@ jonavoszinios.lt

Suprantu, kad beveik kiekvienas, pamatęs šio straipsnio antraštę ir kas jį parašė, mintyse (o gal ir garsiai) pagalvos, kad lengva man kalbėti, lengva sakyti, už ką balsuosiu, nes atstovauju Lietuvos socialdemokratų partijai, todėl natūralu, kad spalio 9 dieną savo balsą atiduosiu būtent jai ir Jonavoje kandidatuojančiam Rimantui Sinkevičiui. Tačiau tiesa yra ta, kad nematau alternatyvos verto pasirinkimo.

Ar tikrai Jonavoje turime kitą pasirinkimą, ar turime tokį, kurį mums kužda ne emocijos, ne „patinka-nepatinka“ ar „myliu-nekenčiu“ santykiai? Ar turime pasirinkimą, kuris grindžiamas racionaliais argumentais? Manau, kad turime tik vieną vienintelį ir pabandysiu paprastai bei aiškiai pasakyti, kodėl šiuo atveju geriausias, racionaliausias ir logiškiausias pasirinkimas yra Rimantas Sinkevičius.

Visų pirmą, ką man sako Rimanto Sinkevičiaus rinkiminis šūkis „Tik realūs darbai“. Ar jis panašus į kitų kandidatų skelbiamus šūkius? Ar Rimantas Sinkevičius teigia, kad gali tai, ko negali kiti? Ar jis vardina 100 būsimų darbų Lietuvai? Ir kodėl ne 150 ar 200 būsimų darbų? Ir kodėl jis nesako, kad siūlo tokią Lietuvą, kurioje norisi gyventi, tarsi dabar nesinorėtų? Rimantas Sinkevičius sako tai, kuo gali pagrįstai didžiuotis – savo realius darbus. Jie jau padaryti, jie matomi ir apčiuopiami. Ar ne to mus moko nuo pirmųjų darželio, mokyklos, pagaliau savarankiško gyvenimo dienų: vertink ir būsi vertinamas kitų pagal savo pasiektus rezultatus. Ar mokykloje užteko pažadėti gerai mokytis, ar reikėjo realių įrodymų, kad mokytoja patikėtų? Ar šiuo atveju rinkimai nepanašūs į egzaminą, kuriame mes, rinkėjai, vertiname kandidatų darbus ir rinkimų metu jiems parašome savo pažymį?

Ne vienerius metus teko dirbti vykdant personalo atrankos procesą. Gero darbuotojo paieška negali būti loterija, tam reikia ruoštis, to reikia išmokti. Teko dalyvauti įvairiuose mokymuose ir seminaruose. Labiausiai įsiminė trumpas, bet labai informatyvus ir aiškus vieno Amerikos lietuvio seminaras, kuriame jis dalinosi savo ilgamete personalo atrankos taisykle, kuri jam pasitarnavo parenkant įvairiems darbams tinkamus žmones. Kokia gi ta taisyklė? Ji paprasta ir ją iš esmės žino kiekvienas mūsų.

Kiekvienas kandidatas (o juk politikui mes, rinkėjai, suteikiame darbo vietą) savo gyvenimo aprašyme, pokalbyje dėl darbo metu gali pasakyti labai daug. Jis gali pasakyti viską ir atsakyti į visus klausimus, jis gali pateikti savo intelekto testo rezultatus ir universitetinius pažymius. Bet tik tinkamas kandidatas gali pateikti tai, ko iš jo ir norima, o būtent - įrodymų, kad jis tinkamas būsimam darbui. Kas tai per įrodymai? Jie paprasti. Bet kuris kandidatas turi įrodyti, kad ankstesnėje darbovietėje jis padarė atitinkamus darbus, pasiekė atitinkamus rezultatus. Ir tie darbai turi būti realūs. Taigi, jeigu jūs matysite, kad kandidatas ankstesniame ar ankstesniuose darbuose nuveikė kažką realaus, kažką apčiuopiamo – tada praktiškai neabejokite, kad ir jums jis dirbs rezultatyviai. Juk kiekvienas iš mūsų, ieškodamas, tarkime, meistro grindims įrengti, klausiame potencialaus kandidato, kur jis anksčiau tas grindis įrenginėjo, arba klausiame jį pažįstančių žmonių rekomendacijų. Tikrai nepasitikime vien gražia reklama laikraščio puslapiuose.

Todėl man Rimanto Sinkevičiaus rinkiminis šūkis „Tik realūs darbai“ neatrodo kaip eilinė rinkiminė agitacija ar dar vienas reklaminis šūkis, kurį reikėjo sukurti. Rimantas Sinkevičius man, kaip rinkėjui, atsiskaito, ką jis yra padaręs, dirbdamas atsakingą susisiekimo ministro darbą, ir tuo pačiu parodo, kad galiu juo pasitikėti ir ateinančius ketverius metus. Ar turėdamas tokio kandidato gyvenimo aprašymą ir pasikalbėjęs su juo rekomenduočiau jį įdarbinti? Be jokios abejonės – TAIP.

Socialiniuose tinkluose priimta šaipytis iš visų kandidatų, priimta nepasitikėti tuo, ką jie sako ar rašo. Ne išimtis ir Rimantas Sinkevičius, o labiausiai užkliūva jo rinkiminis šūkis, nes vis juokiamasi, kaip Rimantas įvardintų tuos konkrečius „realius darbus“. Kiekvienam besijuokiančiam galiu parekomenduoti jau berods trečią leidinį, kuriame Rimantas Sinkevičius tą ir daro, t.y. įvardina atliktus darbus. Taip pat bet kuris iš mūsų gali apsilankyti www.lsdpjonava.lt tinklalapyje. Informacijos tikrai netrūksta, bet jeigu nenorima ieškoti, tada belieka juoktis ir šaipytis.

Bet kuriuo atveju labai trumpai skeptikams priminsiu tikrus ir realius susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus darbus ne tik Jonavos rajone, bet ir Lietuvos mastu.

Rekonstruotas pagrindinis miesto tiltas per Neries upę, o šiuo metu rekonstruojamas ir antrasis tiltas. Kelyje link Ukmergės avaringos sankryžos vietoje įrengta nauja žiedinė sankryža. Žeimių miestelyje išasfaltuotos Kauno ir Mokyklos gatvės, o Jonavos mieste – Žalgirio gatvė. Noriu pabrėžti, kad tai atlikta ne savivaldybės lėšomis. Baigta asfaltuoti vienintelė likusi atkarpa kelyje Liukonys-Upninkai. Įrengtas siuntų savitarnos LP EXPRESS terminalas. Atidaryti du finansines paslaugas teikiantys „PayPost“ skyriai. Šiuo metu vykdomas kitų kelių žvyrkelių asfaltavimas (vyksta pirkimo procedūros, projektavimo darbai). Gal kai kam tai atrodo mažai, tačiau sutikime, kad susisiekimo ministerijos veikla neapsiriboja Jonavos rajonu?

Lietuvos mastu atlikti darbai taip pat džiugina. 2013-2015 metais asfaltuota 1170 kilometrų žvyrkelių. 2016 metais baigiami asfaltuoti dar 809 kilometrai. Oro uostai dirba ir efektyviai, ir produktyviai, nes 2014 metais Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai sujungti į vieną įmonę – Lietuvos oro uostus. Sujungimas nulėmė 9 procentais išaugusius pardavimus, 11 procentų padidėjusį keleivių skaičių, 6 procentais padidėjusį skrydžių skaičių, o grynasis pelnas šoktelėjo net 82 procentais. Nors iš skambių antraščių žiniasklaidoje gali susidaryti klaidinantis įspūdis, tačiau 2015 ir ypač 2016 metais žuvusiųjų skaičius keliuose – mažiausias per visus Nepriklausomybės metus. Jeigu 2015 metais keliuose žuvo 241 žmogus, tai iki 2016 metų liepos 8 dienos keliuose žuvo 88 žmonės. Įgyvendintas suskystintų gamtinių dujų terminalo projektas – vienas svarbiausių nacionalinių objektų. 2015 metais Klaipėdos uostas pasiekė istorinį krovos rekordą – jame perkrauta 38,5 milijonų tonų krovinių. Paskutiniais duomenimis uostas netgi artėja prie savo maksimalių galimybių ribos. Galima minėti pasiekimus geležinkelio srityje – jų tikrai daug: įrengta 127 kilometrai europinės vėžės, rekonstruota 106 kilometrai senosios vėžės geležinkelio, įrengta 24 kilometrai triukšmo mažinimo sienelių, 44 įvairių lygių pervažų, įrengtos 95 perlaidos. 2014 metais įrengtas geležinkelių eismo valdymo centras.

Ar dirbdamas ministru Rimantas Sinkevičius tai padarė vienas? Tikrai ne. Visi šie darbai įvykdyti gerai dirbančios ir darnios komandos. Tai atskleidžia dar vieną, labai svarbų šio žmogaus lyderystės bruožą. Tikras lyderis aplink save suburia tinkamą, iššūkių nebijančią ir darniai dirbančią komandą. Tai dar vienas, labai svarbus pliusas jo biografijoje.

Taigi, greitai įvyksiančiuose rinkimuose galime vadovautis emocijomis ir žiūrėti kas ir ko daugiau žada: didžiausią minimalią algą, mažiausius mokesčius, sukurti daugiausia darbo vietų ir pritraukti milžiniškas investicijas, padidinti Lietuvos gyventojų skaičių iki 4 milijonų, pastatyti 100 naujų daugiabučių ir t.t. Galime rinktis kandidatus pagal gražiausias skrajutes, sumaniai sudėliotus skaičius, puikias nuotraukas ir jose besišypsančius veidus, neturinčius nieko bendro su realybe. Galime rinktis iš tų kandidatų, kurie prieš rinkimus suskaičiuoja visus kaimus ir miestelius, kuriuose apsilankė, kurie skaičiuoja kiekvieną rankos paspaudimą ar kurie kumščiais grūmoja korupcijos baubui. Bet protas man sako, kad tai yra didžiulė rizika, kad tokiems kandidatams, kurie neturi realių darbų įrodymų, kurių motyvai ir intencijos nėra aiškios, patikėti Lietuvos Respublikos Seime atstovauti Jonavos rajonui ir jo žmonėms būtų klaida. Ar jie gali didžiuotis nuveiktais darbais, ar jie gali tik žadėti? Man atsakymas daugiau nei akivaizdus. Be to, 25 metų Nepriklausomybės patirtis rodo, kad daugybė tokių kandidatų nuvylė jais patikėjusius rinkėjus. Pagalvokite ir racionaliai atsakykite sau – ar Rimantas Sinkevičius Jus nuvylė?

Neneigiu emocijų svarbos mūsų gyvenime. Emocijos padeda mums šeimoje, emocijų pagalba mes mylime, vertiname meną, tačiau Seimo rinkimuose vietos emocijoms negali būti. Ne kandidato grožis, ne iškalba debatuose ir ne šypsenos ryškumas turi lemti mūsų apsisprendimą už ką balsuoti. Tai turi lemti racionalus mąstymas ir šaltas protas. Tik realūs kandidato darbai, kuriuos jis atliko ir yra pasiryžęs tęsti. Turime žinoti, ką kandidatas gali, o ne tik patikėti tuo, ką jis žada, apie ką jis kalba, bet ko negali įrodyti. Jonavos rajone kandidatuojančių asmenų tarpe vienintelis kandidatas – Rimantas Sinkevičius – atsiskaitė už savo realius darbus. Paklauskite bet kurio kito kandidato, o kokie jo realūs darbai? Manau, kad popieriaus ir rašiklio neprireiks.

Todėl spalio 9 dieną kviečių Jus visus ne tik ateiti į rinkimus, bet ir kviečiu balsuoti už Rimantą Sinkevičių.

Eugenijus Sabutis

Užs. Nr. 258. Politinė reklama. Bus apmokėta iš LSDP Jonavos skyriaus kandidato Rimanto Sinkevičiaus specialiosios rinkimų sąskaitos