@ jonavoszinios.lt

Pirmadienį portale jonavoszinios.lt buvo publikuotas laiškas, kurio autorius išsakė pastabas dėl Jonavoje vykdomos daugiabučių renovacijos.

Bendrovės „Jonavos pasalaugos“ direktoriaus pavaduotojo Bronislovo Liutkaus komentaras.

***

Daugiabučių namų atnaujinimo procesas Jonavoje patikėtas bendrovei „Jonavos paslaugos".

Sprendimai dėl namo atnaujinimo yra tik butų savininkų ir priimami jie ne prie laiptinių, kaip minima laiške, o savivaldybės ar UAB "Jonavos paslaugos" salėse, patikrinant atėjusiųjų dokumentus ir pristatant visą teisinę bazę, apsprendžiančią atnaujinimo procesą.

Supažindinama su namui siūlomomis investicinėmis priemonėmis bei galima maksimalia renovacijos kaina, vykdomos vardinio balsavimo procedūros.

Sprendimą dėl renovacijos Kauno g. 93 namas yra priėmęs 2014-11-10, renovacijos vykdymui pritarė 66 proc. butų savininkų. Nuo tos dienos butai yra parduodami tik gavus UAB "Jonavos paslaugos" pažymą apie galimą maksimalią renovacijos kainą.

Jei žmogus butą pirko po šios dienos - tokia informacija raštu buvo pateikta senajam savininkui ir notarui sudarant sandorį.

Butas parduodamas perduodant įsipareigojimus, naujieji savininkai juos perima žinodami ir renovacijos faktą, ir maksimalią kainą. Beje, visa informacija apie maksimalias kainas skelbiama namo administratoriaus interneto svetainėje, www.jonavospaslaugos.lt 

Namas priėmė sprendimą renovuotis, patvirtinęs maksimalią renovacijos kainą - 644.597,10 €, reali renovacijos kaina sudarė 505.916,13 € (nors gyventojas pabrėžia, kad "malonumas kainavo apie 600 tūkst. eurų"), taigi būtent administratoriaus darbas sutaupė namo savininkams 22 proc. planuotų išlaidų. Gavus maksimalią valstybės paramą liko sumokėti gyventojams 290 520,88 €.

Gali būti, kad konkretaus buto savininkas susirinkime nedalyvavo, bet teisės aktai numato, kad sprendimai daugiabučiame name priimami 50 proc. +1 balsų dauguma ir galioja visiems butams (čia administratorius tik vykdo įstatymą).

Norint gauti banko paskolą, minimalus pritarusių skaičius - 60 proc. butų savininkų. UAB "Jonavos paslaugos" neturi jokių interesų ir neaktyvina renovacijos procesų, tiesiog įstatymiškai vykdo daugumos gyventojų valią.

Beje, per visą namo atnaujinimo procesą organizuojami 5-7 tiksliniai susirinkimai, pradžioje su investicijų plano rengėjais, paskui su projektuotojais, rangovais, techniniais prižiūrėtojais, administratoriais, sunku informuoti žmones, kurie ignoruoja susirinkimus, nesidomi namu (keli šio namo butų savininkai iki šiol nepasiėmė ataskaitų).

Šilumos suvartojimo duomenis seksime, spręsti pagal spalio mėn. tikrai nėra teisinga, nes anksčiau dalis namų šildymo nejungdavo iki lapkričio 1 d., tad beveik visų namų suvartojimai išaugę.

Pažadame šilumos suvartojimo duomenų analizę pateikti po lapkričio ir gruodžio mėn. Tačiau Kauno g. 93 energinio naudingumo sertifikatų duomenys rodo, kad namas sutaupys per 40 proc. šilumos. 

Beje, ne visai teisinga gyventojo informacija apie mokesčių dydį. Kauno g. 93 namo gyventojai, priklausomai nuo buto dydžio ir tekusių individualių investicijų per mėnesį moka nuo 18,11 € iki 47,13 €.

Didžiausios įmokos tenka butams, kurių dydis ~70 kv.m. (neabejoju, kad rašęs žmogus turi 3 kambarių butą). 

Norime pabrėžti, kad namo atnaujinimas susijęs ne tik su energetinio efektyvumo didinimu, bet ir su aukštesne gyvenimo kokybe, turto vertės padidėjimu bei estetiniu vaizdu. Jei šios savybės namui nėra vertybė - namo atnaujinti neverta. To neslepiame ir susirinkimuose. 

Tad palinkėtume butų savininkams domėtis savo turto tvarkymu, dalyvauti susirinkimuose ir atstovauti savo teises.

Sprendimai tik jūsų rankose, administratorius vykdys jūsų sprendimus - tokius, kokius jus priimsite.