@ jonavoszinios.lt

Pirmadienį bendruoju pagalbos telefonu pranešta apie dvi savižudybes Jonavos rajone.

Pirmasis pranešimas gautas 7.25 val. – Žeimių seniūnijoje savo namuose nusižudė 75 metų vyras.

Antrojo pranešimo apie panašią tragediją sulaukta po kelių valandų. Apie 9.40 val. skubios pagalbos telefonu pranešta apie Kulvos seniūnijoje nusižudžiusį 28 metų vyrą. Policijos duomenimis, vyras rastas ne namuose.

Dėl abiejų įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Abiem atvejais į nelaimės vietas iškviesti medikai, tačiau jiems beliko konstatuoti žmonių mirtį.

Pasak psichologų, vienos konkrečios priežasties, kodėl asmuo nusižudo, nėra. Dažniausiai jam susikaupia kelios priežastys. Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos. Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Jonavos rajone psichologinė pagalba teikiama Jonavos psichikos sveikatos centre. Žmonės taip pat gali kreiptis bendrais Lietuvoje veikiančiais pagalbos telefonais, tačiau čia pagalbą dažniausiai teikia savanoriai.

Psichologų teigimu, svarstančiam apie savižudybę žmogui kartais užtenka tik paprasto pokalbio, tačiau dėl savo emocinės būsenos, praėjus kritiniam laikui, jis turėtų kreiptis į specialistus.  

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą), Jaunimo linija, tel. 8 800 28888 (visą parą), Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.), Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (visą parą), Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per Skype (www.krizesiveikimas.lt, pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51555 I–V 16.00–20.00 val.,  VI 12.00–16.00 val.).

Pagalbą, jei jos reikia ne skubios, galima gauti ir internetu vilties.linija@gmail.com, tačiau savanoriai į laiškus atsako per tris darbo dienas.