@ jonavoszinios.lt

Pirmąjį gegužės sekmadienį gyvo garso pasirodymą Jonavos sporto arenoje surengs sėkmingiausia visų laikų Lietuvos popmuzikos vyrų grupė „Bavarija“. Šventinis koncertas skirtas Motinos dienai. Apie pasiruošimą būsimam renginiui, tėvystę, futbolą, čeburekus ir kitus džiaugsmus kalbamės su bavaru Juozu Liesiu.

-Ar anksčiau teko koncertuoti Jonavoje?

-Jonavoje koncertavome. Atsimenu ne mažiau, kaip du koncertus. Vieną kartą buvome slėnyje per Jonines – daug laužų, daug žmonių, prieš koncertą dar ir procesiją pamenu. Dar ryškiau atsimenu 2003 m. koncertą, skirtą Lietuvos stojimui į ES populiarinti. OHOHO. Minios! Policininkai, susikibę už parankių, stovėjo apjuosę mus žiedu, visai kaip filmuose apie Bitlus. Vyresnysis energingai vadovavo, saugojo, kad užsivedusi minia mus, prakaitu peršlapusius, gyvus paliktų. Nuo scenos iki pat Kulūros centro lydėjo. Nerealus jausmas. Visa Jonava šokinėjo, siūbavo, iš visos gerklės dainavo, stogus kilnojom, o paskui šimtai žmonių iš paskos ėjo. Fantastiškas jausmas. Nieko iki tol panašaus nebuvau patyręs. Ačiū Jonavos žmonėms ir policijai!

-Dar užsiminei, kad esi valgęs Jonavoje čebureką. Ar labai patinka toks maistas?

-Iš tikrųjų tai man labai patinka kebabai, buritai, mėsainiai – esu sveiko maisto šalininkas. Bet ir jūsiškį čebureką ragavau. Atsimenu juos dar iš vėlyvo sovietmečio – riebūs, net glitūs, mėsos ne mėsos įdaras, pervirusio iki nunešiotų kojinių kvapo aliejaus aromatas.

Žodžiu, ir tada Jonavoje čebureką ėmiau nepaleisdamas telefono su paruoštu 112. Tikrai nenorėjau, kad gyvenimas ant čebureko paslystų. Bet pirmas kąsnis, antras… ir Jonavos čeburekas man pasirodė netgi per mažas – taip skaniai ir taip greitai pradingusio kito maisto dari nesu valgęs.

-Girdėjau, labai domiesi futbolu, net sukūrei himną pradinukų lygai, baigei LFF kursus. Ar žinai, kad turime A lygos futbolo klubą?

Futbolo klubas „Jonava“ tikrai labai neblogas, sėkmės jam. LFF kursai dar vyksta. Yra reikalų su jais. Buvau suabejojęs, ar sugebėsiu baigti, bet po paskutinės sesijos apsisprendžiau – stengsiuosi ir baigsiu.

Dainą „Pradinukų lygai” parašėme kartu su Deivydu. Aš tekstą, jis melodiją rašėm, o įrašą darėm jo studijoje. Vaikams labai patiko. Dainavo, lakstė po studiją, nuvargo, bet pilnom įspūdžių šypsenom išėjo. Jei mamos Jonavoje į koncertą ateis su vaikais ar anūkais, aš jų paklausiu, ar jau išmoko Lietuvos futbolo ateities dainą. Tikiuosi, balsingoji Jonavos ateitis maloniai nustebins.

-Žinau, kad tavo sūnus žaidžia futbolą, o dukra? Irgi sportuoja, o gal arčiau muzikos?

Pirmagymė Meilė futbolo nekenčia. Jos vietoje taip pat nekęsčiau. Aš vaikus matau tik porą darbo dienų vakarų, o tuo metu kaip tik Rojaus Juozo futbolo treniruotės. Kai šalia savęs turi du dėl futbolo išprotėjusius vyrus – brolį ir tėvą – pasigendi dėmesio.

Bet aš stengiuosi suderinti tėvystę ir futbolystę. Mes susikibę rankom pasivaikštom, šuniukų pasidairom. Meilė dievina šunis. Apie jos piešinius pakalbam, pasipasakojam apie nuotykius mokykloje ir tiesiog pabūnam kartu. Dabar pagalvojau, kad mano artumo dukra patiria gal net daugiau nei sūnus. Viskas per futbolą!

-Naujas „Bavarijos“ singlas „Dėl populiarumo!“ lyg ir apie pramogų pasaulio tuštybę, susireikšminimą. Kodėl jums tai svarbu?

-Mano galva, pramogų pasaulis yra nuotykis – su keistom ir kartais suprantamom taisyklėm, su tik jame patiriamom patirtim, su vidininėm intrigom, su vieninteliu pramogų pasaulį į priekį varančiu noru – visada ir visur būti pastebėtam, su baliais, vakarėliais, su ten gimstančiom meilėm, pykčiais ir nusivylimais.

Man atrodo, kad kažkas panašaus vyksta visuose darbuose – kepėjos, stomatologės, mokytojos, kontrolierės ir jų kolegos vyrai patiria visą tai ir gal net kažkiek ryškiau. Spėju, kad apie tai pagalvojęs Deivydas ir nusprendė aprašyti kas ir kodėl vyksta tame nufotošopintų viršelių ir nuo grimo apsunkusių veidų pasaulyje. Man atrodo, kad gavosi visai juokingai.

-„Bavarijos“ koncertas Jonavoje vyks per Motinos dieną. Tikriausiai nemažai jonaviečių bilietus bus padovanoję mamoms šia proga, ar nenuvilsite?

Jonavos sporto arenos scenoje bus net 14 žmonių – styginių kvartetas „Musica Libera“, „A’Capella“ merginos, smagaus roko grupė ir trys bavarai – Deivydas, Juozas ir Vilius. Visas mūsų muzikalusis ansamblis paruošė pačių gražiausių, asmeniškiausių, populiariausių dainų koncertą. Stengiamės, repetuojam, aišku, kad jaudinamės, bet juk kitaip ir nebūna, kai viską atlieki gyvai.

Atiduosim viską, ką turim, kad dainų sparnais nulėktumėt į svajonių, tikrų jausmų ir gražiausių prisiminimų pasaulius. Padarysim viską, kad melodijos spinduliuotų pačia šventiškiausia nuotaika.

Be mamų nebūtų mūsų, todėl šis koncertas bus graži proga padėkoti joms už nuostabų, stebuklų ir atradimų sklidiną pasaulį. Laukiam jūsų, nuostabiosios mamos, močiutės, tėveliai, dukros, sūnūs ir anūkai!

Padėka ir šventė Mamai su grupe „Bavarija“ – gegužės 7 d., sekmadienį, 18 val. Jonavos sporto arenoje. Bilietų kainos: 10-15 EUR. Bilietus galite įsigyti Jonavos sporto arenos kasoje, Paypost skyriuose bei internetu www.ticketmarket.lt.