@ jonavoszinios.lt

Esame įpratę, kad tarnybiniai šunys dirba policijoje, pasienyje, kariuomenėje, gelbėjimo tarnybose ir pan. Visi žino, kad šunys yra labai protingi gyvūnai, juos galima išdresuoti  atlikti įvairias reikiamas funkcijas: ieškoti narkotinių medžiagų, sugauti nusikaltėlį, sekti pėdsakais. Daugeliu atvejų tai ir puikus sargybinis.

Toks puikus tarnybinis šuo - sargas oficialiai dirba bendrovėje „Jonavos vandenys“.  Šiek tiek atokiau nuo Jonavos yra Pabartonių vandenvietė, kurios galingi siurbliai geriamuoju vandeniu aprūpina Jonavos miesto gyventojus. Kadangi teritorija yra ypatingas objektas, ją prižiūri bendrovės „Jonavos vandenys“  operatoriai  ir tarnybinis šuo – sargas Reksas.  

Vandenvietė nei akimirkai nepaliekama be priežiūros. Dieną bei naktį akylai prižiūrima operatorių ir mylimo šuns Rekso. Kiekvieną rytą aptverta teritorija apžiūrima, patikrinami vandens gręžiniai (8 veikiantys, viso 23).

„ Šuo mylimas  visų operatorių, kurių čia yra 4 žmonės. Kas rytą, keičiantis pamainai, šuo Reksas nepamainomas pagalbininkas išvaikyti visus svetimus atklydusius laukinius žvėris ar žmones, kiekvieną svetimą ir pravažiuojančią mašiną aploja. Kaip pamenu,  anksčiau į teritoriją mėgdavo įsibrauti benamiai, bet dabar jau žino, kad didelis šuo jų neįleis, Reksas tik "savus" pripažįsta, svetimiems tikrai nebus draugiškas“ – pasakojo operatorius – šaltkalvis Romas Abramavičius.

Šuo Reksas turi dokumentus, yra skiepytas, vasarą gauna vaistus nuo erkių. Šuns – sargo išlaikymas bendrovei kas mėnesį atsieina  10-15Eur.