@ jonavoszinios.lt

„Jums reikia cukraus?“ – „Armos“ bare klausiu jonaviečio sportininko Modesto Kungio, kai susitinkame išgerti kavos ir pasikalbėti.

„Ne. Jau senokai esu atsisakęs cukraus“, - šypteli.

Taip pat – kebabų, picų, alkoholio ar keptuvėje skaniai pačirškintos šoninės. Modesto gyvenimas jau penkerius metus sukasi sporto rimtu, o maždaug metus – ir su griežtais mitybos įpročiais, sportiniu režimu, savikontrole.

Neseniai grįžęs iš Vilniuje vykusios 20-ojo kultūrizmo, fitneso ir bikinio turnyro savo kategorijos grupėje 25 metų M.Kungys iškovojo pirmąją vietą.

Suaugusiųjų šortų ir ūgio iki 182 cm ir virš kategorijos varžybas laimėjęs jonavietis M.Kungys atstovavo Jonavos „Maximus Gym“ sporto klubui, o jį ruošė treneris Edmundas Jonaitis.

Tiesa, nors jėgos sportu Modestas susidomėjo prieš penkerius metus, tačiau rimtai sportuoti ir ruoštis varžyboms pradėjo prieš metus.

Jonavietis puikiai prisimena ir pirmąsias savo varžybas, kada teko užpilti ant scenos: „Nelabai atsimenu, ką ten dariau. Pirmą kartą išeiti į sceną buvo baisu. Vaikystėje iki pat 18 metų esu lankęs futbolą, o su scena neturėjau nieko bendro“.

Vėliau, sako M.Kungys, turi perlipti per save. Be to, atsiranda ir pasitikėjimas savimi, o varžybų rezultatai – puikus to įrodymas.

„Kai tik pradėjau lankytis sporto salėje, po treniruočių eidavau valgyti kebabo. Tiek tos ir naudos. Vėliau susiėmiau ir pradėjau galvoti apie mitybą. Vien tik kai imi skaityti maisto etiketes, supranti, kiek per dieną cukraus suvartoji. Anksčiau kavą saldindavausi trimis šaukšteliais cukraus, dabar geriu nesaldintą. Taip pat išmokau gaminti ir sveiką maistą“, - pasakojo sportininkas.

Pasak pašnekovo, komandinis ir individualus sportas labai skiriasi: jei žaidi krepšinį ir esi blogos formos, gali tikėtis, kad tave kažkas „ištrauks“ ir padės. Tuo tarpu atsistojęs prieš teisėjų komisiją vienas esi tik pats su savimi ir atsakai tik pas už save.

Modestas pasakoja, kad treniruoklių salėje pirminiam rezultatui pasiekti užtenka vos kelių mėnesių – jei žmogus nėra sportavęs.

„Trys kartai per savaitę, sveika mityba, ir rezultatai tampa akivaizdūs. Žmogus, kuris nėra sportavęs, juos tikrai pamato greitai“, - kalbėjo pašnekovas.

Tačiau visai kas kita – pasiruošimai varžyboms. Tai, sako Modestas, iššūkis organizmui, žaidimas su savimi: „Pavyzdžiui, iki varžybų valgai tik tam tikrus produktus. Bet varžybos man patinka, todėl manau, kad tęsiu ir toliau. Juolab, kai pavyksta pasiekti gerų rezultatų“.