@ jonavoszinios.lt

Neseniai iš Portugalijos grįžęs miesto reikalų komiteto pirmininkas Erlandas Andrejevas jonaviečius kviečia diskusijai – ar būtų reikalingos Jonavos mieste „teminės“ šiukšlių dėžės?

Pasak E.Andrejevo, nors tai – smulkmena, tačiau galbūt jonaviečius paskatintų susimąstyti apie tai, jog šiukšles dera mesti į joms skirtas vietas.

„Portugalijoje pamačiau dvi „temines“ šiukšlių dėžes. Viena jų – labiau vaikiška ir nuotaikinga, ji skirta mesti kramtomai gumai. Matyt, ne vienas iš mūsų ir ne vieną kartą esame tiesiog „įlipęs“ į gatvėje numesta kramtomąją gumą.

Kita šiukšlių dėžė skirta nuorūkoms. Tiesa, Portugalijoje jos yra dvi viena šalia kitos. Į vieną nuorūkas meta tie rūkaliai, kurie mano, kad jų miestas turistams yra svetingas, į kitą – tie, kurie galvoja, kad miestas turistams yra nesvetingas“, - pasakojo E.Andrejevas.

Pasak politiko, Jonavoje galbūt užtektų pakabinti ir po vieną nuorūkoms skirtą šiukšlių dėžę.

„Aš jokiu būdu neskatinu rūkymo. Tačiau išmesti dažnai net neužgesintas nuorūkas į bendras šiukšlių dėžes, kur jos vėliau svyla, ar tiesiog ant žemės – taip pat nėra gera išeitis“, - sakė E.Andrejevas.

Nedidelių „teminių“ šiukšlių dėžių įrengimas, pasak pašnekovo, tikrai nebūtų brangus: „Tačiau labai įdomu išgirsti jonaviečių nuomonę? Ar reiktų tokių šiukšlių dėžių mūsų mieste?“