Ar Jonavai reikėjo nenaudojamo ekrano?

@ jonavoszinios.lt

Neseniai buvo išmontuota Jonavos Sąjūdžio aikštėje stovėjusi dėžė, kuri vadinosi „ekranas“. Jo būta tikrai didelio - tokio, kurio sunku nepastebėti. Internete ir socialiniuose tinkluose iš karto pasipylė komentarai:  „Kam jį iš viso įrengė?“, „Kodėl krepšinio nerodėte, nors tiek naudos būtų?“, „Praplovė pinigus“ ir t.t.

Kaip miesto reikalų komiteto pirmininkas pasidomėjau apie šio ekrano istoriją ir pateikiu Jums chronologinę eigą, o toliau nuomonę susidarykite patys:

2009 m. Jonavos Sąjūdžio aikštėje įrengtas lauko ekranas

2009 m. rugsėjo mėnesį dešimt Lietuvos įmonių buvo kviečiamos dalyvauti nuomos konkurse (nedalyvavo nė viena);

2009 m. spalio mėnesį dešimt įmonių vėl kviečiama dalyvauti konkurse; šį kartą ekraną išsinuomojo UAB „Verslo tiltas“ (iki 2010-08-02);

2010 m. rugsėjo mėnesį neįvyko nuomos konkursas;

2010 m. spalio mėnesį išnuomota ūkininkui (keturiems mėn.);

2011 m. kovo mėnesį neįvyko nuomos konkursas;

2011 m. rugsėjo mėnesį neįvyko nuomos konkursas;

2012 m. vasario mėnesį įvyko nuomos konkursas, tačiau laimėtojas nepasirašė sutarties;

2012 m. kovo mėn. įvyko konkursas, išsinuomavo UAB „Provictus“ (iki 2012-05-31);

2013 m. gruodžio mėnesį neįvyko konkursas;

2014-2016 m. keturios įmonės domėjosi dėl nuomos, bet nuomotis nepageidavo.

 

Per visą laiką tikrai buvo stengtasi išnuomoti ekraną, tačiau nesėkmingai. Priežastis - ekrane rodoma vaizdo kokybė tiesiog prasta. Elektros sąnaudos – milžiniškos. Jei ekranas veiktų visą mėnesį ir jame nuolat būtų rodoma reklama, elektros „prisisuktų“ už daugiau nei 3 tūkst. Eur per mėnesį.

Esminis klausimas, kam jis buvo reikalingas iš viso? Noriu pabrėžti, jog ekranas biudžetui atsiėjo 562.402,31 litų! Daugiau nei pusė milijono litų už ekraną, kuris nei savivaldybei, nei verslui nebuvo reikalingas. Ir tai - dar ne pabaiga, šio ekrano įrengimą buvo bandoma finansuoti ES projektų pagalba, tačiau nepavyko, tad visa suma skirta iš miesto biudžeto. Už tokią sumą galima sutvarkyti nemažai daugiabučių kiemų, įrengti ne vieną vaikų žaidimo aikštelę, o gal panaudoti Jonavoje taip reikalingo baseino statybai.

Ekranas tikrai nepuošia miesto, todėl jis ir buvo išmontuotas. Tolimesnė jo ateitis – parduodamo turto sąraše.

Už nereikalingo ekrano atsiradimą Jonavoje niekas atsakomybės neprisiims. Viešojoje erdvėje pasirodė svarstymų, esą, tai – buvusio mero M. Sinkevičiaus „palikimas“. Tik noriu priminti, kad ekranas pastatytas 2009 m., tuo metu (iki 2011 m. ) Jonavos raj. savivaldybės meru buvo Bronislovas Liutkus, o 2009-2010 m. Jonavos raj. savivaldybės administracijos direktoriumi buvo Remigijus Osauskas.

Erlandas Andrejevas,

Miesto reikalų komiteto pirmininkas