@ jonavoszinios.lt

Kovo 29-ąją kartu su parodijos teatru Jonavos kultūros centre koncertuosiantis dainų autorius ir atlikėjas Paulius Stalionis sako, jog Jonavoje viešėjo jau senokai. „Taip susidėliojo aplinkybės. Tai salė užimta tada, kai noriu koncertuoti aš, tai aš užimtas, kai salė būna laisva. Pagaliau datos sutapo, todėl nekantriai laukiu visų savo gerbėjų“, - sako P. Stalionis.

-Kokią programą pristatysite jonaviečiams?

- Mano programa - nuolat besikeičianti, vis pasipildanti naujais kūriniais, todėl tos dainos, kurias, pavyzdžiui, prieš mėnesį dainavau Mažeikiuose, Jonavoje gali ir neskambėti. Bet yra dainų branduolys, kurį pakeisti būtų didžiulė nepagarba mano gerbėjams. Visuose koncertuose atlieku dainas, be kurių publika neįsivaizduotų mano koncertų. Tai  - "Vakarai ilgi", "Aš atnešiu tau saulę", "Man nereik į Airiją", "Kiemo karalienė", "Aš būsiu tavo milijonas". Taip pat koncerte pristatysiu dar vieną savo kūrybinę kryptį. Tai - knyga. Kokia ji ir apie ką, žmonės sužinos, apsilankę mano koncerte.Ypatingas mano koncerto siurprizas - parodijos teatras "Žvaigždė". Pamatysite ryškiausias Lietuvos ir pasaulio scenos garsenybes, tik šiek tiek kitu kampu. Pažadu - liūdėti tikrai neturėsite kada.

-Jei klausytojai po koncerto paprašytų pakartoti dainą, kokia tai būtų daina? Kurią jums pačiam dainuoti šiuo metu labiausiai patinka?

-Mane džiugina tai, kad publika pastaruoju metu prašo pakartoti ne senus šlagerius, o visiškai naujas dainas. Viena iš jų - "Tūkstantis ir viena naktis". Kažkas neįtikėtino! Manau, kad šis kūrinys turės ilgą istoriją. Visada sulaukiu "karštų" aplodismentų po dainų "Aš tavimi tikiu", "Kai liksi viena". Visos mano dainos yra man brangios ir negalėčiau iš jų išskirti nei vienos. Stebiuosi, kada scenos kolegos nebedainuoja savo populiarių dainų, nes jos atsibosta jiems patiems. Nesuprantu to. Ar normaliems tėvams gali atsibosti jų vaikai?

-Neseniai pristatėte ir naują vaizdo klipą, kurio tema – vestuvės. Žiniasklaidoje buvo rašyta, jog jame nusifilmavo apie 20 jaunavedžių porų.

- Dainos „Tik tu ir aš“ tema pati padiktavo klipo scenarijų. Buvo nuspręsta, kad labiausiai šį kūrinį papuoštų nesuvaidintos emocijos. Būtent dėl šios priežasties į pirmąjį video klipą buvo įtraukti kadrai iš tikrų vestuvių. Ar gali būti kas nors gražiau už tikrus jausmus? Tikros meilės nesuvaidins net talentingiausi aktoriai, todėl, šiame vaizdo klipe nusprendėme įtraukti kadrus, iš gražiausios dviejų žmonių gyvenimo šventės – vestuvių. Vaizdo klipe „Tik tu ir aš“ pasiektas ir savotiškas rekordas – jame sudalyvavo kelios dešimtys jaunavedžių porų iš Lietuvos.

-Dauguma jūsų dainų – apie meilę. Jūs įsimylėjęs? Ką jūsų gyvenime reiškia meilė?

-Taip. Aš įsimylėjęs. Be meilės nebūtų gyvenimo prasmės. Myliu savo žmoną, vaikus, savo tėvelius, savo darbą. Myliu net ir tuos, kurie mane smerkia arba pavydi man, nes jų dėka negaliu "užmigti ant laurų" ir nuolat stengiuosi tobulėti. 

-Kiek jūsų – tikro - yra jūsų dainose?

-Manau, kad būtent dainose ir atsiskleidžia visas mano vidinis pasaulis, mintys, kurių kažkam nepapasakoju. Jei norite mane pažinti - paklausykite mano dainų. Visos jos - tikros, išgyventos ir išjaustos. Džiaugiuosi, kad gerbėjai mano dainose atranda ir didelę dalį savęs.

-Ar repertuare yra dainų, kurių žodžius parašėte ne jūs pats?

-Ne. Visos dainos, kurias atlieku pats, yra sukurtos mano. Jei sugebu tai daryti, kam man reikia vogti, perdainuoti svetimus kūrinius arba samdytis poetus, kompozitorius, kurie niekada publikai neperduos mano išgyvenimų geriau už mane patį?

-Jūs kreipiate itin didelį dėmesį į dainos tekstą. Kodėl jis jums toks svarbus?

-Atsakymas paprastas ir aiškus - dainos turi turėti prasmę. Vienadienių, beprasmių dainų yra tūkstančiai, todėl nenoriu būti vienas iš tų, kurių kūryba - tik akimirka šiame gyvenime.

-Ką jaučiate būdamas scenoje? Ko, būdamas scenoje, bijote?

-Scenoje labiausiai bijau dviejų dalykų: kad nepavestų technika ir kad tai nebūtų paskutinis mano koncertas. O daugiau nebijau nieko, nes žmonės, kurie ateina paklausyti mano dainų, prieš save turi matyti ne pasimetusį triušį, o savimi pasitikintį liūtą. Ne plėšrūną, bet drąsų ir atvirą. Krimstelėti galiu tik savo dainų tekstais. O ko man bijoti? Dainų nevagiu, idėjų - taip pat. Galų gale - tie, kas ateina į mano koncertus, yra mano sielos draugai. Ar gi galima bijoti tikrų draugų?

***

Paulius Stalionis ir parodijos teatras Jonavos kultūros centro mažojoje salėje kovo 29 d. 18 val. 

Kristinos Tubutienės nuotr.