@ jonavoszinios.lt

Po ketverių metų pertraukos „Jonavos“ saugas Martynas Dapkus prisijungė prie nacionalinės vyrų futbolo rinkinės. Ekipos vyr. treneris Edgaras Jankauskas jį pakvietė ruoštis pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Slovakija.

Paskutinį kartą M. Dapkus į rinktinę buvo kviestas 2013 metais. Tada jis pasirodė draugiškame susitikime su Albanija. Nuo pirmadienio treniruočių stovykloje su kitais geriausiais šalies futbolininkais Vilniuje plušantis 25 m. atraminis saugas sako, kad kiekvienam žaidėjui būti pakviestam atstovauti savo šaliai yra didelė garbė ir paskatinimas judėti pirmyn.

„Jausmas vėl būti rinktinės nariu – išties puikus. Būti įvertintam ir gauti kvietimą į nacionalinę vyrų rinktinę yra nuostabu. Atstovauti savo šaliai yra svarbu kiekvienam žaidėjui, trenerių štabui ir visam personalui. Visi čia susirinkę yra pasiruošę viską padaryti ir iš savęs išspausti viską, ką turi geriausia“, – teigė sostinėje besitreniruojantis futbolininkas.

Pirmą kartą su E. Jankausku dirbantis M. Dapkus liko sužavėtas futbolo specialisto profesionalumu. „E. Jankauskas palieka tikrai gerą įspūdį. Juntamas jo profesionalumo lygis, dėmesys visoms smulkmenoms, noras komunikuoti su žaidėjais. Jis nori užmegzti tam tikrą ryšį, kuris futbolininkus skatintų tobulėti ir išspausti iš savęs dar daugiau. Be visa to, juntu didelį iš jo sklindantį pozityvumą“, – gerų žodžių nacionalinės ekipos vedliui negailėjo „Jonavos“ futbolininkas.

Pirmasis susitikimas su slovakais Trnavoje rinktinei susiklostė itin nesėkmingai. Pirmame kėlinyje praleidę tris įvarčius lietuviai neatsitiesė ir susitikimas baigėsi skaudžiu pralaimėjimu 0:4 (0:3). Šiuo metu F grupėje devynis taškus turinti Slovakija yra viena iš lyderių ir užima antrą vietą, nusileisdama tik anglams. Lietuva (5 taškai) kol kas rikiuojasi penktoje lentelės pozicijoje. Pats E. Jankauskas jau anksčiau minėjo, kad nori kovoti tik dėl pergalės ir atsirevanšuoti už skaudų pralaimėjimą, kurio rezultatas esą neatspindėjo žaidimo eigos.

M. Dapkus sako, kad visi rinktinės nariai įdeda daug darbo ruošdamiesi artėjančiai kovai. „Stovykla vyksta sklandžiai, viskas yra pritaikyta mums ir suplanuota taip, kad mes rungtynių dieną šeštadienį būtume pačiame savo formos pike. Nuolatos stebima mūsų fizinė būklė, viskas daroma iki tam tikros ribos, atsižvelgiant į mūsų formą. Daug dėmesio skiriame taktikai, dirbame tam, kad visiškai suprastume ir įvykdytume trenerių štabo reikalavimus. Strategai prieš šį susitikimą mums akcentuoja taktinius ir pozicinius veiksmus“, – apie pasiruošimą pasakojo „Jonavos“ žaidėjas.

Lietuvos ir Slovakijos susitikimas birželio 10 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione prasidės 21.45 val.

fkjonava.lt informacija