@ jonavoszinios.lt

Jonavietę Laurą Grigaliūnę galima drąsiai vadinti Pepe. Būtent šis personažas Laurai atnešė sėkmę – moteris sukūrė bei įgyvendino verslo idėją, o jos sumanymas neliko nepastebėtas. Laura ir jos „Pepės vilaitė“ – vienas iš konkurso „Sukurta Jonavoje“ laimėtojų.

Lauros sukurta „Pepės vilaitė“ veikia Jonavos rajone, nuotykių parke „Lokės pėda“.  Idėją kurti „Pepės vilaitę“ jauna moteris parsivežė iš Švedijos.

„Pasižiūrėjusi, kaip atrodo Pepės namai Švedijoje, išleistose apie ją knygose, pridėjusi savo ir kitų talentingų pažįstamų žmonių fantaziją, padariau „Pepės vilaitės“ vasarnamio projektą, ir gavusi iš savivaldybės paskolą bei pridėjusi savo asmenines lėšas sukūriau esamą produktą.

Žinoma, labai daug pliusų suteikia gerai pasirinkta vieta - pramogų parkas "Lokės pėda", kurio vadovybei esu dėkinga už draugystę. Tai žmonėms gerai žinoma vieta. Puikus privažiavimas, stovėjimo aikštelės ir kavinė, kuri tiekia maistą tiesiai į vilaitės švenčių palapinę. Visą vaikystę esu praleidusi kaime pas močiutę, žinau visus privalumus - gamta, grynas oras, bėgiojimas basomis, naminiai gyvūnai, buvimas šalia jų suteikia tiek džiaugsmo“, - sako L.Grigaliūnė.

Prieš tai L.Grigaliūnė dirbo Kėdainiuose renginių organizatore, persikrausčiusi į Jonavą įsidarbino Kultūros centre renginių režisiere, o „Pepės vilaitę“ moteris sukūrė motinystės atostogų metu.

„Nuo mažų dienų žinojau, kad noriu vaidinti, dirbti renginiuose ir suktis pramogų pasaulyje, todėl jau nuo 12 metų pradėjau vaidinti švedų rašytojos A.Lindgren sukurtą personažą Pepę Ilgakojinę.

Tiesą sakant, man jo nereikia vaidinti, viskas gavosi savaime. Matyt, viduje esu Pepė. Su šiuo personažu jau virš 20 metų dirbu įvairiose vaikų šventėse. Gimus sūnui Ąžuolui šovė mintis, kad Pepei pats laikas įsigyti ir savo namus, turėti stacionarią vietą, nes gyventi tik „ant lagamino“ nėra labai patogu“, - pasakojo moteris.

Vaikų švenčių ir žaidimų kiemas „Pepės vilaitė“ kol kas yra vienintelis Lietuvoje. Laura pasakoja labai norėjusi miesto vaikams parodyti kaimo privalumus. Vaikų švenčių ir žaidimų kiemas „Pepės vilaitė“ – vienintelė tokia Lietuvoje.

„Realizuoti šios idėjos be vyro, kitų šeimos narių, draugų palaikymo, fizinės pagalbos būtų buvę neįmanoma! Mano kūryba, o vyro - rankos. Taip pat draugai organizavo talkas: dažė tvoras, baldus, tapetais klijavo sienas, šlavė, plovė.

Didelis ačiū Dovydo nameliams iš Šiaulių, kurie pastatė pagrindinį objektą - Pepės vilaitę.

Jonavoje jau yra porą vaikų kambarių su įvairiomis veiklomis, tačiau konkurencijos aš nejaučiu todėl, kad pastarieji po stogu, o „Pepės vilaitė“ - gryname ore. Tiesa, lietui lyjant yra kur pasislėpti.

Jonavoje esantys vaikų kambariai po stogu turi daugiau veiklos žiemą, aš vasarą. Žiemą „Pepės vilaitė“ neveiks, nes tai vasarnamis, veiklos sezonas gegužės-rugsėjo mėn. Šiuo metu galime priimti darželių grupes bei "sulipdyti" pirmokus rugsėjo mėnesį.

Į vilaitę gali atvykti visi bet kokiomis progomis, priimame ir kelis vaikus, ir grupes iki 50 vaikų, kiekvieną savaitgalį organizuojami teminiai renginiai pavieniams vaikams. Į vilaitę atvažiuoja ne tik jonaviečiai, bet ir iš kitų miestų: Kėdainių, Ukmergės, Kauno, Vilniaus.

Pepės vilaitė - mano fantazijų sodas, kuris didėja kasdien. Kitą sezoną vilaitės kieme turėtų atsirasti Pepės mašina, į kurią vaikai galės įlipti, kamerūninė ožka ir kiti smagūs dalykai, kurie tebūnie staigmena vaikams.

Taip yra idėja tiekti stalų dekoravimą pagal atitinkamą temą. Minčių daug, tikiuosi užteks jėgų ir entuziazmo jas įgyvendinti“, - sako L.Grigaliūnė.

Pepės vasarnamyje vaikai pamato personažo virtuvėlę su atitinkamais baldais ir indais, antrame aukšte – miegamasis su balkonėliu, iš kurio galima nusileisti pusšešto metro ilgio čiuožykla.

Kieme – įvairūs lauko žaidimai: vikingų mūšis, žiedelių mėtymas, muštynės maišais, meškeriojimas, atrakcijos su šiaudų ritiniais. Taip pat kieme yra keletas naminių gyvūnėlių: vištos, triušiai, balandžiai ir ožka, o norintiems švęsti vaikų gimtadienius ir kitas šventes – švenčių palapinė su atitinkama atributika.

Atvykusiems vedami įvairiausi edukaciniai užsiėmimai, pavyzdžiui, „Pepės ūkis“. Jų metu vaikai susipažįsta su gyvūnų valgymo ypatumais, mokosi daržininkystės, sodininkystės ir panašiai

„Pepės vilaitėje“ organizuojami įvairūs vieši renginiai vaikams, jų metu taip pat vykdomi įvairūs edukaciniai užsiėmimai - puodelių dekoravimas specialiais markeriais, meduolių dekoravimas saldžiais glaistais, piešimas ant akmenukų, naminių gyvūnų maitinimo ypatumai, antspaudų iš daržovių gaminimas, laivelių iš medžio žievės gaminimas ir panašūs.

„Taip pat vilaitėje galima užsakyti privačias šventes gimtadieniams, krikštynoms, fotosesijoms. Yra tam specialiai skirta švenčių palapinė, kurioje dekoruojami stalai, pateikiami užkandžiai, yra galimybė patiems keptis įvairius skanėstus. Priimamos ir grupės iš darželių ir mokyklų“, - sakė L.Grigaliūnė.

„Pepės vilaitė“ kviečia mažuosius jonaviečius bei jų tėvelius ir rugsėjo 1 dieną – nuo 12 iki 14val. čia vyks mokslo pradžios šventė. Į renginį reikalinga registracija, daugiau informacijos - FB https://www.facebook.com/pepesvilaite/