@ jonavoszinios.lt

Jonavos Panerių gatės 29 namą turto agentūros skelbia kaip patrauklų, vardija privalumus: šalia upė, sporto bei poilsio erdvės, netoliese vaikų lopšeliai - darželiai, mokyklos. Tik... Tai ne šiaip namas - tai "pentagonas"! Keistai skamba atsakingų tarnybų aiškinimas, kad "NIEKO NEGALIMA PADARYTI". 
Kad trūksta faktų. Čia vos ne kasdien kviečiama policija, gaisrininkai, greitoji.. Kas ryšis naikinti tokius nusikaltėlių "lizdus", kokie yra šiame name? 

Štai šią naktį, 2017-03-15 į laiptinę buvo išmestas suspardytas, apiplėštas, supiltas vandeniu paauglys. Kol kaimynai iškvietę laukė greitosios ir policijos - vaikinas plūdo krauju, jam tino galva... Prieš kelias dienas kažkoks paleistas kalinys padegė laiptinėje vaikišką vežimėlį, tuo pačiu degė visa laiptinė kartu su medinėmis pertvaromis... Dar keliomis savaitėmis anksčiau atėję kaliniai (jų suskaičiuota net 12) užpuolė vyrą, bandė nudurti, naudojo ir šaunamus ginklus, bet gyventojams iškvietus policiją, skubiai pabėgo. Panerių 29 name buvo užmuštas boksininkas Tamulis (išmestas per langą), čia įvyko jau ne viena žmogžudystė. 

Kaimynai suskaičiavo, kad per 10 paskutinių metų nuo pilstuko, parduodamo čia pat, name, mirė 17 žmonių. Šiuo metu Panerių 29 name prekiaujama narkotikais, pilstuku. Iš viršutinio aukšto išmestas žmogus, jis mirė. Buvo ir papjautų. Ir vistiek žmonės geria, smurtauja, žudo, yra ilgamečiai mokesčių skolininkai - nei jų kas baudžia ar išmeta iš buto už skolas.

Jūs turite Viešosios tvarkos skyrių, policiją, vykdote narkotikų prevencijos ir jaunųjų nusikaltėlių prevencijos programas, pagaliau pradėkite rengti reidus probleminiuose namuose! Kiek daug svarbaus rasite...Tik....Neikite darbo metu... Ateikite vakarais, o dar geriau naktį - tai nusikaltėlių laikas!

Ir vykdant reidus būtinai paimkite mediką. Panerių 29 name plinta džiova, venerinės bei kitos užkrečiamos ligos ( žinome bent 7 nesigydančius džiovininkus...).O dar kiek sergančių venerinėmis, priklausomybės ligomis. Paieškojus ir AIDS atsirastų...
Visa tai plinta, sergantieji nesėdi savo mirkorajone, jie "apsuka" ratus visose miesto parduotuvėse, turguje ir pan.

Nusikaltėlių užduotis vykdo vaikai. Pavyzdžiui, vagia mobiliuosius telefonus parduotuvėse, atiminėja iš senučių gatvėse, plėšia namus ir butus. Kaip superkami telefonai - mato visi. Kitaip sakant, nusikaltėliai auginami nuo vaikystės. Kas organizuoja narkotikų ir pilstuko prekybą? Neabejojame, kad policija žino atsakymus.

Namas pasižymi ilgametėmis nusikalstamumo tradicijomis, yra probleminis, - ir tarsi taip ir turi būti? Čia nesilanko ir socialinės paramos skyriaus specialistai. Tiesa, atvykus teks ropštis iki 9 aukšto, nes liftas čia neveikia jau 20 metų. Kaip mums parašė Aplinkos ministerijos atsakinga darbuotoja, tai yra baisus žmogaus teisių pažeidimas, nes name daug senų, pagyvenusių ir neįgaliųjų asmenų.

Prašome Jonavos savivaldybės suvokti, kad išugdyta nusikaltėlių karta eina ten, kur turtingieji ir jų vaikai. Ką ir rodo baisus Ievutės likimas.

Labai tikiuosi, kad šis laiškas pasieks ir sveikatos apsaugos ministrą ministrą prof.Aurelijų Verygą. Šis namas galėtų būti ryškus prasigėrusios provincijos pavyzdys. Bet galbūt dar galima ką nors padaryti? 

Kad ir narkotikų bei alkoholio prevencijos požiūriu?

Valentina Šereikienė