@ jonavoszinios.lt

„Jonavos“ ir Kauno „Stumbro“ pirmo šio sezono susitikimo baigtį nulėmė vienintelis įvartis. A lygos VII ture jonaviškiai 0:1 (0:1) turėjo pripažinti aikštės šeimininkų pranašumą ir pirmą čempionato ratą baigti pralaimėjimu.

Abi komandos rungtynes pradėjo aktyviai, o 13 min. po Tautvydo Eliošiaus ir uždirbto ir realizuoto baudos smūgio kamuolį ore pagavęs Maksimas Marusičius pabandė smūgiuoti per save, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į „Stumbro“ vartų sargą, o smūgio pakartoti Tomui Salamavičiui neleido Kauno klubo gynėjai. 20 min. Karolio Saliko vartams pabandė grasinti „Stumbro“ saugas Danielis Romanovskis, kurio tolimas smūgis buvo netikslus, o kamuolys skriejo virš vartų.

Pavojingą progą „Stumbras“ turėjo po standartinės situacijos, kai šalia vartų smūgiavo Klaidas Janonis. Vėliau šalia virpsto praskriejo ir Fabio Lopeso bandymas. Įpusėjus kėliniui, kiek aktyvesni buvo aikštės šeimininkai ir 34 min. kauniečių legionierius Levanas Matcharashvilis smūgiu į dešinįjį vartų kampą išvedė savo klubą į priekį 1:0. Dar vieną šansą „Stumbras“ turėjo tuomet, kai tolimą smūgį paleido Markusas, tačiau K. Salikas kamuolį sėkmingai pagavo.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo geltonų kortelių dalybomis, o abu klubai stengėsi išnaudoti standartines situacijas.

Po vienos iš jų aktyviau žaisti pradėjusios „Jonavos“ žaidėjai bandė smūgiuoti į Rodrigo Josviakio vartus, bet „Stumbras“ sėkmingai apsigynė. Gražų epizodą sukūrė kapitonas Tadas Eliošius, kuris kamuolį perdavė po keitimo pasirodžiusiam Klaudijui Upstui, tačiau jo paleistas kamuolys atsimušė į išorinį vartų tinklą. Vėliau saugas reidu kairiuoju kraštu sukūrė puikų šansą M. Marusičiui, kuriam visgi nepavyko sėkmingai „uždaryti“ perdavimo. Rungtynėms einant į pabaigą, „Jonava“ kontroliavo kamuolį ir toliau ieškojo būdų lyginti rezultatą. 76 min. kontratakos metu Davido Makaradzės smūgį pagavo „Stumbro“ vartų sargas, vėliau K. Upstas vėl pabandė surasti M. Marusičių, tačiau ukrainiečiui tiksliai smūgiuoti neleido Kauno gynėjai.

Po kelių minučių Martynui Dapkui nepavyko atlikti tolimo smūgio, o, kėliniui besibaigiant, jonaviškiams teko gintis nuo Mariaus Papšio baudos smūgio, kuris skriejo šalia vartų.

Paskutinėmis rungtynių akimirkomis „Jonavos“ futbolininkai visomis pajėgomis bandė gelbėtis, bet pavojingą Andrejus Čuchlėjus bandymą atrėmė „Stumbro“ vartininkas ir Kauną jonaviškiams teko palikti įsirašius trečią pralaimėjimą iš eilės.

Pirmuosius tris taškus pelnęs ir pirmą pergalę iškovojęs „Stumbras“ po VII turo turi penkis taškus ir nuo šeštoje vietoje esančios „Jonavos“ (6 taškai) atsilikimą sumažino vienu tašku.

Po pralaimėjimo Kauno „Stumbrui“ „Jonavos“ ekipos vyr. treneris Donatas Vencevičius liko itin nusivylęs pirmu kėliniu, o gynėjas Julius Aleksandravičius paminėjo agresyvumo ir aštrumo stoką.

„Tai jau trečias pralaimėjimas iš eilės, ir tai tikrai nedžiugina. Pirmame šių rungtynių kėlinyje mes pralaimėjome viską, ką galima futbole pralaimėti – ir noru, ir dvikovomis. Antras kėlinys buvo truputį geresnis, bet to neužteko. Žinojome „Stumbro“ stipriąsias puses, komanda tikrai nebloga. Šiose rungtynėse ji neturėjo tiek gerų momentų, kiek anksčiau, bet sėkmė nuo mūsų nusisuko ir praleidome tokį įvartį. Taigi, noriu pasveikinti „Stumbrą“ su pergale“, – po susitikimo kalbėjo ekipos vyr. strategas.

Agresyvumo ir aštrumo trūkumas buvo vienas iš pralaimėjimo faktorių. Taip mano gynėjas J. Aleksandravičius. „Pirmame kėlinyje vėl buvome susikaustę, trūko agresyvumo ir aštrumo, sunkiai ėjome į atakas ir kūrėme progas. Per pertrauką pasišnekėjome rūbinėje, kad reikia keisti žaidimą, eiti į priekį ir lyginti rezultatą, bet tas mums vėl nelabai pavyko. Stengėmės, ėjome, bet galbūt trūko to paskutinio tikslaus perdavimo. Toks jau būna tas futbolas“, – po rungtynių sakė klubo gynėjas.

„Jonava“ (6 taškai) toliau išlieka šeštoje A lygos vietoje, tačiau ši pozicija, pasak klubo futbolininko, neatspindi viso komandos pajėgumo. „Pirmame rate galėjome pasirodyti daug geriau. Praradome taškus ten, kur galėjome pasiimti. Šešta vieta ir šeši taškai neatspindi mūsų pajėgumo. Tikrai galime žaisti geriau. Padarysime išvadas, treniruosimės, tobulėsime ir antrame rate ketiname rodyti geresnį žaidimą bei įrodyti, kad esame vertesni aukštesnės pozicijos“, – ryžtingai kalbėjo J. Aleksandravičius.

Antrą A lygos ratą jonaviškiai kitą savaitę pradės Vilniuje. Balandžio 26 d. LFF stadione juos priims „Trakų“ klubas.

„Jonavos“ startinė sudėtis: K. Salikas, B. Spietinis, E. Ževnerovas, J. Aleksandravičius, A. Čuchlėjus, M. Dapkus, Tv. Eliošius, Td. Eliošius, T. Salamanavičius (nuo 55 min. – K. Upstas), D. Makaradzė (nuo 81 min. – L. Stonkus) ir M. Marusičius.