@ jonavoszinios.lt

Jonavoje gyvenanti Lina sako norinti atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų saugumą. Jos mažametį sūnų per šiuos metus antrą kartą užpuolė greičiausiai Chemikų gatvėje gyvenantys vaikai.

„Šią situaciją aš viešinu ne tam, kad vaikai būtų nubausti, nes jie nuskriaudė mano sūnų. Noriu, kad žmonės žinotų, jog mūsų mieste tai vyksta.

Manau, kad tik viešai kalbant galime savo mieste kurti saugią aplinką. Pasigirdo nuomonių, kad neva savo vaiku turiu rūpintis pati. Žinoma, galiu iki pilnametystės jo vieno neleisti į lauką, bet ar tai sprendimas, ar tik bėgimas nuo problemos? Mano manymu, mes turime stengtis, kad mūsų aplinka būtų saugi, tada nebijosime vaiko išleisti į parduotuvę, į mokyklą, į kiemą“, - sakė Lina.

Pirmą kartą devynerių metų Linos sūnų trys vaikai užpuolė einantį į Rimkus. „Jis ėjo į namus, tačiau ėjo ne Rimkų laiptais, o kopė kalnu. Jį užpuolė trys mažesni vaikai – pargriovė, spardė, spjaudė. Sūnus grįžo murzinas ir išsigandęs. Sakė, kad užpuolikai buvo mažesni už jį, pasakė jų vardus“, - pasakojo Lina.

Nors moteris buvo parašiusi pareiškimą policijai, tačiau vaikų asmenybės nebuvo nustatytos.

„Šį kartą vaikai jo nemušė, tačiau grasindami nusivedė į parduotuvę ir liepė pirkti jiems tai, ko pageidavo, reikalavo leisti paskambinti savo telefonu.

Šį kartą pasisekė dėl to, kad prekybos centre „Maxima“ viskas yra filmuojama. Tikiuosi, kad pareigūnai nustatys kaltininkus ir bent jau pasikalbės su jų tėvais“, - kalbėjo Lina.

Moteriai paviešinus šią istoriją socialiniame tinkle, internautai piktinosi, kad nors gyvename vaizdo kameromis apstatytame mieste, tačiau dėl to nesijaučiame saugūs.

„Aš nekalbu apie baudas ar kalėjimą. Suprantu, kad vaikams nėra taikoma baudžiamoji atsakomybė. Bet jei vaikai taip elgiasi, jie tikrai turi kažkokių psichologinių problemų. Manau, kad tokie vaikai privestinai turėtų būti konsultuojami psichologų, reikia su jais dirbti. Ir ne tik su tais vaikais, bet ir su visa šeima“, - sakė Lina.

Kaip „Jonavos žinioms“ sakė Jonavos policijos viršininkas Šarūnas Martinkėnas, pareigūnai tyrimą dėl šio įvykio pradėjo, o vaikų asmenybes, tikimasi, padės nustatyti prekybos centro vaizdo stebėjimo kameros.

Nesitaikstyti su tokiu vaikų elgesiu pataria ir savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovas Elegijus Laimikis.

„Taip, padaugėjo atvejų, kai tėvai pradėjo ieškoti kas atsakingas už jų vaiką - jei vaikas mokykloje nusibrozdino, nukrito nuo sūpynių ir panašiai. Visų pirmą už savo vaiką atsakingi patys tėvai.

Tačiau jei vaiką kažkas reketuoja ir skriaudžia, būtina kreiptis į policiją, rašyti pareiškimą. Jei ikiteisminis tyrimas nutraukiamas, į policiją reikia kreiptis pakartotinai. Už vaikus iki 14 metų, kurie skriaudžia kitus, atsako jų tėvai, jie turi imtis priemonių, kad piktybinis elgesys nepasikartotų“, - sakė E.Laimikis.

pexels.com nuotr.