@ jonavoszinios.lt

Šį mėnesį vyksiančiame rajono tarybos posėdyje politikai svarstys du klausimus dėl prekybos alkoholiu laiko apribojimo. Trumpinti prekybos alkoholiu laiką siūloma kavinėse Jonavoje bei Rukloje.

Kaip skelbiama sprendimų projektuose, prekybos alkoholiu laikas turėtų būti ribojamas Ruklos „Arno bare“ bei Vasario 16-osios gatvėje esančioje „Polo“ picerijoje.

Rukloje esančiame bare šiuo metu prekiauti alkoholiu leidžiama visą parą. Jei tarybos posėdyje politikai pritars sprendimo projektui, prekybos alkoholiu laikas sutrumpės ir alkoholiniais gėrimais bus leidžiama prekiauti iki 24 valandos.

„Atsižvelgiant į tai, kad Ruklos miestelyje nuolat gaunama daug pranešimų apie nusikalstamas veikas ir pažeidimus, kurių dauguma padaro asmenys apsvaigę nuo alkoholio, manoma, kad prekyba alkoholiu visą parą, sąlygotų pažeidimų ir nusikaltimų skaičiaus didėjimą“, - rašoma sprendimo projekte. Tokiam sprendimui pritaria ir Ruklos seniūnija. Tačiau seniūnijos atstovų nuomone, tai būtų tik viena iš priemonių, susijusių su saugumu miestelyje.

Seniūnijos nuomone, kad šią problemą reikėtų spręsti kompleksiškai, parengiant įvairių priemonių planą. Į jas turėtų įeiti vaizdo kamerų projekto pilna apimtimi, priemonių planas kovai su nelegalia prekyba licencijuotomis prekėmis, sugriežtinta galimybė nepilnamečiams įsigyti alkoholio įvairiose vietose, apsaugos užtikrinimas prekybos vietose ir aplink jas bei kitos.

Dar viena į politikų akiratį patekusi kavinė – „Polo“ picerija, įsikūrusi Jonavos kūno kultūros ir sporto centro pastate. Tiesa, šiai kavinei siūlomos dar griežtesnės prekybos alkoholiu valandos – tik iki 22 valandos. Trumpinti prekybos alkoholiu laiką siūloma ir dėl Jonavos policijos komisariato gautos informacijos - čia savaitgalių naktimis fiksuojami viešosios tvarkos pažeidimai. Politikams siūloma atsižvelgti ir į tai, kad įmonė laiku nemokėjo nuomos mokesčio, todėl Jonavos kūno kultūros ir sporto centrui buvo įsiskolinusi virš 2800 eurų. Skolą įmonė padengė tik šį mėnesį. 

Iki šiol „Polo“ picerijoje alkoholiu buvo leidžiama prekiauti iki 2 val. nakties. Tačiau gautas ne vienas jonaviečių skundas, kad kavinėje alkoholiu prekiaujama ir po antros valandos nakties. Tai, kad gėrimai buvo parduoti po 2 val. nakties, užfiksuota ir neseniai vykusio policijos reido metu. 

Prevencinio reido metu kartu dalyvavo ir laikinasis Jonavos meras Eugenijus Sabutis bei Miesto reikalų komiteto pirmininkas Erlandas Andrejevas. Netrukus po reido E.Sabutis ir E.Andrejevas socialinio tinklo paskyrose pasidalino nuomonėmis apie piceriją ir tvirtino, jog tokia maitinimo įstaiga, esanti pačiame miesto centre, daro gėdą, tai – problema, kurią reikia spręsti.

R.Budrio nuotr.