Vikingus“ į priekį, tačiau šio pergalingo rezultato išlaikyti nepavyko. Paskutinę mačo minutę pusiausvyrą atstatė Ruslanas Fiodorovas (1:1) ir ekipoms teko mušti 9 m baudinius. Po pirmų trijų smūgių komandos apsikeitė po du įvarčius, tad teko mušti baudinius iki pirmos klaidos. Pirmieji suklydo „Vikingai“ ir „Transachema“ laimėjusi seriją 6:5 pateko į finalą.

Kitame pusfinalyje „Gaschemos“ir „Lukšos partizanų“ komandoms dirigavo arbitras A. Sakavičius. Atrodė, kad ir šis susitikimas vyks atkakliai ir nugalėtojas gali lemti vienas įvartis, nes po pirmojo kėlinio ekipos vis dar buvo be įvarčių. Po pertraukos prasidėjo tikras įvarčių „lietus“. 22 min. Deividas Kulakauskas įvarčiu pareiškė, kad kariai yra pasiruošę įveikti daugkartinius turnyro nugalėtojus. Visgi, tuoj po akimirkos Linas Korsakas atstatė pusiausvyrą, o per kitas aštuonias minutes „Gaschema“ varžovus pasiuntė į nokautą, kai sumušė net keturis įvarčius. Rezultatą persvėrė Alfredas Ratautas, jį vėl padidino L. Korsakas, o Paulius Vizbaras dviem smūgiais pateikė triuškinančią persvarą. Paskutinę mačo minutę D. Kulakauskui pavyko pasižymėti dubliu, bet solidžios pergalės iš „Gaschema“ ekipos jau niekas neatėmė (5:2).

Finale komandos pademonstravo žiūrovo akiai patrauklų futbolą, kai futbolininkai didesnį dėmę skyrė puolimui. Komandos rungtynes baigė su aštuoniais įvarčiais, bet jų daugiau pasiekė „Gaschema“. Jau pirmajame kėlinyje komandos ėmė keistis įvarčiais. 4 min. Denis Šichranov išvedė „Transachemą“ į priekį, bet po minutės gaschemietis Valentinas Česnovičius lygino rezultatą. Būtent šie žaidėjai ir toliau keitėsi įvarčiais ir tik tarp jų įsiterpęs R. Fiodorovas po pirmojo kėlinio atnešė rezultatyvias lygiąsias (3:3).

Po pertraukos vyko daug atsargesnis žaidimas, bet varžovų klaidomis pasinaudojo „Gaschema“ žaidėjas L. Korsakas, kuris du kartus pasiuntė kamuolį į varžovų vartus. Tai lėmė „Gaschemai“ pergalę rezultatu 5:3 bei jau penktą kartą iškovotą šią „Taurių taurę“.

Po finalinių rungtynių įvyko apdovanojimai, kuriame praėjusių metų taurės laimėtojos „Transachema“ komandos vadovas Algimantas Ramonas perdavė taurę šių metų nugalėtojos, „Gaschema“ komandos vadovui ir  žaidėjui A. Ratautui.

„Gaschema“ komandoje taurę padėjo iškovoti Saulius Skorupskas, Alfredas Ratautas, Linas Korsakas, Valentinas Česnovičius, Paulius Vizbaras, Gytis Janonis, Arūnas Damašickas, Darius Kontautas.

I pusfinalis

„Vikingai“ – „Transachema“               1:1 (0:0)

KKSC dirbtinė danga. Teisėjas A. Janovskis.

Įvarčiai: 31 min. Modestas Gabulas 1:0, 39 min. Ruslanas Fiodorovas 1:1.

9 m baudiniai – 5:6.

II pusfinalis

„Gaschema“ – „Lukšos partizanai“     5:2 (0:0)

KKSC dirbtinė danga. Teisėjas A. Sakavičius.

Įvarčiai: 22 min. Deividas Kulakauskas 0:1. 22 min. Linas Korsakas 1:1, 27 min. Alfredas Ratautas 2:1, 30 min. Paulius Vizbaras 3:1, 34 min. Paulius Vizbaras 4:1, 35 min. Linas Korsakas 5:1, 40 min. Deividas Kulakauskas 5:2.

Finalas

„Gaschema“ – „Transachema“            5:3 (3:3)

Įvarčiai: 4 min. Denis Šichranov 0:1, 5 min. Valentinas Česnovičius 1:1, 7 min. Ruslanas Fiodorovas 1:2, 11 min. Valentinas Česnovičius 2:2, 17 min. Denis Šichranov 2:3, 19 min. Valentinas Česnovičius 3:3, 32 min. Linas Korsakas 4:3, 39 min. Linas Korsakas 5:3.