@ jonavoszinios.lt

Šiandien daugelis žmonių namuose augina gyvūnus. Tai – didelė atsakomybė, nes gyvūnas turi būti tinkamai prižiūrimas, o namai turi būti pritaikyti gyvūnėlio laikymui bei jo auginimui. Dėl šios priežasties svarbu ne tik, kokios žaliuzės ar užuolaidos bus pakabintos, bet ir kokių gobelenų baldai pasirenkami. Pasinaudodami interjero specialistų patarimais, apžvelgsime, kaip sukurti modernų interjerą, kuris būtų pritaikytas ne vien žmonėms, bet ir augintiniams.

Namų įrengimas irgi turi būti orientuotas į augintinį

Nors gali nuskambėti absurdiškai, tačiau pradėjus namuose auginti gyvūną, interjeras turi būti pritaikytas prie augintinio poreikių. Žinoma, stilistiką renkatės jūs, tačiau spalvų paletei, baldų išdėstymui bei paviršių tvarumui, nori nenori, įtakos turi naujas, dažniausiai keturkojis, šeimos narys. Atminkite, kad neapgalvotai pasirinkti gobelenai, neišmintingai sustatyti daiktai ar netinkamos langų uždangos gali tapti ne tik spąstais laisvai po namus vaikštančiam augintiniui, pavyzdžiui, katei ar šuniui, tai taip pat sumažina daiktų tarnavimo laiką, pagreitina jų nusidėvėjimą.

Plisuotos žaliuzės – stilinga ir pritaikyta augintiniui

Jeigu namuose yra katė arba šuo, užuolaidos vienareikšmiškai nėra tinkamiausias pasirinkimas. Gyvūnai ne tik išteps audinį, nes norės įsitaisyti po ilgomis užuolaidomis, bet ir gali sudraskyti ploną audinį. Langų uždangomis prekiaujančios parduotuvės domuslumina.lt specialistai rekomenduoja rinktis prie lango priglundančias langų uždangas. Tam geriausiai tinka ritininės užuolaidos (roletai) arba itin šiuolaikiškas plisuotų žaliuzių variantas. Tiek roletai, tiek ir žaliuzės yra impregnuotos, todėl ant audinio natūraliai kaupiasi mažiau dulkių, jų priežiūra yra nesudėtinga, ant paviršiaus nelieka augintinio plaukų pėdsakų. Plisuota žaliuzių medžiaga yra puošnesnis, ne toks minimalistinis pasirinkimas, be to, audinį galima lengvai nuimti ir išskalbti. Pastarasis variantas yra pritaikomas bet kokio dydžio ir formų langams, todėl tai universalus variantas, tinkantis bet kuriuose namuose.

Baldų audinys

Baldų gobeleno pasirinkimas yra ne ką mažiau svarbus nei langų uždangų tipas. Jei namuose kabinamos plisuotos žaliuzės, tuomet siūloma rinktis modernios klasikos ar skandinaviško dizaino baldus. Stenkitės vengti velveto ar kitų minkštų audinių, nes juos gyvūnai gali lengvai apdraskyti ar pažeisti, be to ant nelygaus gobeleno kaupiasi augintinio plaukai. Siūlome apsvarstyti tvirto, sintetinio gobeleno variantą, o jei norisi išskirtinumo ir baldų ilgaamžiškumo, tuomet šalia minkštų baldų priderinkite tvirtesnio audinio pledą, ant kurio galės gulėti augintis.

Daiktų išdėstymas namuose

Gyvenant namuose su augintiniu, reikia nepamiršti, kad jie yra smalsūs ir dažnai išdykę, todėl visur šokinėja ir sukuria nedidelį chaosą. Be to, šunio ar katino uodega, gali nuversti nestabilius ar „ne vietoje” padėtus daiktus. Viena svarbiausių taisyklių, namuose laikant augintinį, yra gerai apgalvoti kiekvieno daikto vietą. Jei namuose naudojamos žaliuzės, palangė tampa atvira, ant jos galima susidėti tokius daiktus, kaip knygos ar žurnalai. Nepaisant to, stenkitės jos neapkrauti statulėlėmis, gėlėmis ar rėmeliais – geriau rezervuokite šią vietą gyvūnui. Tuomet ne tik išvengsite išverstų vazonų, bet ir galėsite nesijaudinti, kad grįžę po darbo dienos rasite „pagražintus” namus. Taip pat tinkamai įvertinkite, ką dedate ant komodos. Vertingus daiktus stenkitės pastatyti ten, kur gyvūnas jų nepasieks ar neturės galimybės kliudyti.

Kurkite namų interjerą taip, kad jis būtų pritaikytas ne tik jūsų reikmėms, bet ir tiktų augintiniui. Rinkitės tvirtas medžiagas ir praktiškus stilistinius sprendimus, juk laimingas augintinis lygu laimingam šeimininkui.

Užs. nr. 409