Erlandas Andrejevas – jauniausias šios Jonavos rajono savivaldybės tarybos kadencijos narys. Prieš ketverius metus pirmą kartą išrinktas atstovauti rajono gyventojams, E. Andrejevas iš mažai kam žinomo jaunuolio tapo vienu aktyviausių ir veikliausių rajono politiku. E. Andrejevas kadencijos metu dirbo Kaimo reikalų komitete, pirmininkavo Jaunimo reikalų tarybai, o prieš porą metu tapo net paties Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus visuomeniniu patarėju. Šiandien E. Andrejevas yra pasiryžęs ir toliau eiti politiko keliu. „Turiu dar daug idėjų ir jėgų dirbti savo miestui“, - sako jis.

@ jonavoszinios.lt

-Prieš 4 metus pirmą kartą buvote išrinktas į Jonavos rajono savivaldybės tarybą. Kas paskatino pasukti politiko keliu?

-Yra sakoma: „Žmogus planuoja, Dievas juokiasi“. Panašiai atsitiko ir man. Dar prieš gerus 5-6 metus  net neplanavau dalyvauti aktyvioje visuomeninėje veikloje ir juo labiau politikoje. Tačiau gyvenimas „sudėliojo“ tokias aplinkybes, kurių dėka šiandien savo gyvenimo tiek be visuomeninės veiklos, tiek be politikos neįsivaizduoju . Turiu pasakyti, jog didelę įtaką man padarė mokyklos laikų draugas, dabartinis Jonavos raj. meras  Mindaugas Sinkevičius.  Jis pakvietė mane prisijungti prie vienos jaunimo organizacijos skyriaus steigimo Jonavoje. Susidomėjau ir greit supratau, kad esu „savo rogėse“. Prisijungęs prie jaunimo veiklų netrukus įstojau ir į Lietuvos socialdemokratų partijos gretas. Man buvo artimos socialdemokratinės idėjos, vertybės, supratau, kad turiu pakankamai ryžto, noro ir jėgų likti savo gimtajame mieste ir stengtis dėl jo bei Jonavos žmonių.  

-Prieš ketverius metus tapote jauniausiu 2011-2015 m. kadencijos tarybos nariu. Dar ir šiandien jums nėra nė 30-ies... Jaunystė – trūkumas ar pranašumas dirbant su vyresniais ir ilgametę patirtį turinčiais kolegomis?

-Meluosiu, jei pasakysiu, jog tapęs Tarybos nariu viską išmaniau ar išmanau. Nėra taip lengva, kaip kartais visiems atrodo. Viena vertus, jaunas amžius buvo  privalumas, nes nebijojau naujų iššūkių, nebijojau pasiūlyti inovatyvių tam tikrų klausimų sprendimų, galiausiai nebuvo gėda ir kolegas kamantinėti, jei kažko nesuprasdavau.  Antra vertus, dėl ne tokios plačios gyvenimiškos patirties, kurią turi sukaupę vysresni kolegos,  kartais įvairiose diskusijose pritrūkdavau argumentų ar žinių. Tai skatino mane nuolat viskuo domėtis, analizuoti, ieškoti sprendimų.  Šie beveik keturi  metai darbo Taryboje man daug ką davė ir kaip žmogui, kaip politikui. Už visas naudingas patirtis ir tobulėjimą  galiu padėkoti kolegoms Taryboje.

-Šiandien jūsų politinė karjera nebeapsiriboja vien tik tarybos nario mandatu. Esate ir Susisiekimo ministro visuomeninis patarėjas geležinkelio transporto klausimais. Kaip pavyko pelnyti senų politikos vilkų, tokių, kaip pats ministras, pasitikėjimą?

-Kodėl atsiradau ministro komandoje, reiktų paklausti jo paties. Ko gero, dirbdamas rinkimų štabuose kartu su gerbiamu ministru, užsitarnavau jo pasitikėjimą. Politikoje  vienam dirbti nėra lengva, komandinis darbas - neišvengiamas.

Man dirbant AB „Achema“, teko nemažai susidurti su geležinkelio transportu, įgyti vertingos patirties ir žinių. Manau, ministras įvertino mano kompetencijas, todėl ir buvau paskirtas į šias visuomenines patarėjo pareigas. Džiaugiuosi, jog R. Sinkevičius pasitiki manimi, jaunu žmogumi, vertina kaip lygiavertį komandos narį. Tai mane įpareigoja atsakingai dirbti ne tik jonaviečių, bet drauge ir visos Lietuvos labui.

-Kokius matote pačius ryškiausius pokyčius mūsų rajone per 4 pastaruosius metus? Ką dar reikėtų padaryti?

-Pokyčių tikrai labai daug. Kaip vieną svarbiausių įvardinčiau sumažintą šilumos kainą – to pasiekėme investavę į šilumos ūkio pertvarką. Taip pat sėkmingai tęsiama daugiabučių renovacijos programa, sutvarkytas pagrindinis miesto tiltas, rekonstruota Jonavos autobusų stotis, sutvarkyta ir gyventojų poilsiui pritaikyta Neries krantinė, mieste ir kaime įrengiamos naujos vaikų žaidimų ir treniruoklių aikštelės, įrengtas pavyzdinis dviračių takas. Tai – tik dalis to, kas padaryta.

Be jau atliktų darbų yra ir tokių, kuriuos norėtųsi įgyvendinti. Būtina užbaigti Jonavos universalios sporto arenos statybas, sutvarkyti tiltą šalia AB „Achema“, ir toliau skatinti dviračių takų plėtrą, įrengti vaikų žaidimų ir poilsio aikšteles ne tik miestuose, bet ir kaimo vietovėse, plėsti automobilių stovėjimo aikšteles šalia daugiabučių namų, tęsti gatvių remonto ir asfaltavimo darbus. Taip pat labai svarbu siekti, jog būtų įrengtas pietrytinis aplinkkelis nuo Šveicarijos kaimo iki AB „Achema“.

 -Pasidalinkite savo Jonavos vizija.

-Augantis ir klestintis miestas, kuriame sudarytos sąlygos dirbti, kurti, investuoti, kur gyventi saugu ir jauku. Jonava – įvairaus amžiaus grupių galimybių miestas.

Manau, einame gera linkme. Jeigu prieš kelis metus dar galvojau apie gyvenimą sostinėje ar kitame didmiestyje, tai šiandien drąsiai galiu teigti, jog tik Jonava yra tas miestas, kuriame aš gyvenu ir gyvensiu. Dirbdami visi kartu galime siekti tolesnio miesto klestėjimo. Ypatingai dėmesingi turime būti jauniems žmonėms - kad po studijų jie vėl norėtų grįžti į Jonavą, čia kurti šeimas, dalyvauti bendruomenės gyvenime ir vesti Jonavą klestėjimo keliu.

Politinė reklama. Užs.Nr. 100. Bus apmokėta iš Lietuvos socialdemokratų partijos Jonavos skyriaus specialios rinkiminės sąskaitos.