@ jonavoszinios.lt

Žinau, kad dar ne Kalėdos, bet gal kas turit kelis atliekamus eurus? Jų labai reikia mažam berniukui iš Žemaičių Naumiesčio. Jis serga onkologine liga.

Į masines ir garsias labdaros akcijas aš visada žvelgiu labai atsargiai. Galbūt kartais atrodo, kad tai – “reklamos darymas” ne vietoje ir ne laiku. Net ir nežinau, kada, kodėl ir iš kur tokia nuomonė susiformavo. Bet ji, ta mano nuomonė, iš dalies pasikeitė tada, kai Jonavoje buvo organizuojamas labdaros bėgimas taip pat vienam sergančiam vaikui paremti.

Nors į šį reikalą žiūrėjau atsargiai, vėliau suvokiau, kad “garsios” ir aktyvios akcijos visų pirma duoda ŽINOJIMĄ apie tą žmogų, kuriam reikia pagalbos. Be tokių akcijų, be kalbėjimo apie problemą mes tiesiog to nežinotume. Tam, kad pasiektume žmonių ausis ir širdis rengiant įvairius socialinius projektus, reikia kalbėti.

Mūsų visų pagalba dažnai tampa gyvybiškai svarbi. To, ko negali tėvai ir seneliai, gali kaimynai, to, ko negali kaimynai, gali visas miestas, to, ko negali visas miestas, gali visa Lietuva.

Žmonės ir jų susitelkimas verčia kalnus. Ir padeda tiems, kurie ne tik šiaip sau serga, bet tiems, kurie kovoja dėl savo ar dėl savo vaikų gyvybės.

Emiliui dar nėra nė dviejų metų. Šeimoje – trys vaikai. Du iš jų – sveiki. Tik Emiliui – bėdos. Problema – rimta, vaikas serga onkologine liga, ką tik yra pasibaigęs chemoterapijos kursas, o pinigai reikalingi tolimesniam berniuko gydymui.

Sauliaus Bagdono vadovaujama asociacija “Aktyvi Tauragė” kartu su Šilutės bendraminčiais sugalvojo surengti labdaros žygį. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, sumokėję startinį 5 eurų mokestį, žygiuos apie 20 kilometrų Šilutės apylinkėmis, o visų žygeivių sumokėtas žygio mokestis atiteks Emilio šeimai.

Žinau, kad kalbėti viešai, rodytis viešai ir pasiryžti šiai akcijai sunku buvo ir pačiai iki šiol viešumo vengusiai šeimai. Bet turbūt kartais nutinka taip, kad darai tai, ko pats iš savęs nesitiki.

Taip pat žinau, kad yra daug žmonių, kurie paprasčiausiai negali atvažiuoti į pėsčiųjų žygį Šilutėje. Arba jiems nepatinka toks laiko leidimo būdas. Bet tie žmonės galbūt turi kelis eurus, kurių nebūtų gaila Emilio šeimai.

Emilio Vidučio sąskaita „Swedbank“ LT657300010143802065.

Ačiū.

O tie, kurie gali, labai kviečiami į Šilutę rugpjūčio 23 dieną, sekmadienį. Registracija į žygį: info@aktyvitaurage.lt, daugiau informacijos telefonu  +370 690 00059. Dalyvauti žygyje galima ir be išankstinės registracijos (užsiregistruojama atvykus į vietą). Startas – 10 val. Šilutės H.Šojaus dvare.