@ jonavoszinios.lt

„Jonava“ nesunkiai peržengė trečią Lietuvos futbolo federacijos taurės (LFF) etapą 4:0 (1:0) įveikdama IV lygoje žaidžiančią „Elektrėnų versmės“ ekipą.

Jonaviškiai jau nuo pirmų rungtynių minučių užgulė Elektrėnų klubo vartus, o pirma pavojingesnė proga prie varžovų vartų kilo kai Maksimas Marusičius surado galimybę smūgiuoti, bet kamuolys skriejo virš vartų. 15 min. Ukrainos puolėjas, sulaukęs Klaudijaus Upsto perdavimo iš dešiniojo krašto, vėl turėjo šansą, visgi kamuolio jam susistabdyti nepavyko.

Dešiniajame krašte itin aktyvus buvo K. Upstas, kuris ne tik ieškojo į baudos aikštelę įkertančių komandos draugų, bet ir pats bandė atakuoti. Vienas jo reidas baigėsi gražia ataka, bet kamuolys atsimušė į išorinį vartų tinklą.

Vėliau krašto saugas sulaukė Tautvydo Eliošiaus perdavimo, bet jam pasižymėti neleido varžovų gynėjai.

Po kampinio Kirilas Aleksijanas atliko perdavimą į baudos aikštelę, bet kamuolio čia niekas nepasiekė. Dar vieną 20 min. progą turėjo M. Marusičius, kurio smūgį galva neutralizavo Elektrėnų klubo gynėjai.

Gražią ataką surengė broliai Eliošiai: Tautvydas baudos aikštelėje surado Lauryną Stonkų, bet puolėjui tiksliai smūgiuoti nepavyko. Laurynas turėjo ir dar vieną šansą, visgi kamuolys skriejo virš vartų.

Puikaus šanso neišnaudojo nuo gynėjų pabėgęs ir vienas prieš vartininką iššokęs K. Upstas, bet paskutinę akimirką vartų sargui kamuolį pavyko išmušti. Toliau vartus atakavo L. Stonkus ir M. Marusičius, prie jų prisijungė Edgaras Makarovas, bet jo prasiveržimą sustabdė Elektrėnų klubo gynėjai.

Kėlinio gale tolimą smūgį paleido K. Aleksijanas, kol pagaliau savo šansą gavo L. Stonkus, sulaukęs puikaus K. Upsto perdavimo ir 42 min. saviškius išvedęs į priekį. Po to teisėjas netrukus paskelbė kėlinio pabaigą.

Antrame kėlinyje vaizdas nesikeitė: jonaviškiai toliau atakavo, o Elektrėnų klubas gynė savo vartus. Po Tv. Eliošiaus pakelto baudos smūgio vėl progą turėjo M. Marusičius, bet smūgis galva buvo netikslus. Iniciatyvos ėmėsi E. Makarovas, tačiau jo pastangas nubraukė „Elektrėnų versmės“ gynėjai. Saugas turėjo ir dar vieną progą, šį kartą jo kamuolys skriejo virš vartų. Taip pat baigėsi ir dar vienas M. Marusičiaus bandymas.

70 min. gynybos grandyje vėl žaidusiam „Jonavos“ kapitonui Td. Eliošiui pavyko padvigubinti pranašumą. Jis tą padarė tolimu ir neatremiamu smūgiu. – 2:0. Vaizdas aikštėje ir toliau nesikeitė, jonaviškiai toliau buvo užgulę vartus, pasižymėti galėjo po keitimo pasirodęs Tomas Salamanavičius, bet perdavimo saugui pasiekti nepavyko.

80 min. kapitonas pelnė savo dublį, jonaviškiai turėjo dar keletą progų, o kėlinį užbaigė M. Marusičius, kuris realizavo savo uždirbtą 11 m. baudinį ir įtvirtino įtikinamą pergalę 4:0 (1:0).

Startinė „Jonavos“ sudėtis: P. Valinčius, K. Aleksijanas, M. Dapkus, E. Ževnerovas, Td. Eliošius, A. Paškevičius, Tv. Eliošius, K. Upstas, E. Makarovas (T. Salamanavičius), L. Stonkus (M. Ganusauskas), M. Marusičius.

Po įtikinamos pergalės 4:0 (1:0) Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės III etapo rungtynėse prieš „Elektrėnų versmę“, „Jonavos“ vyr. treneris Donatas Vencevičius ir du įvarčius įmušęs kapitonas Tadas Eliošius teigė, kad svarbiausia užduotis yra įvykdyta.

„Pradžia buvo sunki, bet užduotį įvykdėme, patekome į kitą etapą. Žinojome, kad žaisime su žemesnės lygos komanda, mėgėjais, tai sunku komentuoti tokias rungtynes. Jie gynėsi, mes puolėme. Aikštė nebuvo ideali, buvo sunku įžaisti kamuolį, bet vaikinai susitvarkė. Tai buvo paskutinės rungtynės prieš laisvas dienas, svarbiausia, kad nepametėme koncentracijos, nors tokiose rungtynėse buvo sunku surasti motyvaciją. Bet buvome susikaupę visas 90 min. ir tuo esu patenkintas“, – po mačo kalbėjo ekipos vyr. treneris.

Rungtynėmis buvo patenkintas ir du kartus antrame kėlinyje pasižymėjęs kapitonas Tadas Eliošius. „Sunku buvo nusiteikti šiose rungtynes prieš pat atostogas. Bet nusiteikėme, patys tarpusavyje kalbėjome, kad reikia kuo greičiau įmušti ir užbaigti šitas rungtynes. Tas iš pradžių nepavyko, bet įmušėme pirmą įvartį ir tada žaidimas tapo ramesnis. Varžovai bandė žaisti kontratakomis, bet mes buvome gerai išsidėstę ir jiems nebuvo jokių šansų. Smūgių į mūsų vartų plotą net ir nebuvo. Dabar laukiame poilsio, o tada vėl judėsime pirmyn“, – sakė komandos kapitonas.

Šiuo metu A lygoje – tris savaites truksianti pertrauka. Treneriai žaidėjams ketina duoti keletą laisvų dienų pailsėti bei pasidairyti komandos pastiprinimo. 

fkjonava.lt