@ jonavoszinios.lt

Lapkričio 26 d., apie 19 val. 30 min. Jonavos r., Žeimių mstl., namuose, 38 metų vyras sumušė 25 metų sugyventinę - pranešė policijos departamentas.  

Sugyventiniai buvo neblaivūs: vyrui nustatytas 3,18 prom. girtumas, moteriai - 2,42 prom.  

Nukentėjusioji į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 2 d. (Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas savo artimajam giminaičiui ar šeimos nariui). 

Moters septynmetė dukra perduota giminaitei.

LR civilinis kodeksas (CK 3.180 str.) numato laikiną ar neterminuotą tėvų (tėvo ir (ar) motinos) valdžios apribojimą, kuris galimas tik esant tėvų kaltei, t. y., kai tėvai: 1) vengia atlikti savo pareigas vaikams; 2) piktnaudžiauja tėvų valdžia; 3) žiauriai elgiasi su vaiku; 4) daro žalingą įtaką vaikams savo amoraliu elgesiu; 5) nesirūpina vaikais.

Laikinas tėvų valdžios apribojimas dažniausiai taikomas nesant pirmiau išvardytų sąlygų ir kaip prevencinė priemonė tėvams, kad jie pakeistų savo elgesį ir gyvenimo būdą, taip pat kaip būdas apsaugoti vaiką nuo būsimos žalos, nelaukiant, kol ši jam bus padaryta. Neterminuotas tėvų valdžios apribojimas taikomas teismui nutarus.

Nuotrauka alfa.lt