@ jonavoszinios.lt

Kai kuriose Jonavos vietose turėtų atsirasti informacinės lentelės bei specialus ženklinimas, skirtas dviratininkams.

Tuo įpareigota pasirūpinti miesto seniūnija. Dėl to, jog dviratininkai kelia pavojų sau ir aplinkiniams, kalbėta praėjusią savaitę vykusiame Saugaus eismo komisijos posėdyje.

Problemą iškėlė ir jonaviečiai, ir bendrovės „Jonavos autobusai“ vadovas Otaras Urbanas.

„Buvo keli atvejai, kai didžiuliu greičiu važiuojantys dviratininkai vos nesitrenkė į autobusą. Ypatinga problema – jie prieš perėjas ne tik nesumažina greičio, tačiau, kirsdami jas, nenulipa nuo dviračio. Šiemet buvo jau ne viena avarinė situacija“, - sakė O.Urbanas.

Jonavietis Gvidas, parašęs raštą Saugaus eismo komisijai, teigia, jog po Jonavos tiltu per Nerį Kauno link esantis dviračių takas yra daug siauresnis negu kitose, nuo tilto nutolusiose tako atkarpose. Be to, atkarpoje po tiltu nėra pažymėtos judėjimo zonos pėstiesiems bei dviratininkams. Kadangi takas po tiltu yra kilpos (U raidės) formos,  matomumas iš abiejų tako pusių, palyginti su kitomis tako dalimis, ribotas. Ties tiltu nėra ir jokių dviračių judėjimą sulėtinti skatinančių įrengimų, kaip tai padaryta kitose miesto vietose, o atkarpoje po tiltu dviratininkai važiuoja gana dideliu greičiu.  

Jonavietis prašo apsvarstyti galimybes įrengti greičio ribojimus ar kliūtis dviratininkams arba bent jau vizualiai atskirti eismo zonas pėstiesiems ir dviratininkams.

Atsižvelgus į jonaviečio laišką ir komisijos nariui Edmundui Mulokui pasiūlius, nutarta įpareigoti miesto seniūną įrengti informacines lenteles, kad žmonės įprastų laikytis tvarkos.