@ jonavoszinios.lt

Jonavoje gyvenanti Sonata iškėlė klausimą dėl bendro miesto paplūdimio, esančio prie tvenkinio.

„Savaitgalį išsiruošiau su vaikais nuvažiuoti prie tvenkinio. Žmonių buvo labai daug ir nesuprantu tokių mamų, kurios atveda maudytis vaikus be jokių apatinių drabužių.

Atrodo padorios moterys, o elgiasi neprotingai. Tarkim, viena mama atsivedė savo mažametį sūnų, kuris paplūdimyje buvo nuogas. Labai nemaloni situacija“, - rašė Sonata.

Psichologas Tomas Lagūnavičius: „Mūsų visuomenėje žmonės mąsto skirtingai ir kiekvienas turi savo nuostatas. Jei kalbėtume apie konservatyvius žmones -  jiems tai yra absoliučiai nepriimtinas dalykas.

Liberali visuomenė seksualumą, atvirumą vertina kitaip - žmogus laisvas būti tokiu, kokiu nori.

Yra dar vienas dalykas. Tai kontaktinės ribos. Jei žmogus yra konservatyvus – jo kontaktinės ribos yra vienokios. Ir aš suprantu tuos žmones - tai išplaukia iš jų žiūrėjimo. Kurių kontaktinės ribos yra išsiplėtusios – jiems nesvarbu.

Antras dalykas – galvojimas apie tai, kaip aš interpretuoju tai, kaip aš matau. Interpretacija priklauso nuo situacijos, nuo žmogaus išankstinių nuostatų ar kontaktinių ribų.

Jei mes matom nuogą kūną pirtyje – tai priimtina, bet jei nuogą kūną pamatyme vyriausybės priimamajame, tai būtų jau kita situacija.

Kartais žmonės nesuvokia situacijos, jei vyrų ar moterų pliaže tai nėra problema, bendrame paplūdimyje prie ežerų tai nepriimtina.

Norėčiau išskirti dar vieną momentą – kai kurie žmonės turi stiprias reakcijas dėl savo ar savo artimųjų patirtų traumų. Gal toks žmogus patyrė seksualinį priekabiavimą, kai buvo mažas?

Vesti vaiką į paplūdimį nuogą, ar ne? Kai tėvai priiminėja sprendimą, jie remiasi savo nuomone. Jei bus konservatyvūs žmonės, tai tokį tėvų elgesį galima pavadinti ir pasyvia agresija („Aš jums parodysiu, mano vertybės yra svarbiau, nei jūsų“).

Tačiau jei agresyviai elgiesi, tai ir kiti elgiasi agresyviai. Todėl kai kada geriau neprovokuoti, jei yra netolerantiškų žmonių, nereikia rizikuoti savo gera nuotaika, savo laisvalaikiu.

Reikia galvoti ne tik tai, ką tu darai, bet ir kokia bus reakcija.

Tėvai turėtų šiek tiek prognozuoti, kad gali būti agresyvių žmonių. Tėvų vietoje truputį susimąstyčiau, ką jie daro – ne dėl to, kad tai yra blogai, bet todėl, kad yra tokia situacija, tokios reakcijos.

Asmeniškai aš su savo vaiku nenorėčiau taip rizikuoti. Reikia galvoti, kaip elgiesi tam tikrose situacijose".