Jonavos miesto seniūnija: "Kantrybės"

@ jonavoszinios.lt

"Mūsų kiemą šiandien griauna! Tiksliau, rauna takelį ir tai yra labai gerai, kad senasis bus pakeičiamas nauju, gražesniu ir saugesniu takeliu. Smagu matyti, kad tvarkomas bei naujinamas labai niūriai ir neišvaizdžiai atrodęs plotas tarp Kosmonautų g. 3a ir 3b: sutvarkyti takeliai, panaikinta užžėlusi ir niekam nenaudojama kažkada anksčiau buvusi žaidimų aikštelė su turėklais.

Tačiau sulig visais teigiamais tvarkymo ir naujinimo darbais buvo atliktas ir labai sunkiai suvokiamas sprendimas: kalbintis su keletu aplinkui gyvenančių kaimynų, nesuprantame, kodėl šiukšlių konteineriai iš savo buvusios vietos nuošaliau nuo visų gyvenamųjų namų buvo perkelti realiai į 3a kiemo vidurį, šalia 7, 9 namų. Būtų labai įdomu išgirsti bendrovės "Jonavos paslaugos" paaiškinimą, kodėl? Dabar turime neišvaizdžią vietą, kuomet kai kam išvis iškart po langais atsiveria "malonaus" šiukšlyno vaizdas ir pakvimpa pačiais "skaniausiais" kvapais. Beje, pasidomėjau formaliais reikalavimais ir sveikatos apsaugos ministro įsakymu tokios atliekų surinkimo aikštelės turi būti įrengtos ne arčiau kaip 20 metrų nuo gyvenamųjų namų ir ne toliau kaip 50 metrų. 20 metrų nuo tos vietos tikrai NĖRA!

Jeigu ir daugiau mūsų bendruomenės gyventojų yra panašios nuomonės, kad toks konteinerių perkėlimas yra absurdiškas, nepasikeitus situacijai teks kreiptis į aukštesnes instancijas", - rašo jonavietis Žilvinas. 

Bendrovės "Jonavos paslaugos" vadovas Edmundas Mulokas: "Dėl atliekų konteinerių pastatymo vietos sprendimus priima savivaldybė".

Jonavos miesto seniūnijos seniūnas Povilas Beišys: "Šis konteinerių perkėlimas yra laikinas, kol vyksta kiemų Kosmonautų mikrorajone rekonstrukcijos darbai. Baigus kiemų remonto darbus, konteineriai bus pastatyti į visiems priimtiną, reikalavimus atitinkančią vietą.

Be to visi Jonavos miesto konteineriai bus keičiami į pusiau požeminius (jau vyksta darbų pirkimo procedūros), būsimų konteinerių aikštelių įrengimo vietų schema yra parengta išlaikant visus reikiamus atstumus. Kantrybės".