@ jonavoszinios.lt

Noriu pasidalinti savo mintinis apie daugiabučių namų modernizavimą. Turbūt visi žino, kiek daug daugiabučių namų Jonavoje yra renovuotų, už tai Jonavos rajono savivaldybė gavo ir apdovanojimą.

Tikrai smagu, kad miestas gražėja, tvarkosi, darosi patrauklesnis ir t.t. Bet yra kita medalio pusė.

Noriu papasakoti apie mūsų namo – Kauno gatvės 93 – modernizavimą, tačiau manau, kad panašios problemos ir renovuojant kitus daugiabučius.

Mūsų namo administratorius buvo UAB „Jonavos paslaugos“. Visas statybos procesas vyko sklandžiai ir greitai, galima sakyti – atvažiavo, padarė ir išvažiavo, ne taip kaip kaimynų namą per tris metus šiaip ne taip pabaigė.

Mes pirkome butą Jonavoje ir šeimininkai sakė, kad panašu, jog namą planuoja renovuoti, bet ar tikrai taip bus, jie nežinojo. Mes pagalvojome, kad tai puiku, nes namas atrodys gražesnis, šildymo kaštai bus mažesni – įžvelgėme vien tik pliusus.

Praėjus metams po pirkimo prasidėjo renovacija. Labai apsidžiaugėme ir iškilo tik vienas klausimas - kiek tai mums kainuos mums?

Pradėjome klausinėti kaimynų, kiek reikės mokėti per mėnesį, visi kaip susitarę sakė, jog nežino. Taip, vykdavo susirinkimai, bet mes su žmona gyvenome Vilniuje, todėl dalyvauti negalėjome. Tačiau susirinkimai būdavo tokio lygio, kad tik padaryti ir viskas, bet kiek tai kainuos kiekvienam butui, niekas nežinojo.

Net susirinkime, kuris buvo prieš pat darbų pradžią, UAB „Jonavos paslaugas“ atstovas pasakė, kad „dabar dar mes nežinom, nes gal kažkas keisis“.  Buvo įvardinta tik apytikslė viso namo modernizavimo suma – apie 600 tūkst. eurų.

Atrodo, paprasta - butų skaičių padalini iš šios sumos ir preliminariai gali žinoti. Renovacija atliko, ir tada reikėjo eiti į UAB „Jonavos paslaugas“, kad supažindintų kas padaryta, kas pakeista ir t.t. Mes nenuvykome, nes paprasčiausiai tuo metu negyvenome Jonavoje ir nežinojome, kad reikia atvykti.

Neseniai registruotu paštu gavome laišką, kad esame skolingi 50 eurų ir auga delspinigiai. Už ką? Kur darbų perdavimas? Galų gale, kas klausė, ar mes neturime priekaištų dėl renovacijos ir sutinkame mokėti šią pinigų sumą?

Tada pradėjau gilintis į visą situaciją - ne todėl, kad mums reikės mokėti po 50 eurų 20 metų, o kodėl mūsų niekas neinformavo (dėl renovacijos niekur nepasirašinėjom)?

Paskambinau į UAB „Jonavos paslaugas“, man paaiškino, kad skelbimas buvo pakabintas, kad reikia ateiti ir internetiniame puslapyje viskas parašyta. Kas tada, jeigu aš esu išvykęs ir nebūnu Jonavoje? Tai delspinigiai taip ir augtų? Sako, čia jūsų problemos. Apie skolą pranešė, registruotu laišku, bet apie sutarties pasirašymą skelbimu informavo? Čia ne šiaip pranešimas, kad nebus karšto vandens dėl remonto darbų. Juk aš įsipareigoju 20 metų mokėti po 50 eurų.

Tokie dalykai man nesuvokiami. Bet aš  ne tik apie tai. Praėjusią savaitę gavau sąskaitą už šildymą. Ištiko šokas. Iki renovacijos kainavo 15 eurų (pernai spalio spalio mėnesį, šiais metais spalio mėnesį - 20 eurų.

Taip, galbūt nevienodu metu įjungtas šildymas, bet vis tiek... Kam ji reikalinga? Kad namas gražesnis būtų? Pasakytų žmonėms, kad jums neverta daryti tokios renovacijos, pinigus mokėsit, o naudos - mažai. O čia – atvirkščiai. Neva darykit, ir už ką prie laiptinės susirinkime nubalsavot– tą ir turit.

Ką supranta, kaip pavyzdys, Petras, kuris visą gyvenimą dirbo vairuotoju arba Genutė, kuri dirbo vaikų aukle apie namo energetinį efektyvumą žinių turi nedaug? Jų paklausė - ką renkatės, ar renovaciją už 600 tūkst., ar už 700 tūkst. Jie pasirinko, kas pigiau.

Buvo pasirinktas administratorius tam, kad jis parinktų, kas būtų efektyviausia ir geriausia klientui, kad patartų ir tokiu atveju net nesutiktų daryti renovacijos.

Pasirodo, mūsų namo energetinis efektyvumas iki renovacijos buvo D, po renovacijos C (dar klausimas, ar siekia C) . O visas šis malonumas kainavo apie 600 tūkst. eurų. Realiai už tai, kad namas pakeitė spalvą? Man asmeniškai raudonos plytos patiko labiau.

Jeigu dabar svarstytų, ar renovuoti namą, būčiau tikrai prieš. Pasikalbėjus su kaimynais dauguma su manimi sutinka, net tie, kurie buvo už renovaciją.

Trūksta profesionalo patarimų, kuriuos turėtų suteikti administratorius UAB „Jonavos paslaugos“.

Norėjau papasakoti visą situaciją, galbūt – įspėti žmones, nes mūsų atveju buvo labai abstraktu.

Manau, kad mūsų namo žmonės gerai nepagalvojo ir „užšoko“ ant renovacijos bangos – prisiklausė, kad ji naudinga, o kas nuleistų ant žemės - nebuvo.

Kauno g. 93 namo vieno iš butų savininkas

P.S. Bendrovės "Jonavos paslaugos" specialistai, perskaitę laišką, situaciją pažadėjo paaiškinti atskiru komentaru. Jis bus paviešintas po to, kai įmonė jį paruoš. "Tiesos šiame laiške nedaug, net kaina padidinta virš 100 000 eurų. Jei jis bus paviešintas, atsakymą pateiksime", - rašė bendrovės atstovai.