@ jonavoszinios.lt

Jonavos turgaus rūkytų gaminių skyriuje dirbanti Regina Lučinskienė (58 m.) stebina pirkėjus savo skaičiavimo prietaisu – mediniais skaitliukais.

„Skaičiuoti senais mediniais skaitliukais patogiau, nei skaičiavimo mašinėle“, - tvirtina rūkytų gaminių skyriuje prekiaujanti R. Lučinskienė ir jos direktorė Veronika Kavoliūnienė (60 m.).

R. Lučinskienė tokiu būdu skaičiuoti išmoko dar aštuonmetėje mokykloje, o tuo metu tai buvo didelis privalumas. Prekyboje ši moteris dirba jau nuo 1992 metų ir niekada net negalvojo pakeisti medinių skaitliukų į elektroninę skaičiavimo mašinėlę.  

Pasak jos,  ji ne vienintelė savo darbo vietoje naudojasi šiuo skaičiavimo metodu. Skaitliukais puikiai moka naudotis ir jos direktorė V. Kavoliūnienė, tad abi moterys vienareikšmiškai teigia, kad tai yra kur kas patogesnis būdas, nei skaičiuoti elektronine mašinėle.

„Elektroninėje mašinėlėje - smulkūs mygtukai, todėl greitai dirbant labai lengva suklysti, paspausti ne tokį skaičių, kokį norėjai. Su skaitliukais patogiau. Jie niekada nenuvilia. Sužymėti vienetai, dešimtys, šimtai ir tūkstančiai. Taigi taip paprasta!“ – demonstruodama savo sugebėjimus pasakojo Regina.

„Skaitliukais skaičiuoti kur kas patogiau net tada, kai pirštai yra sugrubę. Toks skaičiavimo būdas lavina ir protą, nes skatina mąstyti, įsiminti skaičius“, - teigė V. Kavoliūnienė.

Abi moterys sutinka, kad mediniai skaitliukai - kur kas mielesni širdžiai, malonesni prisilietimams  nei elektroninė skaičiavimo mašinėlė. V. Kavoliūnienė prisipažįsta, kad namuose saugo vienerius  skaitliukus, su kuriais ir išmoko skaičiuoti: jiems jau apie 30 metų.

Regina taip pat prasitaria, kad skaitliukus, kuriais naudojasi darbe, gavo būtent iš savo direktorės. Jiems jau 6 metai - lygiai tiek, kiek Regina dirba šioje įmonėje.

Kaip reaguoja pirkėjai, pamatę, kad pardavėja naudojasi mediniais skaitliukais?

„Jaunimas labai dažnai žiūri išpūtęs akis, baksnoja pirštais, kraipo galvas. Didelė dalis mūsų klientų yra pripratę, jonaviečiams tai nekelia nuostabos. Tačiau kai čia užklysta žmogus, kuris niekada nebuvo iš mūsų pirkęs, aiškiai matyti jo šypsena ir nuostaba“, - kalbėjo pašnekovė.

Abi moterys nė neketina medinių skaitliukų pakeisti elektronine skaičiavimo mašinėle: kaip susitarusios teigia, kad to, ko gero, niekada nebus.

„Na, jei mano skaitliukai kur nors dingtų, laikinai pasinaudočiau elektronine skaičiavimo mašinėle. Ji visada guli ant mūsų darbo stalo. Tačiau namuose turiu dar ne vienerius tokius skaitliukus, todėl jau kitą dieną kurį nors atsineščiau į darbą“, – sakė prekybininkė.

Jovitos Stanevičiūtės tekstas

"Jonavos žinios"