@ jonavoszinios.lt

Jonavietė Sandra, auginanti kūdikį, dažnai lankosi Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC). Krūtimi maitinanti moteris sako, jog, maitinant kūdikį,  jai tenka slėptis koridoriaus kampe, o sauskelnes vaikams keičia tiesiog ant įstaigos palangių. 

Jonavietės teigimu, net didieji prekybos centrai turi įsirengę motinos ir vaiko kambarius, tačiau tokio kambario nėra įstaigoje, kur mamos su vaikais lankosi dažnai.

„Kodėl didžiausioje Jonavos poliklinikoje, kuri turi daugiausiai pacientų, nėra motinos ir vaiko kambario? 

Atvykus pas gydytojus su kūdikiu, nėra galimybės nei pamaitinti jį krūtimi, nei pakeisti sauskelnių, nei patogiai aprengti vaiką. 

Dažnai po gydytojų apžiūros, kraujo ėmimo, skiepų ar kitų procedūrų kūdikis sudirgsta, išalksta ir vienintelis būdas jį nuraminti - pamaitinti krūtimi. 

Tuomet tenka slėptis kur nors koridoriaus kampe nuo kai kurių žmonių, smerkiančių viešai maitinančias mamas, žvilgsnių. 

Teko matyti, kaip mamos keičia vaikams sauskelnes, pasiguldžiusios juos ant palangių. Tai ne tik ne higieniška, bet ir pavojinga. 

Šiais laikais motinos ir vaiko kambarius turi kiekvienas didesnis prekybos centras, o tokios gydymo įstaigos tikrai tokį kambarį turėtų įrengti, juolab kad tai nereikalauja didelių investicijų: tereikia mažos patalpos su keliomis kėdėmis ir spintele, ant kurios būtų saugu paguldyti kūdikį“, - sako Sandra. 

Asta Sivolovienė, Jonavos PSPC direktorė: „Šiuo metu VšĮ Jonavos PSPC neturi šiam tikslui pritaikytos patalpos. Įstaigoje prie rūbinės yra įrengta vieta vystyklams pakeisti (pastatytas kūdikių vystymo stalas). Kūdikį pamaitinti ir pervystyti po apžiūros galima ir šeimos gydytojo kabinete. Suprantama, kad tai nėra labai patogu.

Pritariame jonavietės Sandros išsakytoms mintims. Nors Lietuvos higienos normoje nėra reikalavimo gydymo įstaigoje įrengti motinos ir vaiko kambarį, manome, kad jis reikalingas, todėl šio kambario įrengimą jau esame numatę“.