@ jonavoszinios.lt

Jonavietis Nikolajus Vansevičius meta iššūkį skeptikams, teigiantiems, kad, dirbdamas finansų konsultantu draudimo bendrovėje, padoraus atlyginimo neuždirbsi. Dar daugiau – jonavietis dalyvauja pasaulinėse konferencijose, į kurias renkasi tik vienas procentas geriausių draudimo paslaugų teikėjų.

Ieškojo bet kokio darbo

Vyras jau šešerius metus dirba gyvybės draudimo įmonėje ir panašu, kad skųstis savo darbu nė negalvoja. Vis dėlto N. Vansevičius prasitaria, kad pats šios veiklos ėmėsi visai netikėtai: tiesiog neturėjo darbo. 

„Tada buvau bedarbis. Paskelbiau savo gyvenimo aprašymą viename darbo paieškos portale. Situacija tokia, kad buvau pasiryžęs dirbti bet ką.

Vienintelis skambutis, kurio sulaukiau, buvo iš įmonės, kurioje iki šiol dirbu. Tokia buvo pradžia“, – pasakojo N. Vansevičius.

Nikolajus pasakoja, kad pirmasis jo klientas buvo mama, o sėkmė šiame darbe jį lydėjo jau nuo pradžių.

„Mama labai norėjo, kad man pasisektų. Žinoma, kaip kitaip viską išbandysi, jei ne su artimųjų pagalba. Tačiau aš visada turėjau užsibrėžęs tikslus ir sistemingai jų siekiau. Galiu teigti, kad man jau nuo pat pradžių sekėsi gerai“, – sakė N. Vansevičius.

Siekia aukščiausio įvertinimo

Tie, kuriems teko susipažinti su finansų konsultantu, gali patvirtinti: įkalbėti apsidrausti gyvybę jam greičiausiai pavyktų net ir arklį. 

Kad vyrui šis darbas yra sėkmingas, liudija jo pasiekimai ir darbo kabineto sienos, nukabinėtos daugybe apdovanojimų. N. Vansevičius pasakoja, kad įmonėje, kurioje jis dirba, yra penkios karjeros pakopos, aukščiausia  – patarėjas ekspertas.

„Jos suteikiamos už efektyvumą ir sutarčių skaičių. Pasiekus tam tikrą lygį, didėja ir komisinis atlyginimas. Visi turi vienodas galimybes pasiekti aukščiausią lygį. Šiuo metu iki aukštesnės pakopos man trūksta 20 sutarčių. Tuomet aš būsiu vyresnysis finansų patarėjas, kokių  įmonėje šiuo metu yra tik šeši. Pažadėjau sau, kad iki kovo mėnesio pasieksiu reikiamą sutarčių skaičių.  Tai bus mano gimtadienio dovana sau“, – šypsodamasis pasakojo N. Vansevičius.

Vyras ir dabar gali didžiuotis tuo, kad ne kartą dalyvavo tarptautinėse konferencijose, kuriose renkasi vos vienas procentas geriausių viso pasaulio draudimo agentų. Būtent juos galima vadinti šios srities ekspertais, kurie yra pasiekę aukščiausią lygį.

„Teko keliauti į Naująjį Orleaną. Pernai buvau Vankuveryje, o šiais metais keliausiu į Orlandą. Tokie renginiai trunka kelias dienas. Pernai vykusioje konferencijoje dalyvavo apie 11 500 žmonių“, – pasakojo jonavietis.

Įgūdžiai – kaip raumenys

Tačiau, norint pasiekti sėkmę tokioje veikloje, reikalingos ir tam tikros žmogaus savybės.

Antra vertus, itin didelių paslapčių nėra: „Kaip ir kiekviename darbe, žmogus privalo jam būti atsidavęs ir tai garantuoja sėkmę.

Čia tu privalai savo darbus susiplanuoti pats. Siekiant efektyvaus darbo, būtina susidėlioti savo dienotvarkę, nes tavo veikla neapsiriboja skambučiais, informacijos apdorojimu.

Dažnai tenka važiuoti į susitikimus ir kituose miestuose.

Kita reikalinga savybė – nuoširdumas. Tu privalai su klientu būti nuoširdus. Turi įsijausti į jo situaciją.

Kiekvienas žmogus – kita istorija. Visų žmonių padėtis, patirtis bei galimybės yra skirtingos. Tad, siūlydamas jam paslaugą, turi į viską pažiūrėti jo akimis ir pateikti pasiūlymą, kuris tenkintų žmogaus poreikius ir lūkesčius“.

Pašnekovo teigimu, tai nėra darbas, kuris garantuoja nuolatinį buvimą komforto zonoje. Būtinos investicijos į save: seminarai, knygos, konferencijos. Gebėjimas valdyti pinigus ir parduoti – lygiai toks pats įgūdis, kaip ir skaitymas ar viešas kalbėjimas.

„Įgūdžius, kaip ir raumenis, kiekvieną dieną reikia treniruoti“, – pasakoja Nikolajus.

Nestabilus atlyginimas – varomoji jėga

Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių yra skeptiškai nusiteikę konsultantų skambučių, draudimo paslaugų atžvilgiu. Nikolajus pasakoja, kad sėkmingas draudikas turi sugebėti atsiriboti nuo neigiamų emocijų ir visko nepriimti asmeniškai.

„Skambučiai – tik viena mūsų darbo dalis. Tokiame darbe iš žmonių dažnai išgirsti neigiamą atsakymą, tačiau skambindamas aš visada žinau, kad, kada apdrausiu kitą žmogų, tėra tik laiko klausimas.

Niekada negali galvoti, kad kliento ištartas „ne“ skirtas tau asmeniškai. Svarbu suprasti, jog ir koks  geras specialistas būtum, vieniems žmonėms patiksi, kitiems – ne, tretiems bus tiesiog neįdomu. Dienos pabaigoje ataskaitą pateiki tik sau ir, jei sau priekaištų neturi, vadinasi, savo darbą atlikai gerai“, – sakė N. Vansevičius.

Pasiteiravus, ar negąsdina tai, kad dirbant tokį darbą niekada nežinai, koks bus kito mėnesio atlyginimas, N. Vansevičius nė sekundės negalvodamas teigia, kad jokios baimės dėl to nejaučia.

„Aš žinau, kad neuždirbsiu tik tada, jei nedirbsiu. Ar tai gąsdina? Tai yra iššūkis, tai – varomoji jėga.

Mano atlyginimas nuo tuo laiko, kai pradėjau dirbti, tik augo. Viskas priklauso nuo noro. Jei užsibrėžei sumą, kurią nori uždirbti, tai tu ir žinai, kiek darbo reikia padaryti.

Iš finansų konsultanto atlygimo galima gyventi – ir gyventi gerai. Pasiturinčiai gyventi gali ir geriausias pasaulio valytojas. Galiu garantuoti, kad tie, kurie nuvertina tokio darbo galimybes, niekada nėra bandę jo dirbti arba tiesiog dirbo ne iš širdies“, – sakė N. Vansevičius.

Jovita Stanevičiūtė, „Jonavos žinios“