@ jonavoszinios.lt

„Manau, kad tai aktualu ne tik man, tačiau ir kitiems jonaviečiams, auginantiems mažus vaikus ir kartais besinaudojantiems taksi paslaugomis. Grįžęs atostogų susidūriau su problema – Jonavos taksi įmonėse beveik neįmanoma išsikviesti automobilio, kuriame būtų vaikiška kėdutė. Perskambinau bemaž per visas įmones, tačiau kėdutė buvo tik vienoje Jonavos taksi įmonėje – „Gintariniame taksi“.

Manau, kad sodinti vaiką ant kelių nėra saugu ir tai nėra geriausias sprendimas. Juolab, kad dauguma Jonavos taksi įmonių automobilių turi talpias bagažines, kur ta kėdutė tilptų. Tuomet jonaviečius su mažamečiais vaikais taksi įmonės galėtų aptarnauti saugiai ir be rizikos“, - rašo Ovidijus.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai taip pat teigia, jog tokios kėdutės taksi automobiliuose turėtų būti.

Kelių eismo taisyklių 203 punkte sakoma, jog vairuotojas privalo užtikrinti, kad motorine transporto priemone vežami vaikai naudotų įrengtas ir jiems pritaikytas prisegimo sistemas.

„Atsakomybė numatyta vairuotojui. Atitinkamai taksi vairuotojas privalo laikytis šio reikalavimo, jei vaikas žemesnis nei 135 cm. ūgio, gali vežti tokį keleivį vadovaujantis reikalavimais“, - teigė pareigūnai.