@ jonavoszinios.lt

„Čiuožti vandens paviršiumi – nepaprastas jausmas. Siūlau išbandyti ir jums“, - juokėsi Jonavoje, prie pagrindinio miesto tvenkinio įsikūrusio naujojo vandenlenčių parko atstovas Paulius Kvedaravičius.

Jau nuo praėjusio penktadienio tiek vaikai, tiek suaugusieji kviečiami išbandyti naują pramogą –  vandenlente pračiuožti miesto tvenkiniu.

Pasak P.Kvedaravičiaus, pramoga tinka bet kokio amžiaus žmonėms, taip pat – ir vaikams. 

Čiuožiantis žmogus laikosi įsikibęs į virvę, kuri slankiojančia sistema pritvirtinta ant lyno, o čiuožimo kryptį reguliuoja krante esantis instruktorius.

Tie, kurie čiuožia pirmą kartą, greičiausiai neišvengs ir kritimo į vandenį, tačiau tai, anot instruktorių, normalu. Ir saugu, mat pramogautojai dėvi gelbėjimosi liemenes, šalmus ir hidrokostiumus. Juos galima gauti pačiame parke. Ką daryti įkritus į vandenį, kaip valdyti vandenletnę, paaiškinama trumpo instruktažo metu.

Nors žmonės tokias pramogas labiau mėgsta tada, kai šilta, tačiau pramogauti galima ir esant vėsesniam orui. Parkas ketina veikti ne tik vasarą tačiau ir maždaug iki rudens vidurio ar, esant geriems orams, ir ilgiau.

Pasak instruktorių, pakankam maždaug 20-30 minučių plaukimo tam, kad žmogus kiek įgustų valdyti vandenlentę ir išsilaikyti ant vandens. Tačiau kritimų į vandenį P.Kvedaravičius pataria nebijoti: „Neįkristi net būtų neįdomu“.

Beje, nuotraukose matomų šuolių virš vandens baimintis taip nėra reikalo  - labiau ekstremalus čiuožimas skirtas šioje sporto šakoje jau patyrusiems žmonėms, tačiau ne naujokams.

Daugiau inforamcijos http://www.wakeb1.lt/ arba telefonu +370 672 81314