@ jonavoszinios.lt

Kauno regiono plėtros agentūra išrinko septynias vietas, kurias rekomenduojama pamatyti Jonavos rajono svečiams ir turistams.

Tai – agentūros inicijuoto projekto „Magiškasis Kauno regiono septynetas“, vykstančio visoje Kauno apskrityje, dalis.

Septynios vietos, kurias pamatyti Jonavoje privalu.

- Jonavos krašto muziejus
- Kauno gatvė
- Jonavos Šv. Jokūbo bažnyčia ir Kosakovskių kripta
- Mažųjų Žinėnų piliakalnis
- Kulviečio obeliskas
- Žeimių dvaras
- Skarulių bažnyčia

JONAVOS KRAŠTO MUZIEJUS

Įėjimas į šį muziejų - nemokamas, o jo istorija tokia: XIX a. pradžioje buvo nutiestas pašto kelias, kuris sujungė tuometinę Rusijos imperijos sostinę Sankt Peterburgą su Varšuva. Jame kas 15-20 kilometrų išsidėstė arklių pašto stotys, kur galėjo pailsėti keliautojai, taip pat ir žirgus pasikeisti. O dabar šiame istoriniame pastate veikia muziejus ir Jonavos turizmo informacijos centras.

Kur rasti: Basanavičiaus g. 3, Jonava. Tel.: 8 349 52335

KAUNO GATVĖ

Šią vieta Jonavoje aplankyti bus daug įdomiau, jei šiek tiek žinosi jos istoriją. Tai - geriausiai išsilaikiusi senojo miesto gatvė, kurioje stovi žydų pirkliams ir amatininkams priklausę namukai. Iki Antrojo pasaulinio karo Jonava buvo pirklių miestas, kurio didžiąją dalį gyventojų sudarė žydų tautybės žmonės.

JONAVOS ŠV. JOKŪBO BAŽNYČIA IR KOSAKOVSKIŲ KRIPTA

Sako, kad šioje vietoje prasideda Jonavos istorija, kadangi kriptoje amžinojo poilsio atgulė miesto įkūrėjai – didikai Kosakovskiai. Beje, bažnyčios istorija siekia XVIII amžių, o ji pati yra įtraukta į Lietuvos piligriminio kelio maršrutą.

Kur rasti: Vilniaus g. 13, Jonava. Tel. 8 349 54842.  Dėl kriptos lankymo reikia kreiptis į parapijos raštinę.

MAŽŲJŲ ŽINĖNŲ PILIAKALNIS

Vienas įspūdingiausių objektų Jonavoje. Ypač tiems, kas mėgsta keliauti gamtoje. Piliakalnio šlaite atsiveria 43 m aukščio skardis, o nuo jo - pasakiškas vaizdas į Neries slėnį ir salas.

Kur rasti: koordinatės 55.018548, 24.107462

A.KULVIEČIO OBELISKAS

Ar žinai, kas laikomas lietuviškosios raštijos ir aukštojo mokslo Lietuvoje pradininku? Tai - Abraomas Kulvietis. O kilęs jis iš Jonavos rajone esančių Kulvos apylinkių. Jo atminimui yra pastatytas obeliskas, kuris, be kita ko, žymi ir aukščiausią rajono vietą – 117 m. virš jūros lygio.

Kur rasti: koordinatės 55.086916, 24.157255

ŽEIMIŲ DVARAS

Dar vienas perliukas mėgstantiems Lietuvos istoriją. Žeimiai – seniausia Jonavos rajone esanti gyvenvietė, minima istoriniuose šaltiniuose. Pro šias vietas žygiavo kryžiuočiai, vyko susirėmimai su Lietuvos gynėjais. O Žeimių dvaras yra glaudžiai susijęs su Baro konfederacija. Jai atminti skirta koplytėlė puošia pagrindinę miestelio gatvę, o nuo jos einanti alėja veda į klasicistinį Žeimių dvarą. Būtinai užsuk, jei būsi Jonavoje.

Kur rasti: Draugystės g. 28, Žeimiai, Jonavos r.  Tel.: 8 610 02855

SKARULIŲ BAŽNYČIA

XVII a. pradžioje statyta Skarulių bažnyčia pasižymi unikalia gotikos ir renesanso stilistikos darna. Jos interjerą puošia autentiškos XVII a. medinės skulptūros ir seniausias Lietuvoje didysis altorius. Bažnyčioje vyksta įspūdingi šv. Onos atlaidai, Pažaislio muzikos festivalio renginiai.

Kur rasti: Skarulių g. 45, Jonava.

***

Kauno regiono plėtros agentūra projekto metu siūlo laimėti ir prizus.

-aplankykite visus 7 objektus vienoje iš Kauno regiono savivaldybių (prizas – Kauno regiono skanėstų rinkinys).

-aplankykite bent po vieną objektą visose 7 savivaldybėse (prizas – dovanų kuponas 2 asmenims į vieną iš Kauno regiono teatrų).

- aplankykite visus 7 objektus visose 7 savivaldybėse (prizas – 1 nakvynė Kauno regiono viešbutyje su vakariene ir apsilankymu SPA centre (2 asmenims).

Prizų laimėtojai bus išaiškinti akcijos nugalėtojų apdovanojimų vakare, į kurį pakviesime visus užsiregistravusius dalyvius.

Kaip įrodyti, kad tikrai apsilankėte akcijoje dalyvaujančiose vietose?

Jeigu turite galimybę naudotis technologijomis, siųskite išradingas asmenukes, kuriose aiškiai matytųsi, kad tikrai lankėtės akcijoje dalyvaujančiuose objektuose. Nelaukite, kol surinksite visus reikiamus įrodymus. Apsilankėte viename iš objektų? Iškart siųskite mums nuotrauką elektroniniu paštu kaunoregionas@krda.lt. Kad akcijos eiga būtų sklandi ir galėtumėme kaskart jus atpažinti, visas nuotraukas savo vardu visada siųskite iš to paties elektroninio pašto.
Jeigu neturite galimybės naudotis technologijomis, rinkite ir siųskite mums lankytojo bilietus, kuriuos gausite akcijoje dalyvaujančių objektų kasose (jeigu objekte nėra bilietų kasos, savo apsilankymą patvirtinantį įrodymą atsiimsite konkrečios savivaldybės Turizmo informacijos centre). Bilietus siųskite tik tada, kai aplankysite visas akcijoje dalyvaujančias vietas pagal pasirinktą kategoriją. Laiškų VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra lauks adresu Laisvės al. 46 Kaunas, LT 44246.

 AKCIJOS TRUKMĖ: 2017 m. balandžio 02 d. – 2017 m. spalio 31 d.

Parengta pagal Kauno regiono plėtros agentūros inf.