@ jonavoszinios.lt

Jonavos kultūros centro šiuolaikinio šokio grupė „Contempo" aktyviai dalyvauja ne tik rajono kultūriniame gyvenime, bet nemažai koncertuoja Lietuvoje. Apie grupės šokio žanrą, šokėjų dalyvavimą dviejuose respublikiniuose konkursuose – pokalbis su grupės vadove Vilma Širkaite.

- Kokia šokio grupės pavadinimo - „Contempo" - reikšmė?

- Jau daug metų dirbu šokių mokytoja, vadovauju kolektyvams. Mano šokėjai - vaikai ir paaugliai. Modernus šokis paaugliams - tai ne tik galimybė vystytis fiziškai, bet ir išmokti jausti ritmą, prisijungti prie jaunimo subkultūros. Pavadinimą pasiūlė grupės narės, visoms joms pritarus ir tapome šiuolaikinio šokio grupe „Contempo". Modernus šokis paaugliams dažnai yra gana agresyvus ir aštrus, o Contempo - kažkas kita, nes jame susipina šokis ir emocijos. Jis patinka lyriškų nuotaikų paaugliams, siekiantiems ne tik parodyti kūno plastiką, bet ir perteikti šokio nuotaiką. Contempo žanras labai universalus, jį galima šokti basomis kambaryje derinant baleto, šiuolaikinės, postmodernios ir net jogos choreografijos elementus.

- Balandžio mėnesį grupė dalyvavo respublikiniame šokių festivalyje-konkurse „Molėtai šokio ritmu 2016". Kaip jame sekėsi?

- Konkurse dalyvavo daugiau nei 500 šokėjų, kolektyvai atvyko iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Jonavos ir kitų miestų. „Contempo" šokėjos varžėsi dvejose amžiaus kategorijose. Amžiaus grupėje nuo 7-11 metų jonavietės laimėjo III vietą, o vyresniųjų šokių grupėje kolektyvo šokėjos laimėjo II vietą. Abejose amžiaus grupėse mūsų konkurentai buvo labai stiprūs, todėl pelnyti apdovanojimai mus labai brangūs.

- O Prienuose vykusiame festivalyje-konkurse kolektyvas pelnė pagrindinį prizą?

- Į šią šokio šventę dalyviai atvyko iš Klaipėdos, Vilniaus, Jurbarko, Marijampolės, Kauno, Vilkaviškio, Jonavos, Panevėžio, Anykščių, Druskininkų, Birštono bei Prienų. Keturiose amžiaus kategorijose savo parengtus šokius konkurso komisijai pristatė per 40 kolektyvų. Visus šokius ir kolektyvus vertino komisija: pasaulio hiphop'o čempionas, tarptautinės kategorijos teisėjas Andrius Raudonaitis, choreografė Loreta Margarita Černeckienė, choreografė, hiphop'o čempionė Beatričė Viliušytė, pasaulio hiphop'o čempionas, „streetstyle" treneris Olegas Staniulionis bei choreografas, sportinių šokių treneris, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorius, respublikinės kategorijos teisėjas Džordanas Aksenavičius.
Šiame konkurse mūsų 8–11 m. šokėjos laimėjo III vietą, o vyresniųjų (12-15 m.) kategorijoje laimėjo I vietą ir pelnė pagrindinį prizą – 2 valandų poilsį Birštone su baseinu ir pirtimis.

- Kokie grupės ateities planai?

- Labai sudėtinga planuoti koncertinę veiklą, nes koncertuoti renginių organizatoriai pakviečia prieš dvi-tris savaites. O su konkursais yra šiek tiek kitaip: apie respublikoje vykstančius festivalius-konkursus jau žinome prieš metus. Stengiamės dalyvauti visuose konkursuose, nes kuo dažniau važinėji, kuo daugiau matai, tuo labiau tobulėji.

Jonavos kultūros cento inf. ir nuotr.