@ jonavoszinios.lt

Jonavos kultūros centras Lietuvoje buvo  likęs vienas iš nedaugelio, kur žiūrovų salė ir scena iki šiol nebuvo atnaujintos. Beveik prieš metus prasidėjusi didžiosios koncertų salės renovacija šiandien dienai skaičiuoja paskutines dienas iki renovacijos pabaigos.

„Manau,  gruodžio 1 dieną salę turėtume atidaryti, čia mums taip žada tiekėjai. Tuomet įleisim žmones pasižvalgyt, o nuo gruodžio 6 dienos pradėsim organizuoti renginius. Oficialaus atidarymo nedarysim, nes tai vėl, išlaidos, iškart pradėsim nuo renginių.  Gruodžio 6 d. bus kviestinis vakaras, o gruodžio 7 d. renginiai bus vieši“,- artimiausius planus vardija Jonavos kultūros centro direktorius Sergejus Jefimenka.

Patogios ir minkštos kėdės, tarp eilių šviečiančios LED juostos, iš dalies atnaujinta scena su laiptais, pakeistos grindys, sienos ir lubos, taip pat sutvarkytos pagalbinės patalpos, kuriose dirba operatoriai, įrengta garso įrašų studija, rekonstruota pastogė, įrengta šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo bei priešgaisrinė sistemos, atnaujinta elektros instaliacija, įrengta apsauginė ir gaisrinė signalizacijos. Taip pat atnaujinta ir pakeista bilietų kasos vieta.  

„Rekonstrukcijos metu problemų nebuvo, tik tiek, kad mums žadėjo darbus baigti rugsėjį, bet akivaizdu, jog salę atidarysim tik gruodį. Po renovacijos šiek tiek sumažėjo vietų skaičius – vietoje buvusių 650 vietų jų liko 594. Išimta visa pirma kėdžių eilė, bus vietos neįgaliesiems, ties viduriu taip pat neliko kėdžių – bus vieta garso operatoriui. Taip pat bus naujas, galingas projektorius ir ekranas  – tiks  žiūrėti filmus. Labai norim naujos garso įrangos, tad prašom savivaldybės, tikimės gausim“, - besibaigiančia renovacija džiaugiasi S. Jefimenka.

Jonavos kultūros centro didžioji salė pagal vietų skaičių yra viena didžiausių Lietuvoje – dažniausiai kultūros centrų pagrindinėse salėse telpa vidutiniškai apie 500 žiūrovų, o kai kur – ir mažiau.