@ jonavoszinios.lt

Praėjusią savaitę „Jonavos žiniose“ į visuomenę kreipėsi Jonavos kultūros centro vaikų folkloro kolektyvo „Ramtatukai“ bendruomenė.

Jonaviečiai piktinosi, kad iš darbo ketinama atleisti vadovę Juditą Margevičienę. Tąsyk savo komentarą dėl situacijos pateikė tik Jonavos kultūros centro direktorius Sergejus Jefimenka, pati J.Margevičienė bendrauti su žiniasklaida nesutiko.

Pirmadienio rytą J.Margevičienė pateikė savo komentarą. Jį ir publikuojame.

***

Kadangi situacija ir atmosfera  darbe labai įtempta, pasirodžius spaudoje „Ramtatukų“ bendruomenės laiškui, komentuoti atsisakiau. Tačiau dabar siunčiu trumpą komentarą.

Du kartus - rugsėjo pabaigoje ir spalio 2 d. direktorius buvo pasikvietęs pokalbiui, kurio metu siūlė išeiti iš etninės kultūros specialistės-režisierės ir  vaikų folkloro ansamblio vadovės pareigų savo noru, išmokant išmokas.

Kaip priežastį įvardijo kultūros centro reorganizaciją, ir tai, kad dubliuojasi mano ir Krašto muziejaus etnologės pareigybės. Direktoriui atsakiau, kad savo noru iš darbo išeiti neketinu.

Spalio 4 d. kultūros centro sekretorė įteikė direktoriaus Sergejaus Jefimenkos raštišką įspėjimą, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 35 straipsnio 5 dalimi, nuo spalio 11 d. būsiu atleista iš vaikų folkloro ansamblio „Ramtatukai“ vadovės pareigų.

Įspėjimas dėl atleidimo iš vaikų folkloro ansamblio „Ramtatukai“ pareigų niekaip nesusijęs su reorganizacija. Buvau šokiruota.

Vaikų folkloro ansambliui „Ramtatukai“  tik 5 veiklos metai, tačiau per tuos metus daug pasiekta: dalyvauta Lietuvos dainų šventėje, moksleivių dainų šventėje, kolektyvui suteikta II kvalifikacinė kategorija, daug koncertuojame, dalyvaujame festivaliuose, etninės kultūros stovyklose, konkursuose, kolektyve - dvi Lietuvos vaikų – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ diplomantės (pasakotojos), šią vasarą buvome pakviesti į prestižinį tarptautinį folkloro festivalį „Baltica“.

Esu dėkinga „Ramtatukų“ bendruomenei ir kitiems žmonėms už palaikymą ir supratingumą. Jų viešą kreipimąsi spaudoje vertinu kaip savo darbo įvertinimą. Ačiū.

Judita Margevičienė

***

JKC nuotr.